Lublin. Są zarzuty i areszt po ataku na Marsz Równości. Napaść na policjantów, pobicie

16 osób usłyszało zarzuty, a jedną z nich aresztowano. To efekt działań policji po ataku na Marsz Równości i policjantów w Lublinie. Zarzuca się im m.in. napaść na funkcjonariuszy, pobicia, nielegalne zgromadzenie i stosowanie przemocy wobec małoletniej.

W sobotę ulicami Lublina przeszedł pierwszy w historii miasta Marsz Równości. Na długo przed nim środowiska nacjonalistyczne zapowiadały kontrmanifestacje. W dniu marszu na starówce pojawiło się kilkaset osób, które próbowało blokować marsz. Chuligani zaatakowali uczestników oraz policję. Rzucali petardami, kamieniami i owocami. 

Pomimo wezwań policji do rozejścia się, kontrmanifestanci nie robili tego. Policja, po ostrzeżeniach, użyła armatki wodnej i innych środków przymusu. Na nagraniach widać, że uczestnicy Marszu Równości byli uderzani i szarpani. Także ośmiu policjantów zostało rannych. 

Teraz, portal Interia.pl podaje, że aresztowano pierwszą osobę w związku z tymi atakami. 18-letni Kamil K. miał m.in. rzucać kamieniami w policjantów. Usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych i udziału w nielegalnym zbiorowisku (blokadzie marszu). Nie przyznaje się do winy. Grozi mu więzienie. 

Prokuratura postawiła zarzuty jeszcze 15 osobom. Jednak wobec nich nie zastosowano aresztu, a dozór policyjny. Zarzuty wobec nich dotyczą "udziału w zbiegowisku, wiedząc, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczali się gwałtownego zamachu na osoby", naruszenia nietykalności cielesnej lub znieważania policjantów podczas służby, pobicia oraz stosowania przemocy wobec małoletniej w celu zmuszenia jej do określonej czynności (konkretnie zaniechania niesienia flagi).

Policjanci zaatakowani petardami i kamieniami

W stronę policjantów, ze strony rozwiązanej po godzinie 13.00 kontrmanifestacji, poleciały między innymi kamienie i kawałki płyt chodnikowych. Obrażenia odniosło ośmiu policjantów. Jeden z nich pozostał na obserwacji w szpitalu. Funkcjonariusz doznał obrażeń słuchu po eksplozji petardy.

Nadkomisarz Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej w Lublinie, poinformowała, że po manifestacji 21 osób zostało zatrzymanych. 16 z nich usłyszało zarzuty, a pozostałe odpowiedzą za wykroczenia. 

Policja zapewniała, że ma nagrania z chuligańskich zajść i będzie na ich podstawie identyfikować kolejnych sprawców i pociągać ich do odpowiedzialności. 

Diduszko-Zyglewska: 61 duchownych na kościelnej mapie pedofilii to tylko wierzchołek góry lodowej

Więcej o:
Komentarze (51)
Lublin. Są zarzuty i areszt po ataku na Marsz Równości. Napaść na policjantów, pobicie
Zaloguj się
 • aska.luczak

  Oceniono 22 razy 16

  Przecież widać że to małe penisy, brak pieniędzy, seksu i mieszkanie z mamusią tak zmuszają ten plebs do wyżycia się na czymkolwiek słabszym. Dziś geje, jutro ukraińcy, pojutrze poplują na Jehowych czy kto tam akurat nawinie się pod rękę, aby tylko usprawiedliwić swoje beznadziejne życie w slumsach. Tak, w slumsach Polski B, powiedzmy to szczerze, bo oni nawet nie mają własnych mieszkań tylko żyją u rodziny w jakichś blokowiskach, najbiedniejszych dzielnicach tego miasta, ciągną zasiłki a czas wolny spędzają pod budką z piwem, na lokalnym stadionie klasy D lub kradnąc po spożywczakach.

 • pajanko

  Oceniono 21 razy 13

  skad tyle nienawisci w tych katolickich chrzescijanach. Po drugiej stronie same mile i usmiechniete przyjacielsko nastawione osoby biorace udzial w paradzie.

 • wo151

  Oceniono 11 razy 9

  Może jak zabiją policjanta, to prokuratura i sąd przestanie sobie robić jaja ze społeczeństwa

 • krzywelustro

  Oceniono 13 razy 9

  Jeszcze nie tak dawno faszystowskie młodzieżowe bojówki były nadopiekuńczo chronionym dzieckiem PiS-u. Ale dzieci weszły w fazę buntu młodzieńczego i skierowały swoje pięści przeciwko nadopiekuńczym rodzicom.

 • wazelinowyczopekprezesa

  Oceniono 12 razy 8

  Prawdziwym patriotom stawiać zarzuty - gdzie ta Polska zmierza?

 • terazjakinick

  Oceniono 16 razy 8

  Ciekawy jestem ile entuzjazmu okaże policja podczas ochrony najbliższego marszu anonimowych onanistow... ONR znaczy się.

 • fakiba

  Oceniono 7 razy 7

  Brudziński na wybory paru łobuzów zamknął a po Zero zwolni

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 7

  Katolicka młodzież. Nie przeszkadzają jej faceci łażący w sukienkach i gwałcący dzieci. Uważają to za normalne. Spokojny przemarsz dyskryminowanych drażni ich.

 • chi-neng

  Oceniono 8 razy 6

  "PiS zmienił zasady wybierania KRS i wybrał nowy skład rady w pierwszej połowie tego roku. Sędziów wybierało nie - jak wcześniej - środowisko sędziowskie, lecz politycy."
  -----
  O ile mnie pamieć nie zawodzi, to duże zasługi na polu wybierania nowego składu rady KRS, mają kukizo - naziole.

  Tych 'pseudo -, chałturzysto- polityków', jako polityków z prawdziwego zdarzenia, NIE da się określić.

  A jeszcze mniej jako środowisko sędziowskie”.

  Podczas ataku na Marsz Równości i policjantów w Lublinie mieliśmy okazję wreszcie naocznie sami zobaczyć i być świadkami z jakiego środowiska i jaki elektorat ćpunów, alkoholików, zamokowanych gołowąsów, chuligaństwa, psudo-kiboli wywodzi się to warcholstwo.

  Hołota i chuligaństwo mające czelność uczestniczyć w naradach i głosowaniach sejmowych, nazywać się politykami, a co gorsze decydować o losach i przyszłości narodu.

  Moim zdaniem, doskonałym lekarstwem na wyleczenie dojrzałego intelektualnie społeczństwa z błędnego głosowania w czasie obojętnie jakich wyborów, może być / powinno wystarczyć przywołanie sobie z pamięci zdjęć wszystkich oszołomów atakujących Marsz Równości w Lublinie i tych obchodzących po lasach urodziny Hitlera.

  Gwarantuję całkowite 'wytrzeźwienie z kaczego odurzenia':).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX