Dziennikarka TVP Info chce usunięcia jej wizerunku ze spotu antyuchodźczego PiS

- Nigdy nie wyrażałam żadnej zgody na wykorzystywanie mojego wizerunku w materiałach prasowych jakiegokolwiek ugrupowania. (...) Oczekuję niezwłocznego usunięcia mojego wizerunku i przeprosin - napisała dziennikarka TVP Info Justyna Śliwowska po tym, jak jej wizerunek został wykorzystany w spocie antyuchodźczym PiS-u.

Spot PiS-u o wydźwięku antyuchodźczym pojawił się w środę wieczorem. Niemalże od razu zarzucono mu szereg manipulacji, m.in. to, że "muzułmański imigrant", który w spocie zrzuca kobietę ze schodów w rzeczywistości jest Bułgarem. 

W filmiku został również wykorzystany fragment programu TVP, w którym Justyna Śliwowska mówi: "Wbrew decyzji polskiego rządu Grzegorz Schetyna zapowiedział przyjmowanie uchodźców".

Dziennikarka w zdecydowany sposób zareagowała na wykorzystanie jej wizerunku, publikując oświadczenie na Facebooku. Napisała: 

Nie jestem i nigdy nie byłam członkiem żadnej partii politycznej.
Nigdy publicznie nie deklarowałam poparcia dla żadnej partii politycznej czy jakiegokolwiek polityka. 
Nigdy nie wyrażałam żadnej zgody na wykorzystywanie mojego wizerunku w materiałach prasowych jakiegokolwiek ugrupowania.

Sprzeciwiam się jakimkolwiek próbom wykorzystywanie mnie do jakichkolwiek działań o charakterze partyjnym. Działanie te godzą w moje dobra osobiste chronione prawem.

Oczekuję niezwłocznego usunięcia mojego wizerunku i przeprosin.

Więcej o:
Komentarze (209)
Dziennikarka TVP Info chce usunięcia jej wizerunku ze spotu antyuchodźczego PiS
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 57 razy 45

  Niech się pani tak nie burzy!
  Usuną panią, a jakże!
  Spoko.
  Ma pani to jak w banku pana Morawieckiego.

 • calmy

  Oceniono 49 razy 39

  Ależ proszę Pani, Pani była twarzą TVP w okresie, gdy wszystkich przyzwoitych wyrzucono. Może Pani pisać co się Pani podoba, ale obawiam się, że nie zmieni to faktu, że nie pracowała Pani wówczas w mediach publicznych lecz w centrali propagandowej PISu, o ile pamiętam za pieniądzem a teraz ma Pani pretensję, że PIS wykorzystuje materiały mediów, które "odzyskał"?
  Sorry, ale zachowuje się Pani jak gość, który udał się dobrowolnie do burdelu i doznał nagle zgorszenia gdy syfa złapał.

  sam

 • year68

  Oceniono 28 razy 26

  Te spoty świadczą tylko o tym, że palą im się dopy, ludzie zaczynają dostrzegać że to lipa.

 • antoszek22

  Oceniono 31 razy 25

  Kochani dziennikarze TVP UFO
  co wy biedni zrobicie jak wasz prezes Kurski wyleci z roboty za przegrana kampanię wyborczą pislamistów do której wszyscy przyłozyliscie swoje brudne łapy pod kierownictwem swego pożalsięboże prezesa który samego Urbana prześcignął o lata świetlne w ilości wazeliny , ordynarnych klamstw i prymitywnej propagandy ?

 • tomtg123

  Oceniono 30 razy 24

  PiS jest po prostu partią zboczoną, patologiczną, więc nie dziwię się że ktoś nie chce być z tą partią kojarzony. Ale z drugiej strony TVP Info to telewizja zboczona i patologiczna, więc sytuacja jest dziwna. Ta pani dziennikarka wie chyba, gdzie pracuje.
  TVP Info nie zaczęła się wczoraj.
  To trochę taka sytuacja, jak gdyby pracownica domu publicznego po 3 latach zorientowała się, że jej miejsce i sposób pracy może wpływać niekorzystnie na jej wizerunek.
  Z jednej strony lepiej późno niż wcale, ale z drugiej strony - dziwne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX