Nie żyje 48-letnia przedszkolanka. Zaraziła się pneumokokami. Rodzice w strachu o dzieci

Kleosin. W piątek 19 października 48-letnia pracownica przedszkola w woj. podlaskim zmarła po zakażeniu pneumokokami. Choć lekarze twierdzą, że ryzyko obecności bakterii u dzieci jest małe, rodzice chcą dezynfekcji placówki.

W ubiegły piątek 48-letnia pracownica przedszkola w Kleosinie pod Białymstokiem od rana źle się czuła. Zwolniła się wcześniej do domu, skąd karetka zabrała ją na SOR. Tam stan jej zdrowia gwałtownie się pogorszył i kobieta zmarła - informuje portal Bia24.pl.

Kleosin pod Białymstokiem. Pneumokoki zaatakowały przedszkolankę

48-latka zaraziła się pneumokokami, dwoinką zapalenia płuc. 20 dzieci i 23 osoby z personelu, które miały tego dnia z nią kontakt, dostały leki. Lekarze zapewniają, że ryzyko zakażenia dzieci było niewielkie, ale rodzice chcą dezynfekcji placówki.

Pneumokoki, czyli groźne dwoinki

- Jeżeli lekarze i pracownicy sanepidu uważają, że nie ma potrzeby dezynfekcji przedszkola, to ja nie mam podstaw by podważać ich autorytet - powiedziała portalowi Teresa Kozłowska, dyrektorka Przedszkola w Kleosinie.

Na swojej stronie placówka radzi m.in. by przyprowadzać tylko zdrowe dzieci i informuje, że przedszkole jest w stałym kontakcie z opieką medyczną i sanepidem.

Przedszkole w Kleosinie. Nie żyje przedszkolanka zakażona pneumokokami

Zazwyczaj nawet nie wiemy, że jesteśmy nosicielami pneumokoków. To dlatego, że zakażenia najczęściej nie wywołują żadnych objawów. Od 5 do 10 proc. z nas, mimo że jest zdrowe, nosi je w sobie. Prawdziwą kopalnią tych mikrobów są jednak dzieci - aż 20 do 60 proc. zdrowych maluchów jest nimi zakażone. I to właśnie m.in. dzieci do drugiego roku życia powinno się szczepić przeciwko pneumokokom, bo choć można z nimi walczyć antybiotykami, to z roku na rok są one coraz mniej skutecznie.

Pneumokoki szczególnie niebezpieczne są dla dzieci i osób starszych.

Choroby zakaźne dzieci

Więcej o:
Komentarze (140)
Kleosin. Nie żyje 48-letnia przedszkolanka. Zaraziła się pneumokokami. Rodzice w strachu o dzieci
Zaloguj się
 • ludozerka_nie_chce_cukierka

  Oceniono 38 razy 34

  1. rodzice niech sie zastanowią, które to dziecko jest nosicielem i zaraziło panią przedszkolankę, która umarła 1. dalej niech się zastanowią kiedy ich zarazi, ich inne dzieci i innych obcych.... i kto umrze. 3. bo to nie przypadek i pech (?) jeśli brak szczepienia.

 • lampka_witoszowska

  Oceniono 26 razy 20

  nadal dzieci z katarkiem albo gorączką będą prowadzane do przedszkoli, czyż nie?

 • aistionnelle

  Oceniono 28 razy 20

  Teraz trochę późno na panikę, trzeba było myśleć jak się czytało głupoty o autyzmie wywoływanym przez szczepionki i krzyczało ,że się nie zaszczepi dziecka.Poza tym to któreś dziecko przyniosło tę bakterię do przedszkola, nie osoba dorosła-bo ta byłaby dawno chora

 • jhbsk

  Oceniono 19 razy 15

  Kolejny sukces proepidemików. Nie będzie miała autyzmu.

 • lusjola

  Oceniono 22 razy 12

  Teraz kolej na tą paniusię która wystąpiła w sejmie i walczy o zakaz szczepienia dzieci !!! Faktycznie trzeba być skrajnym idiotą aby wychodzić z takim pomysłem!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX