Pogoda w sobotę. Deszczowo i wietrznie. Ostrzeżenia dla południa Polski przed silnym deszczem

Pogoda w sobotę raczej nie będzie skłaniać do wyjścia z domu. Za wyjątkiem zachodu kraju, gdzie i tak będzie najchłodniej, w reszcie Polski prognozowany jest przelotny deszcz, a na południu kraju intensywny.

Pogoda w ostatnich dniach października będzie mocno kapryśna. Przede wszystkim w sobotę 27 października należy spodziewać się nie więcej jak 13 stopni Celsjusza w całym kraju - wynika z danych serwisu pogodowego Windy.com.

Najchłodniej będzie w północno-zachodniej częśći Polski: 8 stopni w Szczecinie i Koszalinie. 9 w okolicach Olsztyna i Częstochowy. W reszcie kraju powyżej 10 stopni Celsjusza, m.in. Łodzi, Poznaniu czy Łomży.

Najcieplej, bo 13 stopni - w Krakowie i Rzeszowie.

Na interaktywnej mapie z serwisu Windy.com możesz zobaczyć temperaturę o danej godzinie. Wystarczy, że suwak na dole mapy przesuniesz w lewo. Możesz również sprawdzić m.in. jak rozłożą się opady, zmieniając kryterium "Temperatura" na "Deszcz".

Pogoda w sobotę. Wiatr i deszcz

O ile na południowym zachodzie i części centrum Polski zapowiada się pogodna sobota, tak w reszcie kraju może wystąpić przelotny deszcz - wynika z prognoz TVN Meteo. Oprócz tego możliwe, że w kilku miejscach pojawi się silny wiatr.

W związku z warunkami pogodowymi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla trzech województw: zachodniopomorskiego, śląskiego i małopolskiego.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w sobotę w województwie zachodniopomorskim. Z kolei na Śląsku i w Małopolsce ostrzeżenia dotyczą intensywnych opadów deszczu.

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda w sobotę 27 października. Deszcz i wiatr w dużej części Polski, ostrzeżenia przed intensywnymi opadami
Zaloguj się
  • chi-neng

    Oceniono 2 razy 2

    www.youtube.com/watch?v=ch_Fz2Np-Z4

  • Oceniono 3 razy -3

    No i cóż zrobiło się zimno nieładnie za oknem, tak zwana pogoda barowa, najbardziej zadowolony jest z tego zapewne właściciel mojego pobliskiego sklepiku 24h wiadomo o co chodzi- akurat dzisiaj mam wolne a moja Zosia idzie na pierwszą zmianę także też wiadomo o co chodzi Aha sąsiad ma wolne również więc po raz trzeci napiszę że wiadomo o co chodzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX