Niedziele handlowe - październik 2018. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?

Czy 21 października to niedziela handlowa? To, czy handel będzie w tym tygodniu ograniczony, określa ustawa z dnia 10 stycznia 2018.

Z treści ww. ustawy wynika, że niedziele handlowe w 2018 roku wypadają dwa razy w miesiącu. Jeżeli w danym miesiącu nie wypada żadne ważne święto, takie jak Wielkanoc, czy Boże Narodzenie, niedzielami handlowymi są pierwsza i ostatnia niedziela handlowa. W październiku nie obchodzimy żadnych większych świąt, dlatego niedziele handlowe wypadają 7 oraz 28 października, a 21 października jest dniem wolnym od handlu.

Niedziele handlowe i niehandlowe. Gdzie można zrobić zakupy pomimo zakazu?

Ograniczenie handlu w niedziele nie jest ograniczeniem całkowitym. Ustawa o niedzielach handlowych wymienia aż 32 typy sklepów, które są otwarte bez względu na to, czy wypada niedziela handlowa, czy też nie. Najważniejsze z nich to: apteki, piekarnie, stacje benzynowe, punkty pocztowe oraz sklepy, w których w niedziele pracuje właściciel danej placówki. Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje także w takich miejscach jak punkty gastronomiczne, instytucje kultury i przedsiębiorstwa działające w sektorze usług turystycznych.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (19)
Niedziele handlowe - październik 2018. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 7 razy 5

  A jak ktoś chce, żeby wszystkie sklepy były przymusowo zamknięte w każdą niedzielę (taki jest plan docelowy) - no to niech głosuje na PiS.... ;)
  Jak to trafnie ujął Górski w Uchu Prezesa: za zakaz handlu w niedziele milion pracowników handlu mówi PiSowi "dziękuje", ale w wiele milionów klientów mówi PiSowi: "o żesz wy sku...syny"....

 • chi-neng

  Oceniono 2 razy 2

  www.youtube.com/watch?v=ta42xU2UXLA

 • Janmil Mirosławski

  0

  To pytanie dla wydawców tego portalu Dlaczego nie dajecie komentarzy pod artykułami które wystawiacie? Przecież artykuł można ocenić pozytywnie albo krytycznie A jak kiedyś już ktoś napisał : ocenianie rzeczywistości i krytyk się nie boi

 • piano tuner

  0

  Przepraszam bardzo czy do cholery to jest jakiś quiz? Wpisałem pytanie o niedziele gandlowe w październiku a tu, na stronie gazeta.pl co dwa zdania tresci pytająca: czy niedziele będzie można zrobić zakupy? Kpiny jakieś . Kto redaguje takie bzdety? Czy nie można na początku wstawić tabelki z poszczególnymi miesiącami i dziami wolnymi od handlu? Może nie ma takiego mądrego, który umie zrobić tabelkę.? Po jaką cholerę umieszczać pytania ma stronie , skoro nie ma na nie odpowiedzi?

 • ZX

  Oceniono 6 razy 0

  Mamy raptem 19 października, oto ile GW naprodukowała

  1. Niedziele handlowe - październik 2018. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?
  2. Niedziele handlowe 2018. Czy 21 października to niedziela handlowa?
  3. Niedziele handlowe 2018. Czy sklepy będą dziś czynne? Biedronka, Tesco, Lidl
  4. Niedziele handlowe - październik 2018. Czy jutro będziemy mogli zrobić zakupy bez przeszkód?
  5. Niedziele handlowe 2018. Czy zbliżająca się niedziela to niedziela wolna od handlu?
  6. Niedziele handlowe 2018. Czy 14 października będziemy mogli zrobić zakupy?
  7. Niedziele handlowe - październik 2018. Czy sklepy będą dziś otwarte?
  8. Niedziele handlowe - październik 2018. Czy jutro sklepy będą czynne?
  9. Niedziele handlowe 2018. Czy 7 października sklepy będą czynne?
  10. Niedziele handlowe 2018. Czy w tym tygodniu wypada niedziela handlowa?

  W Polsce łamana jest konstytucja, a im tylko te niedziele w głowie :-)

 • ZX

  Oceniono 7 razy -1

  Handel w niedzielę - niekończąca się opera mydlana na gazeta.pl. Dziś wierszówkę nabija niejaki UJ. Czyli copy-paste standardowych bzdetów jak co tydzień, w których zaszyta jest odpowiedź na to jakże doniosłe pytanie - czy sklepy będą otwarte w niedzielę? Nie mogę doczekać się kolejnego odcinka za tydzień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX