Rodzice dzieci LGBT przyszli przed MEN. "Im więcej Tęczowych Piątków, tym więcej całych rodzin"

Rodzice uczniów nieheteroseksualnych manifestowali przed MEN swoje niezadowolenie z doniesień o kontrolach w szkołach, które organizowały akcję Tęczowy Piątek.

- Im więcej takich akcji jak Tęczowy Piątek, tym więcej rodzin nierozbitych - mówił Marek Błaszczyk ze stowarzyszenia "My, rodzice". Opisywał, że zna przypadki, kiedy coming out kończy dziecka się zerwaniem więzi rodzinnych, bo w ludziach "siedzi strach". Dlatego ważne są uświadamianie i nauka tolerancji w szkołach.

Aneta Dekowska ze stowarzyszenia Akceptacja oceniła, że rodzice uczniów nieheteroseksualnych mają obecnie "zamkniętą drogę do szkół". 

Wypowiedzi rodziców ws. Tęczowego Piątku możecie posłuchać w materiale powyżej.

Więcej o:
Komentarze (283)
Tęczowy Piątek. Protest rodziców dzieci LGBT przed MEN
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 39 razy 21

  Program Biedronia.
  Zręby programowe w ramach „Świeckiego państwa” mają kilka punktów. Oprócz likwidacji Funduszu Kościelnego, znajduje się tam m.in. likwidacja finansowania religii w szkołach.

  Trzeci punkt to opodatkowanie Kościoła. "Obecny model ryczałtu jest przestarzały i nie odpowiada warunkom polityki podatkowej państwa. Dostosowanie opodatkowania księży do normalnego wymiaru zwiększy wpływy do budżetu państwa przynajmniej o 150 mln zł" – to wyliczenia z planu, o których informuje "Rzeczpospolita".

  Robert Biedroń chciałby też renegocjacji art. 21 Konkordatu. – Zbiórki publiczne organizowane przez Kościół nie są poddane kontroli. Tak naprawdę nie wiemy, ile trafia na tzw. tacę – mówi.

  – Musimy dostosować prawo do konstytucji, głosu społeczeństwa oraz realiów XXI wieku

 • wiesscar

  Oceniono 36 razy 18

  Ja sie domagam by Ziobro i Jaki wpisywali duchownych katolickich skazanych prawomocnymi wyrokani sadowymi za przestepstwa zwiazane z pedofilia do jawnej listy pedofili w internecie.
  Nie ma sensu robic takiej listy jesli ksiezy i zakonnikow katolickich wylaczymy z wpisywania na liste jesli zostali przez sad skazani prawomocnie.

 • togo13

  Oceniono 40 razy 16

  W szkołach w USA w klasach późno podstawowych są lekcje i wszystko wyjaśniają młodzieży o sexie,LGBT itd. Dzieci traktowane są z szacunkiem - jakiekolwiek są.

 • transformator2014

  Oceniono 36 razy 14

  Zaskakujące jak może ministerstwo edukacji piętnować taką akcję, przecież informacje o ludziach LGBT są bardzo istotne. Zresztą to jak traktuje tą kwestię obecny pisowski rząd zakrawa o skierowanie wniosku do Trybunału Sprawiedliwości o jawną dyskryminację. Czy pani minister nie ma świadomości iż osoby LGBT to są osoby które również płacą podatki i utrzymują stanowisko tej pani? To jest okrutna dyskryminacja! A poza tym czy istnieje choć jedna heteroseksualna osoba, która na słowo gej/lesbijka zapragnęła zmienić swoją orientacje? Bzdura! Ale czy miejsce w którym decyduje się o edukacji tego nie wiedzą?

 • empirio

  Oceniono 38 razy 12

  Bardzo dobra inicjatywa. Musi być jakaś racjonalna i moralna przeciwwaga wobec kłamstw i nienawiści wobec homoseksualizmu, szerzonych przez Kościół z przyległościami.

 • wiesscar

  Oceniono 32 razy 12

  Katecheta wikary pedofil ma miec utajnione dane bo dziecko ktore gwalcil trzy razy ma byc anonimowe.
  No to jak z ta jawna lista pedofilow?
  Wszyscy duchowni pedofile tym kruczkiem prawnym unikna wpisu na jawna liste pedofilow.
  Tylko obecnosc ich danych na takiej liscie odstreczy innych duchownych pedofilow od popelniania przestepstw i moze skonic do podjecia leczenia.

 • wiesscar

  Oceniono 26 razy 12

  Tylko wpisywanie ksiezy i zakonnikow na jawna liste wplynie na KK w Polsce w sposob zdecydowany.
  Wszelkie inne dzialania hierarchowie olewaja i graja na czas a polityk Rydzyk reklamuje w Radiu Maryja strategie dla kleru w postaci "obrony oblezonej twierdzy"

 • komentarz

  Oceniono 29 razy 11

  Hierarchia ważności:
  1. Świecka szkoła
  2. Psycholog zamiast klechy w każdej szkole.
  3. Wychowanie seksualne

  Nie ma oddzielnego problemu seksualizacji.

 • wiesscar

  Oceniono 16 razy 6

  KK w Polsce ma za duzo praw i przywilejow. Niestety konkordatu nie znam. Jednak hierarchowie buzie otwieraja ze Ewangelia ma byc nad kostytucja w panstwie polskim.
  Nalezy kler skierowac na pol etatu do pracy w gospodarce bo widac ze hierarchom wladza soe rzuca na mozg.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX