Trzylatek zamknął się w pralce i zmarł. Prokuratura umarza śledztwo. "Wypadek losowy"

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. trzyletniego chłopca, który zmarł po zatrzaśnięciu się w pralce. Śledczy uznali, że doszło do tragicznego wypadku, bez udziału osób trzecich.

Do tragedii doszło w czerwcu w Słupsku. Trzyletni chłopiec bawił się z pięcioletnią siostrą w chowanego. Dziecko ukryło się w pralce i tam zatrzasnęło. Rodzice w tym czasie spali. W końcu pięciolatka, która nie mogła znaleźć młodszego brata, obudziła rodziców. Ojciec znalazł chłopca w pralce i natychmiast podjął akcję reanimacyjną, kontynuowaną przez ratowników medycznych po ich przybyciu.

Dziecko trafiło do słupskiego szpitala w stanie krytycznym i kilka godzin później zmarło. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci trzylatka było niedotlenienie.

Prokuratura prowadziła postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Ostatecznie śledztwo zostało umorzone - śledczy uznali, że był to wypadek losowy. - Nie stwierdzono przestępnego działania osób trzecich. Nikt nie usłyszał zarzutów - cytuje rzecznika prokuratury Polsat News.

Więcej o:
Komentarze (71)
Trzylatek zamknął się w pralce i zmarł. Prokuratura umarza śledztwo. "Wypadek losowy"
Zaloguj się
 • myszykiszek

  Oceniono 24 razy 20

  To oczywiście nie była taka pralka jak na zdjęciu "poglądowym", prawda? No bo w takiej nie sposób się samemu zatrzasnąć. Biedna ta siostra mała.

 • macpherson

  Oceniono 8 razy 8

  Mój Boże, jaka biedna ta dziewczynka będzie z tą swiadomością... Oby dowiedziała się jak najpóźniej albo nigdy.

 • zbych21

  Oceniono 9 razy 7

  Dawno temu podobne wypadki z dziećmi zdarzały się z lodówkami. Dlatego tradycyjne zamknięcia zostały zastąpione przez magnetyczne. Może pora wymyślić takie zamknięciach w pralkach, które można otworzyć od środka.

 • 45rtg

  Oceniono 13 razy 3

  Niedługo pojawią się komentarze bydła "wiedzącego, jak jest" z g*wniarskimi aluzjami, że sędzia przekupiony, a rodzice patologiczni.

 • loneman

  Oceniono 4 razy 2

  Durni religianci powiedza swoje "widac tak mialo byc" by uzasadnic brak opieki, nadzoru i zdjac z kogos wine :-(

 • katja.katja

  Oceniono 14 razy 2

  Koszmar, ale mam wrażenie, że siostra nieświadoma do czego to może doprowadzić zamknęła brata. Prokuratora dla dobra całej rodziny "uznała", że wypadek losowy. Jak myślicie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX