Długoterminowa prognoza pogody. Kiedy spadnie śnieg i zacznie się zima?

Kiedy spadnie śnieg? Kiedy zacznie się prawdziwa zima? Możliwe, że na przełomie tego i 2019 roku biały puch będzie czymś sporadycznym.

Kiedy przyjdzie zima i spadnie pierwszy śnieg? Zgodnie z przewidywaniami meteorologów, w tym roku zima przyjdzie szybko i będzie wyjątkowo chłodna. Możliwe jednak, że opadów śniegu będzie niewiele. Ma na to wpływ obszar wysokiego ciśnienia nad północnym Atlantykiem, który znajduję się między Wielką Brytanią, Islandią oraz Grenlandią, który utrzyma się w tym regionie aż do stycznia.

Kiedy spadnie śnieg? W listopadzie będzie tylko mokro

Zauważalny, a przede wszystkim odczuwalny spadek temperatur w Polsce będzie miał miejsce już w listopadzie. To w tym miesiącu odczujemy pierwsze zimowe podmuchy.  Zbliżający się listopad będzie zimny, ale deszczowy. Opady śniegu będą zdarzać się raczej sporadycznie, przede wszystkim w obszarach górskich. Temperatury będą osiągały wartości między 18 do 4 stopni Celsjusza. Chłodniejszy będzie oczywiście koniec miesiąca, kiedy będzie dużo słonecznych, ale zimnych dni, podczas których nie obędzie się bez ciepłych kurtek i czapek.

Boże Narodzenie będzie białe? Złe wieści

Jak wynika z prognozy pogody amerykańskiego portalu meteorologicznego AccuWeather, pierwszy śnieg spadnie w Polsce w drugim tygodniu grudnia. Temperatury w dzień będą jednak dodatnie, dlatego biały puch szybko zniknie z trawników i ulic. Z czasem temperatury zaczną spadać, jednak w ostatnich dwóch tygodniach grudnia słońce wyjdzie zza chmur, dlatego pomimo temperatur oscylujących wokół zera, śniegu nie będzie. Możliwe, że śnieg spadnie i utrzyma się nieco dłużej w okolicach Sylwestra, jednak większość mieszkańców Polski nie może raczej liczyć na biały Nowy Rok.

Zima przyjdzie w styczniu 2019

Śnieżna zima przyjdzie do Polski na dobre dopiero w styczniu. Temperatury w tym miesiącu będą osiągać wartości pomiędzy 2 a -4 stopniami Celsjusza. Najwięcej śnieżnych dni zaobserwujemy w połowie oraz pod koniec miesiąca. Temperatury będą spadać poniżej zera, dlatego śnieg będzie mógł utrzymać się nieco dłużej. Co ciekawe, meteorologowie przewidują, że styczeń 2019 będzie wyjątkowo zimny jak na polskie warunki - styczniowe temperatury w nachodzącym roku mogą być niższe nawet o kilka stopni od tych, które odnotowano w styczniu tego roku.

Więcej o:
Komentarze (46)
Długoterminowa prognoza pogody. Kiedy spadnie śnieg i zacznie się zima?
Zaloguj się
 • xynat

  Oceniono 20 razy 16

  Należy uchwalić taką ustawę aby śnieg padał tylko w górach. W miastach śnieg jest niepotrzebny a wręcz szkodliwy - paraliżuje życie w mieście.

 • curious

  Oceniono 15 razy 9

  Listopad bedzie "zimny" z temperaturami 4 - 18 stopni. Przeczytajcie to w redakcji jeszcze raz i sie zastanówcie. Na razie ndst.

 • edisolo

  Oceniono 10 razy 8

  w tym roku zima przyjdzie szybko ? ? ? co Wy pier......, jak by miała przyjść szybko to już by była.
  Tymczasem do końca Listopada będzie w miarę ciepło.

 • c.t.k

  Oceniono 12 razy 8

  No proszę,proszę-redaktor UZ.Wie kiedy są handlowe niedziele,przewiduje pogodę...... i na pewno ma jeszcze w ch.. innych umiejętności o których zapewne wkrótce się się dowiemy

 • shago0

  Oceniono 10 razy 6

  Zimna zima, w listopadzie 18 - 4 stopnie na plusie. Mrróz panie, klękajcie narody.

 • labeo

  Oceniono 4 razy 4

  Indianie zapytali szamana, jaka będzie w tym roku zima. Szaman wykonał odpowiednie obrzędy i wyszło mu, że będzie mróz. Indianie nazbierali więc chrustu, ale zima była wyjątkowo lekka. Gdy w następnym roku szamana zapytano jaka będzie zima, poszedł do najbliższej stacji meteorologicznej. Tam powiedziano mu, że będzie sroga i długa. Kazał więc zdobyć jeszcze więcej chrustu, ale zima znowu była łagodna. Szaman zupełnie realnie stanął przed utratą autorytetu w plemieniu, więc w następnym roku znowu poszedł do stacji meteo, ale gdy ponownie powiedziano mu, że zima będzie ostra, zapytał meteorologów, skąd mają tę informację. Odpowiedzieli: "To pewne, Indianie już trzeci rok z rzędu zbierają chrust".

 • Oceniono 4 razy 4

  Pisał to chyba idiota....! Napisał, że "śnieżna zima zacznie się w styczniu. Temp w tym miesiącu utrzymywać się będzie między 2 a -4°C. Styczeń będzie bardzo zimny jak na Polskę". Nie wiem jak inni ale ja pamiętam temp w styczniu schodzacą poniżej -30°C........

 • pataran

  Oceniono 2 razy 2

  Jakby zima miała się zacząć szybko to na 1 listopada mielibyśmy śnieg a nie 15 stopni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX