Marsz Równości w Lublinie. Ośmiu policjantów trafiło do szpitala, 16 chuliganów do aresztu

Ośmiu policjantów ucierpiało podczas ochraniania Marszu Równości w Lublinie. Do aresztu trafiło z kolei 16 osób, które atakowały funkcjonariuszy i uczestników marszu.

Wczoraj policja informowała, że podczas Marszu Równości w Lublinie rannych zostało dwóch policjantów. Bilans ten uległ zmianie.

Marsz Równości w Lublinie. 8 policjantów trafiło do szpitala

 - Ośmiu funkcjonariuszy odniosło obrażenia. Na całe szczęście nie są to poważne obrażenia. W szpitalu pozostał jeden z naszych kolegów, funkcjonariusz prewencji policji, który ma problemy ze słuchem z powodu petard, rac, które wybuchały, które były rzucane przez grupę chuliganów - mówi w rozmowie z Polsat News nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy lubelskiej policji.

W związku z wczorajszymi zajściami na lubelskim Marszu Równości zatrzymano 21 osób, z czego 16 nadal jest w areszcie. Aresztowani będą odpowiadali m.in. za czynną napaść, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, bójki, udział w nielegalnym zbiegowisku czy rozbój. Za niektóre z przestępstw grozi nawet 10 lat więzienia.

Laszka-Rusek przyznaje w Polsat News, że to "dopiero początek". Policja cały czas analizuje nagrania z policyjnych kamer i monitoringu miejskiego.

W Marszu Równości wzięło udział ok. 1,5 tys. osób, natomiast grupa przeciwników marszu liczyła ok. 200 osób. Przypomnijmy, że agresywni napastnicy rzucali w policjantów i uczestników pochodu petardami i kamieniami, w ruch poszły nawet krzesła, doszło do bójek. Jeśli chodzi o samych uczestników pochodu, nikt nie ucierpiał.

Ta zakonnica stoi murem za gejami, bo "Bóg kocha wszystkich". Pytamy ją o Polskę - te rady zaskakują

Więcej o:
Komentarze (269)
Marsz Równości w Lublinie. 8 policjantów rannych, 16 osób w areszcie
Zaloguj się
 • jestem.z.pisu

  Oceniono 61 razy 49

  "Kraj, jaki serwuje nam PiS, idealnie wpisuje się w baśń Andersena "Nowe szaty króla". Naród myśli, że jego władca ma piękny i bogaty strój, tymczasem król jest nagi. Zza tych wszystkich biało-czerwonych sztandarów, haseł, marszów, trąb, litanii, modlitw, zapewnień o wielkości, tupań nogą, dętych przemów i wszelkiej maści obiecanek cacanek, wystaje goła dupa"

  Andrzej Saramonowicz, reżyser

 • pan_wafel_wielki

  Oceniono 51 razy 41

  Ale oczywiście, to "pedały" są złe, a chuligani, to dobre chłopaki, tylko trochę się pogubili... Jakże może być inaczej, skoro co niedzielę siedzą w kościele. Ten kraj zwariował.

 • waldekan

  Oceniono 52 razy 40

  Czy prawdziwy "patriota wyklęty" w tym kraju musi być łysy, z wydzierganym krzyżem i znakiem polski walczącej oraz budyniem zamiast mózgu ?

 • yaspiman

  Oceniono 49 razy 39

  to nie są chuligani. to są bandyci i jak bandyci powinni zostać potraktowani.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 35 razy 31

  Tylko, żeby nie było sytuacji, że ta cała akcja z wczoraj to tylko na pokaz. To znaczy, że i owszem trafili do aresztu, ale ich zaraz uniewinnią.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 42 razy 30

  Dlaczego Narodowcy tak bardzo drżą na widok gejów? Boją się że ci wątli chłopcy, będą dla nich konkurencją o względy radnych i posłów PIS? Nie bójcie się, każda potwora znajdzie swojego amatora.

 • stachkaz47

  Oceniono 36 razy 24

  To nie chuligani- to zorganizowani FASZYŚCI-niedługo wyjdą i będą się śmiać.
  Wcześniej będą na wolności nim policjanci wyjdą ze szpitali.

 • stachkaz47

  Oceniono 37 razy 23

  A powinno być odwrotnie-16 FASZYSTÓW do szpitala a 8 policjantów do nagrody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX