Nieszczepione dziecko zmar這 z powodu sepsy. "Podanie witaminy C by這 prawnie dopuszczalne"

Rodzice 14-miesi璚znej dziewczynki, kt鏎a zmar豉 w Poznaniu zara穎na pneumokokami, wydali o鈍iadczenie dla medi闚. Pisz w nim, 瞠 nie maj zastrze瞠, co do spos鏏u ratowania 篡cia ich dziecka w szpitalu. Prosz tak瞠 by nie nazywa ich antyszczepionkowcami.

Niemowlę zostało 20 października przewiezione do Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej w szpitalu w Poznaniu. Lekarze stan dziecka określili jako ciężki. Już na izbie przyjęć podejrzewano, że to "ogólnoustrojowe, szybko rozwijające się zakażenie", czyli posocznica.

Stan dziecka wywołały pneumokoki, przeciwko którym nie było zaszczepione. Dziecko, na żądanie rodziców, dostało witaminę C. Według informacji Polsat News, rodzice kwestionowali metody leczenia ich dziecka.

14-miesięczna dziewczynka zmarła.

Dzisiaj pełnomocnik rodziców, mecenas Arkadiusz Tetela, opublikował w ich imieniu oświadczenie dla mediów. Czytamy w nim, że "rodzice odcinają się od wszelkich oskarżeń wysuwanych wobec personelu szpitala dziecięcego w Poznaniu, w którym lekarze ratowali ich dziecko. Rodzice nie mieli żadnych zastrzeżeń, co do sposobu ratowania życia ich dziecka przez personel medyczny".

Prawnik wyjaśnia, że decyzja rodziców o nieszczepieniu dziecka "wynikała z obawy o jego zdrowie spowodowanej poważnymi przeciwwskazaniami medycznymi do wykonania szczepienia". Rodzice podkreślają też, że "nie są przeciwni szczepieniom i nie zgadzają się na określanie ich "antyszczepionkowcami". Byli gotowi szczepić dziecko, gdy będzie to dla niego bezpieczne".

Według mec. Teteli nieprawdziwe są również informacje, aby rodzice kwestionowali sposób postępowania lekarzy. "Rodzice wyrazili zgodę na wszelkie procedury medyczne stosowane przez szpital dziecięcy w Poznaniu" - podkreślono.

"Dodatkowo na prośbę rodziców w porozumieniu ze specjalistami medycyny, lekarze podali dziecku dożylnie witaminę C. Podawanie dużych dawek witaminy C jest często praktykowane w przypadku zwalczania uogólnionego zakażenia organizmu przez wielu lekarzy. Podanie przez lekarzy witaminy C stanowiło procedurę prawnie dopuszczalną w świetle art. 37 Deklaracji Helsińskiej Światowego Stowarzyszenia Lekarzy" - zwrócił uwagę pełnomocnik rodziny.

Wi璚ej o:
Komentarze (271)
Nieszczepione dziecko zmar這 z powodu sepsy. "Podanie witaminy C by這 prawnie dopuszczalne"
Zaloguj si
 • 13sw

  Oceniono 94 razy 80

  Aaa, czyli jednak podano witamin C i nie zdzia豉豉 cud闚??

  Pewnie dlatego, 瞠 to by豉 zwyk豉 witamina C, a nie za tysi帷 z這tych od Zi瑿y. Tak, to na pewno to!

 • who_cares

  Oceniono 74 razy 66

  "Byli gotowi szczepi dziecko, gdy b璠zie to dla niego bezpieczne" taaa i w zwi您ku z tym przez 14 miesi璚y odmawiali jakichkolwiek szczepie. Pewnie czekali do osiemnastki.

 • cacadux

  Oceniono 64 razy 50

  Podanie witaminy C by這 prawnie dopuszczalne ? Oczywi軼ie. Wykonanie lewatywy takze by這by prawnei dopuszczalne. Skutek identyczny.

 • adas_tornado

  Oceniono 40 razy 40

  w przypadku sepsy to nie witamina C ma leczyc, lecz standardowe leczenie, do kt鏎ego dodaja mieszanke witaminy C, tiaminy, hydrokortyzonu. Witamina C ma za zadanie jako antyoksydant zapobieganie stresowi oksydacyjnemu, to jest zapobieganie skutkom ubocznym sepsy.
  To nie ma zastepowac podstawowego leczenia. Przy czym nawet to jest kontrowersyjne i nieudowodnione naukowo. Tutaj mozna mowic o hipotezie, praktykowanej przez jednego lekarza w stanach, bez porownania z grupa kontrolna.

 • claudiusz

  Oceniono 46 razy 32

  to rodzice zamordowali wlasne dziecko!!!...odrzucajac szczepienie....nic mi nie szkoda rodzocow,nic a nic!!!..szkoda zamordowanego dziecka....przez wlasnych rodzicow

 • a.k.traper

  Oceniono 38 razy 30

  "Byli gotowi szczepi dziecko, gdy b璠zie to dla niego bezpieczne", co tu wi璚ej komentowa, przez swe nieodpowiedzialne dzia豉nia doprowadzili do 鄉ierci swojego dziecka, gorszej sytuacji chyba by nie mo瞠?

 • ssaassaa

  Oceniono 31 razy 29

  Uwierzylbym jakby pokazali wytyczne lekarza, 瞠 nie nale篡 go szczepic

 • pucelek

  Oceniono 31 razy 27

  Mec. Arkadiusz Tetela, sygnatariusz "Karty wolno軼i wyboru w przyjmowaniu tzw. szczepie ochronnych" - i wszystko jasne, musi pom鏂 swoim.

 • leszekk73

  Oceniono 28 razy 24

  Obawiali si powik豉, kt鏎e (jak m闚i internety) podobno si zdarzaj. A nie bali si, 瞠 nie szczepi帷 dziecka przeciwko 鄉iertelnej chorobie, ryzykuj jego 篡cie. To tak samo logiczne, jak niezapinanie liny asekuracyjnej podczas spaceru nad przepa軼i, bo podobno kto kiedy si o tak lin przewr鏂i i sobie 這kie rozbi... Fakt, nie nale篡 ich nazywac antyszczepionkowcami. To po prostu de-bi-le.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX