Grzegorz Schetyna zapowiada wejście Polski do strefy euro. "Gdy odsuniemy PiS od władzy"

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej na kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Helsinkach zapowiedział, że gdy jego partia odsunie PiS od władzy, zaproponuje wejście Polski do strefy euro.

W środę wieczorem, 7 listopada w Helsinkach odbył się kongres Europejskiej Partii Ludowej. Pojawił się na niej Grzegorz Schetyna.

Jak podaje Polsat News, zapewnił, że dla jego partii wejście Polski do strefy euro jest ważnym celem. - Po tym, jak odsuniemy od władzy populistów, zaoferujemy polskim obywatelom plan dołączenia do obszaru wspólnej waluty. Uruchomimy narodową debatę, której celem będzie uzyskanie szerokiej społecznej akceptacji tej decyzji - powiedział delegatom EPL.

"Z populistami można wygrać"

Schetyna stwierdził również, że dzięki powstaniu Koalicji Obywatelskiej, udało się zatrzymać "ofensywę Kaczyńskiego" i dalsze zdobywanie władzy przez PiS w wyborach samorządowych. - Jeśli powtórzymy, albo nawet poprawimy te rezultaty w najbliższej przyszłości, będziemy w stanie wygrać wybory europejskie i potem utworzyć demokratyczny i proeuropejski rząd po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych - stwierdził. 

- W wyborach samorządowych pokazaliśmy Europie, że z populistami można wygrać, a zwycięstwo Trzaskowskiego daje nadzieję wszystkim - dodał.

Podkreślił również, że Komisja Europejska, Parlament pomogły Polsce obronić demokrację i te instytucje przed "ciągłym atakiem populistycznego rządu PiS", dlatego są pod stałym atakiem partii rządzącej. 

Więcej o:
Komentarze (253)
Grzegorz Schetyna zapowiada wejście Polski do strefy euro. "Gdy odsuniemy PiS od władzy"
Zaloguj się
 • rattus-rattus

  Oceniono 22 razy 16

  Jakiś czas temu ważny polityk z PO obiecywał obniżenie podatków, zmniejszenie liczby posłów, likwidację senatu, zniesienie abonamentu itd.

 • kresedebarg

  Oceniono 36 razy 16

  znowu obiecanki ? tak jak z podatkiem 3x15? - i tak wam odwagi zabraknie - lepiej pan obiecaj każdemu polakowi zęby takie jakie pan sobie zrobiłeś

 • astrum-on-line

  Oceniono 21 razy 15

  Głupi czy udaje? Akurat perspektywa wejścia do strefy EURO jest czymś czego Polacy w większości boją się jak diabeł święconej wody. Jak PO będzie składać takie obietnice, to PIS będzie władał jeszcze sto lat.......

 • a.k.traper

  Oceniono 19 razy 11

  No to G. Schetyna włąśnie oznajmił, że nie chce odsunąć PiS od władzy, co za tuman:)))

 • 1_do_27

  Oceniono 15 razy 11

  Warunkiem powodzenia € jest przestrzeganie zasady zdrowego deficytu tymczasem i Grecja i teraz Włochy to po prostu taka sama banda cyganów ekonomicznych i krętaczy, stąd problemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX