Żyrardów. CBA zatrzymało dyrektora promocji i byłą rzecznik miasta. Wyprowadzili 350 tys. zł?

Zatrzymanie w Żyrardowie. Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo ws. nieprawidłowości żyrardowskiego ratusza. Śledczy ustalili, że wyprowadzono z niego 350 tys. zł na rzecz firmy byłej rzecznik prezydenta. CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w Żyrardowie dyrektora Wydziału Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa, a w Warszawie - byłą rzecznik prasową tego urzędu.

Według ustaleń CBA z Centrum Kultury i wydziału promocji wyprowadzono publiczne pieniądze - ok. 350 tys. zł na rzecz firmy zewnętrznej należącej do byłej rzecznik prasowej prezydenta, mającej realizować samorządową Telewizję Żyrardowską (TVŻ).

Żyrardów. CBA zatrzymało dwójkę oficjeli. Są zarzuty

Jej firma wybrana z pominięciem prawa zamówień publicznych, oprócz kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia, uzyskała też bezpłatnie od miasta wyremontowany lokal na redakcję, pracownika opłacanego przez Centrum Kultury, zakupiono dla niej specjalnie m.in. sprzęt informatyczny, oprogramowanie, kamerę.    

Zatrzymana przez CBA dwójka usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Tymczasowo aresztowanemu prezydentowi Żyrardowa także przedstawiono nowe, uzupełnione o ten wątek, zarzuty. 

Prezydent Żyrardowa tymczasowo aresztowany

W lipcu agenci z Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali prezydenta oraz dwóch przedsiębiorców z Rewala i Gryfic (woj. zachodniopomorskie). Wątek ten dotyczył przekroczenia uprawnień przez prezydenta, ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości gminnych w Rewalu.

Na gruntach tych, blisko nadmorskiej plaży, znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy miasta. Sąd Okręgowy w Kaliszu zastosował wtedy wobec prezydenta Żyrardowa areszt tymczasowy.  

Śledztwo jest wielowątkowe. Czynności trwają, niewykluczone są kolejne zatrzymania i powiększenie listy zarzutów.

Kluzik-Rostkowska: PiS flirtował ze środowiskami skrajnymi i dostał w dziób

Więcej o:
Komentarze (9)
Żyrardów. CBA zatrzymało dyrektora promocji i byłą rzecznik miasta. Wyprowadzili 350 tys. zł?
Zaloguj się
 • jerry9

  Oceniono 5 razy 3

  Żyrardów, dyrektor biura promocji miasta, 350 koła.

  Afery na miare możliwosci cebea. Żyrardów, Żyrardów. A tak bardzo chcieliby cos w Warszawie znaleźć, Poznaniu, Gdańsku. Albo chociaż w Sopocie na Karnowskiego

 • Oceniono 4 razy 2

  A czy w Żyrardowie będzie teraz druga tura wyborów i z jakiego ci zatrzymani są ugrupowania ?

 • komentarz

  Oceniono 2 razy 2

  Tu akurat bez żenady można użyć formy "rzeczniczka", bo istnieje.

 • justas32

  Oceniono 7 razy 1

  Tak po prawdzie - jedyne co było niezgodne z prawem to pominięcie procedury zamówień publicznych ...

 • Przemysław Gaik

  0

  Żenada. Co za zbieg okoliczności. Na krótko przed II turą wyborów. Oczywiście bez związku z wyborami to zatrzymanie. Niech dowody ujawnią bo ja nie wierzę w takie cuda.

 • alfalfa

  Oceniono 6 razy -2

  Jedno jest pewne: nie są z PiS. Inaczej taka informacja byłoby osią artykułu. Zupełnie przez przypadek i nic nie sugerując.
  A.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX