Lekarze zawiadomili prokuraturę po wpisie Jerzego Zięby. Pisał, że "odrąbałby im łby"

"Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby" - napisał Jerzy Zięba po śmierci 14-miesięcznego dziecka w jednym z poznańskim szpitali. Dziecko zmarło w związku z zakażeniem pneumokokami, na które nie było szczepione. Lekarze zawiadomili prokuraturę w związku z wpisem Zięby.

Dziecko z rozpoznaniem posocznicy trafiło do Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Stan dziecka wywołały pneumokoki, przeciwko którym nie było zaszczepione. Dziecko, na żądanie rodziców, dostało witaminę C. Jak informuje Polsat News, metody leczenia były kwestionowane przez rodziców. 14-miesięczne dziecko zmarło.

Na tragiczne zdarzenie zareagował znany znachor Jerzy Zięba. We wpisie na Facebooku przekonuje, że dziecko zmarło z powodu sepsy, a lekarze mogli uratować je askorbinianem sodu, czyli witaminą C. "Niestety nie zgodzili się podać dziecku w agonii, dziecku umierającemu! natomiast ochoczo zgodzili się na odłączenie wszystkich urządzeń podtrzymujących życie tego dziecka i po kilku minutach dziecko zmarło. Jak to nazwiecie? Drugi Alfie Evans?" - napisał [pisownia poprawiona - red.]

Kiedy mówię, że to są bezlitosne s...yny, dla których miejscem pobytu jest więzienie, wtedy oskarża mnie się, że ubliżam lekarzom
Nie chcę im ubliżać, natomiast najchętniej odrąbałbym im te durne, lekarskie łby zawierające bezużyteczną substancję, jaką są ich gówniane, bezlitosne "lekarskie" mózgi z licencją na zabijanie zgodnie z procedurami

- napisał Zięba. Wpisem Jerzego Zięby, choć został już usunięty, zainteresowała się Wielkopolska Izba Lekarska i złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury - informuje Polsat News

Rodzice nie szczepili dziecka

Nieprawdziwe informacje na temat dziecka i jego leczenia, opisane przez Ziębę, sprostowano na stronie ANTY-Ukryte Terapie - Bzdury Jerzego, która regularnie rozprawia się jego wypowiedziami. Znachor nie napisał m.in. o zakażeniu pneumokokami, o tym, że dziecku podano dożylnie witaminę C oraz, że dziecko nie było szczepione, choć szczepienie przeciwko pneumokokom jest obowiązkowe od 1 stycznia 2017 roku. Zastępczyni kierownika katedry prof. Magdalena Figlerowicz potwierdziła, że rodzice byli proepidemikami (czy też antyszczepionkowcami).

Kim jest Jerzy Zięba?

Zięba nie jest lekarzem, choć od 20 lat twierdzi, że leczy ludzi - głosi m.in. skuteczność witaminy C i amigdaliny w walce z nowotworami, witaminy B w walce ze schizofrenią, szkodliwość Wi-Fi i możliwość powiększania piersi hipnozą. Sam o sobie mówi, że jest "naturoterapeutą i dyplomowanym hipnoterapeutą". Lekarze podkreślają, że jego metody nie mają nic wspólnego z medycyną.

Zięba wśród swoich zajęć ma też handel. Sprzedaje liczne suplementy - od "naturalnej witaminy D3 z lanoliny" za kilkanaście złotych, przez suplement diety "mumio visanto" za 270 zł, aż po pastę z konopi, której cena dochodzi do 2 tysięcy złotych. Najdroższy z produktów Zięby to "strukturyzator wody pitnej visanto" za 2,5 tysiąca złotych.

Kim był Alfie Evans?

Przypomnijmy - wspomniany przez Ziębę Alfie Evans krótko po urodzeniu zapadł na chorobę neurologiczną, której lekarze nie byli w stanie zdiagnozować. Wykonany w zeszłym roku skan mózgu chłopca wykazał ubytki na poziomie 70 proc. Choroba postępowała, do tego chłopiec cierpiał na padaczkę i znajdował się w głębokiej śpiączce. Lekarze argumentowali przed sądem, że dalsze sztuczne podtrzymywanie go przy życiu, jest nie tylko bezzasadne, ale również nieludzkie. Do walki o podtrzymywanie życia, a następnie przeniesienie chłopca do szpitalu w Rzymie włączał się m.in. papież Franciszek i polski rząd. Ostatecznie Alfie został odłączony od aparatury, a po kilku dniach zmarł. Po jego śmierci okazało się, że dziecko cierpiało na niezwykle rzadką chorobę mózgu, spowodowaną wadliwymi genami obojga rodziców.

***

We wtorek gościem Piotra Maślaka będzie Krzysztof Brejza, członek komisji ds. Amber Gold. Zapraszamy o 8:30!

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (341)
Lekarze zawiadomili prokuraturę po wpisie Jerzego Zięby. Pisał, że "odrąbałby im łby"
Zaloguj się
 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 150 razy 144

  Leczenie pneumokoków za pomocą witaminy C? Rodzice tego biednego dziecka powinni iśc do pierdla! A Zięba za szerzenie antynaukowych bredni powinien tam juz dawno siedziec.

 • aron2004

  Oceniono 82 razy 80

  Zamknąć szpitale, wszystkim dzieciom witaminę C i na 3 zdrowaśki do pieca, nie będzie nam Soros dzieci truł antybiotykami i szczepionkami!!!

 • cezar85

  Oceniono 58 razy 58

  nie wiem, czy lekarze popełnili błąd, ale rodzice nieszczepiąc malucha na pewno

  ale tym Jerzy łbów by nie odrąbał...

 • kzet69

  Oceniono 59 razy 57

  .XXI wiek państwo zarządzane przez pisowską czerń i motłoch, Zięby górą, Rozalka na 3 zdrowaśki do pieca...

 • arius9

  Oceniono 49 razy 49

  Niestety, ale to niewinne dzieci ponosza kare za tych obrzydliwych sku...eli antyszczepionkowych. Powinni odpowiadac za zabojstwo.

 • Waleria Ksycka

  Oceniono 56 razy 44

  Nie współczuję im bo choć stracili dziecko, to stracili je na własne życzenie. Bo ueażali że ich racja jest ważniejsza od życia dziecka. Takich rodziców powinno się bezwzględnie karać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX