Tęczowy Piątek lista szkół. Zostanie opublikowana jedynie mapa miejscowości

Tęczowy Piątek już 26 października. W akcji ma wziąć udział ponad 200 szkół, ale ich lista nie będzie ujawniona. Organizatorzy chcą bowiem, by "ten dzień odbył się w przyjaznej dla uczniów i uczennic atmosferze". Ma jednak zostać zamieszczona mapa miejscowości, gdzie szkoły przystępują do akcji.

Tęczowy Piątek w polskich szkołach odbędzie się już w najbliższy piątek 26 października. To międzynarodowa akcja, w kraju koordynowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, która ma sprawić, by "młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich".

W akcji udział zapowiedziało 211 placówek. Ale, jak pisze Radio Zet, lista szkół nie jest publikowana, bo "organizatorzy chcą, by ten dzień odbył się w przyjaznej dla uczniów i uczennic atmosferze".

Tęczowy Piątek. Lista szkół nie zostanie opublikowana

W dniu akcji natomiast zostanie zamieszczona mapa miejscowości, gdzie szkoły przystępują do akcji Tęczowy Piątek.

Tęczowy Piątek został już skrytykowany przez biskupów i Tadeusza Rydzyka, małopolska kurator oświaty oświadczyła, że nie ma na to jej zgody. Minister edukacji Anna Zalewska zwróciła zaś uwagę, że "Jeżeli jakiś dyrektor podjął decyzję o zorganizowaniu tzw. Tęczowego Piątku z pominięciem procedur, to znaczy, że złamał prawo oświatowe".

Tęczowy Piątek. Niektóre szkoły wycofują się z organizacji akcji

Akcja Tęczowy Piątek wzbudziła taki sprzeciw rządu, biskupów i niektórych organizacji, że szkoły pod presją zaczynają wycofywać się z jej organizowania. Jedną z nich jest np. II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach.

Nastolatkowie LGBT o życiu w Polsce: "Homofobia to ból, przemoc psychiczna, nienawiść"

Więcej o:
Komentarze (254)
Tęczowy Piątek lista szkół. Zostanie opublikowana jedynie mapa miejscowości
Zaloguj się
 • pix_d

  Oceniono 80 razy 32

  Ciekawe, że wg pani zalewskiej na zorganizowanie w szkole "tęczowego piątku" potrzebna jest zgoda rodziców a na jasełka na Boże Narodzenie to już nie.

 • kingsizemax

  Oceniono 28 razy 12

  Gdyby to było całowanie fragmentów truchła jakiegoś pedofila z watykańskiej mafii, to Zalewska sama zganiałaby dzieciaki do świetlicy.

 • niut80

  Oceniono 27 razy 11

  Przykre te komentarze. Polska jest jak angielski trawnik: wszyscy tacy sami, równiutko przycięci , "nie wychylaj się bo w łeb oberwiesz". Minie wiek zanim dojrzejemy do europejskiej łąki.

 • komentarz

  Oceniono 21 razy 11

  🍭
  Dzieci powinny mieć do dyspozycji szkolnego psychologa. Zadaniem psychologa byłyby dyżury, konsultacje i organizowanie psychozabaw oraz warsztatów.

  Psycholog zamiast klechy w każdej szkole.

 • stiszyn

  Oceniono 14 razy 8

  Na ponad 30 tys. szkół program pojawi sie w 200. Naprawdę tytuły, ze tęczowy piatek rozlewa sie po Polsce to kompromitacja

 • weredyk_pl

  Oceniono 23 razy 7

  Zrobiło się nerwowo, rodzice się nie zgadzają i sami zaczęli ujawniać te indoktrynowane szkoły, pokazywać zdjęcia tych materiałów nadesłanych do szkół. Do Rzeczy puścili list rodzica i nerwowa dyrektorka szkoły zaczęła wygrażać redakcji prokuratorem, prawnikiem, pewnie i ONZetem. Tolerancja, ich mać...

 • masofrev

  Oceniono 27 razy 7

  > Ale, jak pisze Radio Zet, lista szkół nie jest publikowana

  Czyżby 211 szkół było czczym wymysłem KPH? Podobnie jak rzekome "czarne listy" organizacji, którym zabrania się wstępu do szkół?

 • kinio101

  Oceniono 12 razy 6

  Zastanawiam się na czym polega prześladowanie osób homoseksualnych w Polsce. Może na tym, że osoba o takiej orientacji została tylko wiceprezydentem Warszawy, a nie prezydentem?

 • kinio101

  Oceniono 15 razy 5

  Doskonała inicjatywa ten piątek, ale koniecznie trzeba ją rozszerzyć. Proponuję np. poniedziałek pod hasłem walki z zoofobią, a przyszłą środę (Halloween) pod hasłem walki z nekrofobią. Poza tym każdy uczeń (oraz oczywiście uczennica) powinien zdobyć w szkole przynajmniej minimum wiedzy na temat fetyszy. Koniecznie trzeba to uwzględnić w programach nauczania. Aż nie chce się wierzyć, że za moich szkolnych czasów (lata 60-te i 70-te) było tak nudno i bezbarwnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX