Pogoda na cztery dni: słoneczny poniedziałek, później uwaga na porywisty wiatr i deszcz

W pogodzie w ciągu najbliższych czterech dni pojawi się długo wyczekiwany deszcz. Na razie nie będzie natomiast przymrozków, ale uwaga! Od wtorku silny wiatr, szczególnie na północy kraju.

Poniedziałek zacznie się słonecznie. Kolejne dni przyniosą zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. We wtorek deszcz spadnie w większości kraju, choć padać będzie przelotnie. Także od wtorku zacznie silniej wiać, szczególnie w zachodniopomorskim i pomorskim będzie obowiązywał II stopień zagrożenia. 

W środę powieje już zdecydowanie mocniej w całym kraju. Na wybrzeżu w nocy i początkowo w ciągu dnia w porywach do 70 km/h w centrum i 85 km/h na północy, z kierunków zachodnich. W czwartek wiatr na ogół umiarkowany, na wybrzeżu i zachodzie kraju także dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

W ciąg najbliższych czterech dni synoptycy nie przewidują przymrozków. Według IMGW temperatura minimalna wyniesie od 0°C na Podhalu, 3°C na terenach podgórskich i Suwalszczyźnie do 9°C na wybrzeżu zachodnim. Temperatura maksymalna od 6°C na Suwalszczyźnie i terenach podgórskich Karpat do 13°C, 14°C na wybrzeżu.

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda na cztery dni: słoneczny poniedziałek, później uwaga na porywisty wiatr i deszcz
Zaloguj się
  • lovepeacemusic

    Oceniono 3 razy -1

    I super. Żadne słoneczko nie zrownoważy smogu, wywołanego o tej porze roku przez wysokie ciśnienie, dużą wilgotność i brak wiatru. Niech wieje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX