Pomnik Lecha Kaczyńskiego już stoi przy placu Piłsudskiego. Ma ponad sześć metrów

Pomnik Lecha Kaczyńskiego został już ustawiony na cokole przy placu Piłsudskiego. Mierzy ponad sześć metrów. Montaż przed Dowództwem Garnizonu Warszawa odbył się bardzo szybko. Uroczyste odsłonięcie rzeźby byłego prezydenta planowane jest na 10 listopada.

Wykonany z brązu pomnik Lecha Kaczyńskiego przed godziną 9 ustawiono na trzymetrowym cokole za pomocą dźwigu i lin asekuracyjnych. Pomnik przedstawia stojącą postać Lecha Kaczyńskiego. Jest wykonany z brązu i razem z cokołem mierzy ponad sześć metrów.

W sieci pojawiły się nagrania, na których widać moment przyjazdu pomnika byłego prezydenta na lawecie.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego

Autorami projektu pomnika są Stanisław Szwechowicz i Jan Raniszewski. Budowa pomnika kosztowała około 1,5 miliona złotych.

Jak podkreślał sekretarz Komitetu Społecznego Budowy Pomników, wyznaczenie daty odsłonięcia pomnika na 10 listopada nie jest przypadkowe - ma łączyć w sobie "wigilię Święta Niepodległości z tradycyjną miesięcznicą".

Przypomnijmy, że 12 października wojewoda mazowiecki wydał zgodę na montaż pomnika Lecha Kaczyńskiego przy placu Piłsudskiego. Wcześniej działce przed Dowództwem Garnizonu Warszawa nadano status terenu zamkniętego. W zeszłym tygodniu prokuratura na wniosek warszawskiego ratusza wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Więcej o:
Komentarze (799)
Pomnik Lecha Kaczyńskiego już stoi przy placu Piłsudskiego. Ma ponad sześć metrów
Zaloguj się
 • maciek7783

  Oceniono 123 razy 121

  Jedyny taki przypadek na świecie !!

  Pomnik sprawcy naprzeciwko pomnika jego ofiar !!!!!!!!!!!!

 • mikelondon

  Oceniono 95 razy 89

  hehehe- od razu przypomina się scena ze Shreka - kiedy Ogr i Osioł po raz pierwszy zobaczyli zamek księciunia :D

 • szoszan

  Oceniono 83 razy 79

  Zamiast zmniejszenia kolejek na operację, zamiast sprawnych radiowozów,zamiast sprawnych łóżek cw szpitalu,zamiast sali gimnastycznej w szkole, zamiast przychodni geriatrycznej na Podlasiu...
  Pomnik karzełka z Żoliborza.Boszszsz....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX