Bronisław Komorowski nie przyjmie zaproszenia od Andrzeja Dudy. 11 listopada będzie w Poznaniu

Bronisław Komorowski przyjął zaproszenie od prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Były prezydent RP 11 listopada na obchody Święta Niepodległości pojedzie do stolicy Wielkopolski.

Jacek Jaśkowiak zaprosił do Poznania na obchody Święta Niepodległości byłych prezydentów RP. Zaproszenia trafiły do Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Do tej pory prezydentowi Poznania odpowiedział poprzednik Andrzeja Dudy.

Bronisław Komorowski spędzi Święto Niepodległości w Poznaniu

Panowie Prezydenci Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski! Na uroczystości 11 listopada oficjalnie zapraszam do Poznania! Świętujemy tu radośnie, chętnie dzieląc się z gośćmi naszą świętomarcińską tradycją

- napisał w poniedziałek wieczorem na Facebooku Jacek Jaśkowiak. 

11 listopada w Poznaniu co roku odbywają się obchody imienin Świętego Marcina. Jego imieniem nazwana jest jedna z głównych ulic Poznania.  Tego dnia w mieście odbywa się "kulturalny festyn z barwnym korowodem i jarmarkiem" - czytamy w zaproszeniu.

Panie Prezydencie Jacek Jaśkowiak serdecznie dziękuję za zaproszenie! 11 listopada będę w Poznaniu

- odpowiedział Bronisław Komorowski.

Byli prezydenci RP zostali też zaproszeni na państwowe uroczystości 11 listopada w Warszawie przez Andrzeja Dudę. Prezydent jeszcze kilka dni temu na antenie TVP Info mówił, że ma nadzieję na wspólne świętowanie. Tak się jednak nie stanie - Lech Wałęsa odmówił udziału w oficjalnych uroczystościach, a Bronisław Komorowski będzie w Poznaniu. O decyzji ws. Święta Niepodległości z grona byłych prezydentów do tej pory nie poinformował tylko Aleksander Kwaśniewski.

Więcej o:
Komentarze (145)
Bronisław Komorowski spędzi Święto Niepodległości w Poznaniu
Zaloguj się
 • damtek

  Oceniono 43 razy 31

  Recepta jak najłatwiej wyrzucić miliony złotych w błoto i stracić miliardy? Zorganizować 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości bez udziału najważniejszych przywódców UE, byłych prezydentów RP, opozycji, ale za to z marszem ONR i dniem wolnym od pracy. Polska to bogaty kraj.
  Julian Es-Pal/twitter

 • damtek

  Oceniono 37 razy 29

  Duda wraz z PISem śmiali się z Komorowskiego i akcji "Orzeł może!". A sami na #11listopada na #100latniepodleglosci nic nie potrafią zaproponować. Oddali pałeczkę nacjonalistom z MN.
  To już nie jest nawet państwo teoretyczne, to jest KATASTROFA❗️
  Mikołaj Wróbelek/twitter

 • plutoniczna

  Oceniono 26 razy 24

  no Poznaniaki:)))
  ruszajcie piec Świętomarcińskie Rogale w dużej ilości, bo pewnie z pół Polski się do was zjedzie aby godnie i bez obciachu świętować 100-lecie Odzyskania Niepodległości:))))))

 • zdybka1

  Oceniono 29 razy 17

  A mialo byc tak pieknie. Jaro mial sie wspiac na drabinke, spojrzec wreszcie na wszystkich z gory........

 • vomitorium1

  Oceniono 17 razy 15

  "Prezydent jeszcze kilka dni temu na antenie TVP Info mówił, że ma nadzieję na wspólne świętowanie."
  tak jest
  (z ruchadłem leśnym)

 • praskiso

  Oceniono 19 razy 15

  PIS zalicza jeden sukces za drugim. Święto będzie na miarę ich możliwości. Smutne i ponure. Trudno się dziwić, że ludzie codziennie poniewierani przez rządową szczekaczkę TVP nie zgodzili się użyczyć swojego wizerunek teoretycznemu prezydentowi, który tego akurat w święto niepodległości potrzebuje. Bo można się spodziewać, że już 12 listopada Adrian Klarenbach albo jakiś inny z bożej łaski "redaktor" poleci bełkocikiem i wyrzyga na pana Komorowskiego jakieś nowe plugastwo.

 • beata.lubnicka

  Oceniono 21 razy 13

  No i znowu wysyp troli. Boli troli? Widocznie bardzo, widocznie taki przekaz przyszedł z Nowogrodzkiej. Albo z Kremla, jeden czort :) Brawo Poznań! Kocham to miasto od lat!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX