Watykański kardynał o "Klerze": część strategii przemyślanej propagandy przeciw Polsce

Watykański kardynał Gerhard Mueller uważa, że "Kler" to "część strategii przemyślanej propagandy przeciwko Polsce". Duchowny porównał obecne czasy do rozbiorów: - Dzisiaj chodzi o śmiertelny cios - twierdzi.

W Polsce trwa właśnie II Międzynarodowy Kongres Ruchu "Europa Christi". Podczas piątej sesji, która odbywa się w Senacie, przemawiał watykański kardynał Gerhard Mueller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Duchowny wypowiedział się na temat Polski. Twierdzi, że nasz kraj jest celem ataków.

Kardynał Mueller o Polsce: Jest celem ataków

- To nie jest atak tylko na Polskę, ale to jest atak na Kościół katolicki. A Polska ma być przykładem, w jaki sposób przemocą następuje dechrystianizacja Europy - powiedział kard. Gerhard Muller, cytowany przez tygodnik "Niedziela".

Duchowny stwierdził, że "Polska jest w rdzeniu rechrystianizacji Europy". - Najpierw katolicką Irlandię chciano zniszczyć, a teraz Polska jest w ognisku skoncentrowanych ataków - dodał.

Zdaniem duchownego, Polska nie powinna być atakowana ani pouczana na temat demokracji, bo jest krajem, w którym "najwięcej zrobiono dla demokracji, wolności i godności ludzkiej". Zdaniem kard. Mullera, owe ataki mogą być dla Polski "dużo groźniejsze" niż "haniebne rozbiory".

Wtedy rozerwano ciało, ale członki pozostały. Dzisiaj chodzi o śmiertelny cios, który ma być dokonany na duszy polskiej. Te chrześcijańskie współrzędne Polski mają być zniszczone

- stwierdził. 

"Kler" częścią przemyślanej propagandy?

Duchowny wypowiedział się także na temat najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Zdaniem krad. Muellera "Kler" jest jednym z przykładów ataków na Polskę, „częścią strategii przemyślanej propagandy" przeciwko naszemu krajowi.

- Tak jak kiedyś magnaci zdradzili Polskę z pomocą rosyjskich i pruskich pieniędzy. Tak teraz są tacy, którzy chcą zniszczyć tożsamość przez wzbudzenie nieufności, podzielnie na grupy ideologiczne - stwierdził. Dodał, że przypomina mu to czasy hitlerowskie w jego ojczyźnie, gdy "naziści też budowali kampanie nienawiści opierając się na fałszywych stereotypach".

Diduszko-Zyglewska: 61 duchownych na kościelnej mapie pedofilii to tylko wierzchołek góry lodowej

Więcej o:
Komentarze (738)
Watykański kardynał o "Klerze": część strategii przemyślanej propagandy przeciwko Polsce
Zaloguj się
 • vojak-svejk

  Oceniono 290 razy 278

  "- Tak jak kiedyś magnaci zdradzili Polskę z pomocą rosyjskich i pruskich pieniędzy. "
  Zapomniał dodać, że oprócz magnatów w zdradzie uczestniczył polski KK na czele z prymasem.

 • antropoid

  Oceniono 183 razy 171

  PRZEMYŚLANA STRATEGIA to Polska jako dojna krowa Watykanu.

  "Santo Subito" ją zapoczątkował - a głupi naród ze szczęścia zwariował.

 • window_licker

  Oceniono 172 razy 164

  7 biskupów i prymas należeli do "Targowicy" byli to :
  1. Prymas Michał Jerzy Poniatowski
  2.bp.Chełmski Wojciech Skarszewski,
  3. bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć,
  4. bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki,
  5. bp. Łucki Adam Naruszewicz,
  6.bp. Wileński Ignacy Jakub Massalski,
  7. bp. Inflancki Józef Kossakowski,
  8. bp. Przemyski Michał Sierakowski,

  A całej tej antypolskiej bandzie błogosławił i życzył powodzenia na uroczystym połączeniu Targowiczan Litwy i Polski, Papież (listownie). tzw. Konfederacji Obojga Narodów. Gdy kościół dowiedział się o nałożeniu podatków na majątki kościelne oraz uchwaleniu Konstytucji 3 maja (konstytucja ograniczała przywileje kościoła i kleru), Papież Pius VI wysłał list do carycy Katarzyny zachęcający do zrobienia porządku z Polską.

  Później kolejny papież Powstańców Powstania Listopadowego nazwał warchołami, wichrzycielami i buntownikami, a klerowi polskiemu nakazał, by przekonywał Polaków, że władza cara pochodzi od boga i należy ją uznawać. Watykan nałożył też ekskomunikę na wszystkich powstańców tak jak Listopadowych i Styczniowych jak i samych powstańców Kościuszkowskich a nasz Papież Jan Paweł II tej ekskomuniki z nich nie ściągną więc w myśl nauki kościoła ci powstańcy do dziś smażą się w piekle.

  Kościół polski otrzymał od rosyjskiej carycy Katarzyny gwarancję nietykalności majątków a co więcej dostawał nadania majątków po polskich patriotach wywiezionych na Sybir!

  Kościuszko powiesił dwóch katolickich biskupów Ignacego Jakuba Massalskiego i Józefa Kossakowskiego podczas Insurekcji kościuszkowskiej.

 • batura3

  Oceniono 137 razy 127

  Prawda o ZBOCZEŃCACH, KARIEROWICZACH I PEDOFILACH W SUTANNACH zabolała? - alleluja:))))

 • elzbietttta

  Oceniono 112 razy 104

  A to hipokryta. Zapomniał czy celowo przemilczał role KK w rozbiorach Polski? Jeśli ktoś jeszcze miał złudzenia co do Franciszka, to ten pan w sukience powinien je rozwiać.

 • pinio67

  Oceniono 107 razy 99

  Sruty-tuty. Arcyhipokryta czuje nosem, że kolejnym na celowniku może (I POWINIEN !!!) być watykan. Magdalenki (Irlandia), Spotlight (USA - Boston), Kler (Polska). Blisko, coraz bliżej ...

 • rascal76

  Oceniono 96 razy 86

  Przeciwko Polsce? A nie przeciwko Watykanowi? Boją się Watykańce bardzo. Bardzo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX