Opiekunka MOPS znęcała się nad niewidomą 80-latką. "Przestań wyć, bo cię wyp*****lę na ulicę"

Opiekunka MOPS w Gnieźnie, która miała zajmować się 80-letnią, schorowaną kobietą, znęcała się nad nią. Krzyczała, wyzywała i biła staruszkę. Wszystko zostało nagrane na ukrytą kamerę przez zaniepokojoną rodzinę.

O sprawie jako pierwsza poinformował portal Moje Gniezno, do którego zgłosiła się rodzina poszkodowanej. Udostępniła redakcji również film, na którym widać, jak kobieta znęcała się nad staruszką. 

Gniezno. Opiekunka MOPS znęcała się nad staruszką

Wnuczka 80-letniej pani Ireny z Gniezna zauważyła niepokojące zachowanie babci. Kobieta płakała, była bardzo wycofana, zdawała się być zastraszona. W dodatku na jej ciele zaczęły pojawiać się siniaki. Po jakimś czasie rodzina kobiety postanowiła zainstalować w pokoju ukrytą kamerę. 

Już w pierwszych minutach nagrania prawda wychodzi na jaw. Okazało się, że za zły stan 80-latki odpowiedzialna jest opiekunka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pani Karina, która opiekowała się staruszką od 2016 roku. 

Na nagraniu widać, jak kobieta znęca się nad podopieczną. Krzyczy, wyzywa ją, grozi. Do tego używa jeszcze siły - bije kobietę po głowie, rękach i innych częściach ciała. Nie przestaje nawet, gdy kobieta płacze. Staruszka jest bita za wszystko - za to, że nie ma siły ćwiczyć, obgryza paznokcie, krzywo leży... Nawet, gdy opiekunka daje staruszce jedzenie, jest brutalna - mocno łapie ją za rękę i wciska jedzenie do dłoni.

 

- Przestań wyć, bo cię wy******lę na ulicę stąd - krzyczy w pewnym momencie opiekunka. 

80-letnia pani Irena nie miała siły bronić się przed Kariną. Jej wnuczka tłumaczy, że babcia jest po wylewie, nie jest w stanie sama się poruszać. W dodatku kobieta jest niewidoma. Jest całkowicie zdana na pomoc osób trzecich. Nikt nie spodziewał się, że pracownica MOPS, która miała jej pomagać, będzie ją krzywdzić. 

Rodzina mówi, że gdy pierwszy raz zobaczyli nagranie, nie mogli przestać płakać. 

Zwolniona po 10 latach

Karina G. od 10 lat pracowała w gnieźnieńskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Panią Ireną zajmowała się od dwóch lat. Nie wiadomo, czy zachowywała się tak od samego początku. 

Pewne jest jednak, że w tym momencie opiekunka już nie pracuje w ośrodku. Dyrektorka ośrodka od razu po obejrzeniu nagrania podjęła decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu Kariny G. 

Dyrektorka dodaje, że żadna inna rodzina nie alarmowała, że Karina G. może niewłaściwie traktować swoich podopiecznych. - Nigdy nie było żadnych skarg - mówi Hanna Adamczak, dyrektor MOPS w rozmowie z Tvn24.pl

Sprawa Kariny G. w prokuraturze

Sprawa Kariny G. trafiła również do gnieźnieńskiej prokuratury. Małgorzata Rezulak-Kustosz z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie informuje, że trwa postępowanie ws. znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą nieporadną ze względu na jej stan zdrowia. 

Poszkodowana pani Irena została już przesłuchana w obecności biegłego psychologa. Udało się już również zebrać materiał dowodowy, który pozwala na postawienie Karinie G. zarzutów. - Podejrzana otrzymała wezwanie w celu przeprowadzenia z nią czynności - mówi Rezulak-Kustosz. 

Więcej o:
Komentarze (181)
Opiekunka MOPS znęcała się nad niewidomą 80-latką. "Przestań wyć, bo cię wyp*****lę na ulicę"
Zaloguj się
 • waldemar591

  Oceniono 43 razy 33

  Obejrzałem tylko minutę tego filmu bo więcej nie dałem rady.
  Ryzykując nawet dożywocie, zatłukłbym tą wielką, tłustą sukę własnoręcznie z zimną krwią.
  Wymiar tzw. "sprawiedliwości" zapewne uzna "niewielką szkodliwość czynu" i skończy się na zawiasach a wnuczka może jeszcze mieć problemy prawne za "nielegalne" nagranie i upublicznienie tego koszmaru.
  Znęcanie się nad ludźmi niesamodzielnymi jest chyba najbardziej ohydną zbrodnią.

 • jerzytop

  Oceniono 26 razy 24

  TO nie opiekunka tylko ZAPASIONE ochydne babsko ,które przed procesem powinno być zamknięte w klatce o chlebie i wodzie na 2-3 miesiące / chleba nie więcej jak 400 gr dziennie ,wody do woli ,najlepiej tej lejącej się z nieba bo klatka powinna byc umieszczona na wolnym powietrzy . A co do tego stwierdzenia PANI dyrektor . Nikt się nie skarżył ? To wy jesteście jak d od s aby takich ludzi weryfikować i znać ich psychikę oraz skłonności do uzywania przemocy . Nie pierwszy to w Polsce taki przypadek . To PANI odpowiada za swoich pracowników i to pani razem z tą ......................... p[owinna odpowiadać przed sądem

 • yosemitesam

  Oceniono 19 razy 19

  Yebana sucz... życzę jej, żeby na starość gniła sama we własnych odchodach.

 • hm.7

  Oceniono 18 razy 18

  Masakra, nie można na to spokojnie patrzeć ...

 • vinogradoff

  Oceniono 22 razy 16

  No prosze. Pani Carina nadawalby sie swietnie na KAPO do Obozu Koncentracyjnego w Zonie dla Kobiet a w Polsce wmawia sie Polakom, ze do takich zachowan sa zdolni ino Niemcy. Nieprawda. Zdolni sa w kazdym Narodzie a pani Carina jest tego Koronnym DOWODEM. To bardzo zdolna Osoba, wyjatkowo . I nie trzeba tu miec zadnych KOMPLEXOW wobec producentow Mercedesow-Bencow i BMW, Porsche, Audi i VW.

 • kirdan1

  Oceniono 18 razy 16

  Takie właśnie typy ludzkie były starannie selekcjonowane przez SS w obozach i powierzano im funkcje kapo, Lageralteste, Blockalteste itd. SS wiedziało, że każda odrobina władzy w rękach tych osobników będzie bezwzględnie wykorzystana.
  Na 100% gdyby doszło dziś do drugiego Auschwitz ta kobieta biegałaby z drewnianą lagą po obozie i tłukłaby nią zbyt wolno kopiące rowy melioracyjne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX