CBŚP chciało dać policjantom 1000 zł nagrody z okazji 100-lecia niepodległości. Chętnych brak

Do mediów społecznościowych przedostała się odpowiedź na pismo naczelnika CBŚP, w którym proponuje się policjantom 1000 zł nagrody "z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości". Ani jeden policjant nie chciał tego wyróżnienia.

Sytuacja w policji staje się katastrofalna. Oficjalne dane policji na temat zwolnień L4 mówią o kilkunastu procentach, ale TVN 24 podaje, że już 30 tys. policjantów mogło pójść na zwolnienia lekarskie. To oznacza, że protestuje co trzeci policjant - zgodnie z danymi na stronie policji, w całym kraju zatrudnionych jest ok. 100 tys. funkcjonariuszy.

1000 zł za służbę 11 listopada

Sprawa jest na tyle trudna, że, jak podają niektóre media, komendant główny Jarosław Szymczyk zaproponował tysiąc zł premii dla każdego policjanta, który będzie pełnił służbę 11 listopada. Z kolei we wczorajszym liście komendanta do funkcjonariuszy, zaapelował on, by "nie dopuścić do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci"

Szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski krytykuje ten sposób premiowania. - To jest załatanie dziury. W szeregach policji mówi się, że komendant kupuje ludzi na służbę - mówił wczoraj. Związkowiec, cytowany w "Wydarzeniach" Polsat News, dodaje:- Informacja od policjantów jest taka, że to takie judaszowe srebrniki, więc przeznaczą je na szczytny cel.

Nagroda z okazji 100. rocznicy. Chętnych brak

Tymczasem do mediów przedostały się pismo z Wydziału ds. Zwalczania Aktów Terroru CBŚP zaadresowane do naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia. Jest ono odpowiedzią na prośbę o "wytypowanie jednego policjanta do wyróżnienia nagrodą pieniężną w kwocie 1000 zł z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości".

Okazuje się, że w CBŚP ani jeden policjant z wydziału nie jest chętny, by dostać taką gratyfikację.

zz z

"Żaden z wytypowanych funkcjonariuszy Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru CBŚP nie jest zainteresowany taką formą wyróżnienia. Z uwagi na powyższe przyznana kwota nie została zadysponowana" - czytamy w piśmie. 

Brudziński spotka się z policjantami

Kiedy zakończy się trwający od lipca protest służb? Tego nie wiemy. Wiadomo natomiast, że jutro o godz. 11 ma odbyć się spotkanie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego z przedstawicielami Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych podległych MSWiA. Protestujący domagają się m.in. podwyżek wynagrodzeń o 650 zł oraz powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji.

Więcej o:
Komentarze (139)
CBŚP chciało dać policjantom 1000 zł nagrody. Chętnych brak
Zaloguj się
 • g.lesio

  Oceniono 50 razy 46

  Wyrażnie widać dlaczego policjanci masowo poszli na zwolnienia.
  Mają dość PiS-u, ochrony durnych manifestacji, pomników i innych bzdur wymyślanych przez obecne władze i tłumienia demonstracji opozycji.
  A i przekupstwo nie pomaga.
  Niech dzielni PiS-owcy sami się tym zajmą :)))
  Policjanci uważają, że policja ma inne zadania.

 • signum_t

  Oceniono 46 razy 40

  Szacun, kulsony! Panie Brudziński, nie ma bata, zakłada pan mundur, adidasy i na krawężnik!

 • window_licker

  Oceniono 35 razy 33

  HA HA HA... "jednego" HA HA HA ... jakże nisko upadł kradziej trampek ze Szczecina

 • biesczad1

  Oceniono 30 razy 28

  To cieszy, że w policji oprócz kulsonów, są przyzwoici Ludzie - to co, teraz PiS podzieli policję i stworzy formację kulsonów a'la ZOMO?...

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 27 razy 27

  Niedługo skończą się PiSuarom dutki na korumpowanie zwolenników...

 • student_zebrak

  Oceniono 26 razy 24

  Sa miliony na pomniki, miliardy na lotniska, przekopy, premie bo im sie naleza, nowe pancerne limuzyny jednorazowego uzytku... ale nie ma pieniedzy dla lekarzy, pielegniarek, strazakow, policjantow, nauczycieli. Sa za to pieniadze na pierdyliard zbednych etatow panstwowych dla swojakow.
  osobiscie chcialbym tej akcji policyjnej w dniu 11 listopada, co by zmusilo wladze do odwolania wszystkich przemarszy i zbiegowisk.

 • bugaboo

  Oceniono 27 razy 23

  Jak mają być chętni skoro są na zwolnieniach lekarskich? Jest się chorym to się nie pracuje. Komendant to idiota?

 • remo29

  Oceniono 22 razy 20

  Jak wy mnie kulsony zaimponowaliście, aż zacząłem jeździć zgodnie z przepisami.

 • hristomoltisanti

  Oceniono 18 razy 18

  Od czasu Józefa Stalina nikt tak bardzo nie podzielił Polaków jak ten kulawy s k u r w i e l ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX