Kiedy zrobi się zimno i spadnie śnieg? Długoterminowa prognoza pogody

Kiedy spadnie śnieg? Meteorolodzy przewidują, że zbliżająca się zima nie będzie śnieżnobiała.

Pytanie o to, kiedy spadnie śnieg, nurtuje wielu Polaków. Chcemy wiedzieć, czy zima 2019 będzie biała, czy w tym roku będziemy mogli jeździć na nartach w Polsce, czy warunki na drogach będą utrudniać jazdę samochodem. Co na ten temat mówią meteorolodzy? Zaglądamy do długoterminowych prognoz pogody, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Kiedy spadnie śnieg? W listopadzie nie ma na to szans

Według amerykańskiej prognozy pogody, dostępnej na portalu AccuWeather, listopad 2018 będzie wyjątkowo ładnym i słonecznym miesiącem. Temperatury nie spadną poniżej zera aż do końca miesiąca, a słońce będzie przebijać się przez chmury przez większość listopadowych dni, co oznacza, że w tym miesiącu śniegu nie będzie.

Czy święta Bożego Narodzenia będą białe? Kiedy spadnie śnieg?

Pierwszy śnieg, który przyprószy chodniki i trawniki spadnie prawdopodobnie w grudniu. Z amerykańskich map pogodowych wynika, że temperatury w Polsce spadną poniżej zera w połowie grudnia i to właśnie wtedy zobaczymy pierwsze spadające z nieba płatki śniegu. Największą szansę na opady śniegu mamy w dniach od 13 do 20 grudnia, jednak wszystko wskazuje na to, że biała pokrywa nie zostanie z nami na długo, ponieważ temperatura podniesie się i będzie osiągać wartości powyżej zera. Czy tegoroczne Święta będą białe? Prawdopodobnie nie, podobnie jak Sylwester i Nowy Rok.

Kiedy spadnie śnieg? W styczniu na pewno trochę poprószy

Pierwszym naprawdę śnieżnym i zimowym miesiącem będzie styczeń. Amerykańscy meteorolodzy przewidują, że śnieg, który zostanie z nami na dłużej, spadnie w pierwszej połowie stycznia. W tym okresie nad Polską pojawi się więcej chmur opadowych, a temperatura spadnie na tyle, że śnieg nie roztopi się od razu. Pamiętajmy jednak, że w styczniu prognozowane są także liczne przejaśnienia i wzrost temperatur, co może oznaczać, że ten miesiąc będzie wyjątkowo mokry, a białą pierzyną nie będziemy cieszyć się długo.

Przypominamy, że długoterminowe prognozy pogody są obarczone dużym błędem i nie muszą się sprawdzić. Aby mieć pewność, kiedy spadnie śnieg, warto sprawdzać to na bieżąco, np. na kilka dni przed planowanym wyjazdem na narty. 

Więcej o:
Komentarze (60)
Kiedy spadnie śnieg? Długoterminowa prognoza pogody
Zaloguj się
 • maciej_aszek

  Oceniono 18 razy 14

  Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go nima, to w połowie listopada pada albo nie pada.

 • facio60

  Oceniono 20 razy 12

  Niemal wszyscy (poza tymi co lubią narty)cieszą się, że śniegu i mrozu nie ma i prędko nie będzie.
  Do czasu, gdy odkręcą pewnego słonecznego i suchego dnia kurek z wodą a jej po prostu nie będzie. Albo włączą kompa czy kuchenkę a tu prądu nie ma. Jak rolnicy wyjdą na ulice żądając odszkodowań i dofinansowania, bo zboża i inne uprawy słabo się udadzą a bydło trzeba wybić.
  Zniszczyliśmy naszą planetę, plastik jest już wszędzie, nawet w Rowie Mariańskim. Na Alasce nie pada jeszcze śnieg, zakwitły mocno algi, akryla brak. Lwy morskie wychudłe jak nigdy dotąd, a wieloryby z braku pożywienia atakują sieci i klatki na ryby.

 • lotto_1

  Oceniono 22 razy 12

  Słońce Narodu, Ojciec Wszystkich Polaków, Prezes, da rozkaz to będzie śnieg i już.

 • loneman

  Oceniono 10 razy 10

  Wroz Maciej orzekl "gdy nadejdzie zima spadnie snieg, tak na 50%" 😀😉

 • nadachu12

  Oceniono 20 razy 8

  Jest takie prasłowiańskie porzekadło:
  "Jak w październiku zagłosujesz na Kaczyńskiego,
  To nie licz na pogodę w grudniu kolego."
  Zatem niektórzy będą mieć ładną pogodę, a inni brzydką. 100% sprawdzalności.

 • galienous

  Oceniono 7 razy 7

  14 stycznia koło 13:07 trochę popada

 • mechantloup

  Oceniono 6 razy 6

  Oj tam, oj tam. Adrian pojedzie szusować w Alpy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX