Marsz Równości w Lublinie nie przeszedł spokojnie. "Narodowcy i kibole jak zwykle dali popis"

Marsz Równości w Lublinie nie przeszedł spokojnie. Naprzeciw środowiskom LGBTQ wyszli narodowcy, którzy byli agresywni. "Okropne. Moje miasto urodzenia" - skomentował Zbigniew Hołdys.

Marsz Równości w Lublinie wywołał lawinę komentarzy. Większość komentujących krytykuje ogromną skalę agresji kontrmanifestantów.

Lublin, w stronę Marszu Równości lecą kamienie, bluzgi, groźby. Okropne, OKROPNE. Moje miasto urodzenia

- napisał Zbigniew Hołdys.

Marsz Równości w Lublinie. Komentarze

W komentarzach powtarzały się słowa o agresji.

Narodowcy i kibole, jak zwykle dali popis. W #Lublin agresywna hołota atakuje zgromadzenie LGBT. Najczęściej używanym słowem przez narodowców jest "wypier****ć". No cóż, jakie idee, takie słownictwo

- napisał Michał Szymanderski z Obywateli RP.

Dziennikarz Tomasz Kuzia nazwał to, co się dzieje w Lublinie, "dantejskimi scenami".

Dantejskie sceny w Lublinie. Rzucanie kamieniami, butelkami, koszami, petardami w Marsz Równości. Co chwila słyszeć wybuchy petard. Policja odpowiada gazem, pałkami, armatkami wodnymi.

- napisał dziennikarz.

Marsz Równości w Lublinie musiał zmienić trasę. "Czy ktoś wyobraża sobie, że Marsz Niepodległości idzie inną trasą niż planowano, bo jakaś kontrmanifestacja go zablokowała?" - pytał dziennikarz Jacek Nizinkiewicz.

Inne zdanie na temat Marszu Równości w Lublinie ma Młodzież Wszechpolska, którą "cieszyła obecność rodzin z dziećmi".

Wszyscy uczestnicy homospędu są na placu zamkowym. Marsz się opóźnia i stoi w miejscu. Kontrmanifestanci dosłownie z każdej strony otoczyli plac. Widać środowiska prolife oraz kibiców Motoru Lublin. Cieszy na manifestacji antydewiacyjnej obecność rodzin z dziećmi

- napisali przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. Na kontrmanifestacji co drugie słowo, które pada, to "wypier****ć", rzucają petardy. "Pedały, ku**"y, ćpuny, kto wam na to pozwolił!" - krzyczeli.

Nastolatkowie LGBT o życiu w Polsce: "Homofobia to ból, przemoc psychiczna, nienawiść"

Więcej o:
Komentarze (291)
Marsz Równości w Lublinie. Komentarze bezlitosne dla kontrmanifestantów
Zaloguj się
 • dziecko.marca

  Oceniono 103 razy 69

  Nie jestem fanką lgbtq, ale to pozytywne, pokojowe marsze. Poza tym w hasłach przewijają się prawa, kobiet, zwierząt, idea świeckiego państwa - same wartościowe rzeczy.

 • sobieryba

  Oceniono 80 razy 54

  Mam nadzieję że ktoś filmuje prymitywne zachowania tych talibów, którzy mają czelność nazywać się polskimi patriotami..

 • yabby55

  Oceniono 69 razy 51

  Ciekawe czemu ci kibole i narodowcy nie protestują przeciw pedofilii w kościele ? Czyżby popierali UDOWODNIONE czyny ich błogosławionych (he he he he...!!!) kapłonów ???

 • krynolinka

  Oceniono 72 razy 48

  Gdyby tyle samo energii jak na latanie z kamieniami, poświęcili pseudo obrońcy normalności na postraszenie koloratek, to żadne dziecko w Polsce nie zostałoby skrzywdzone przez pedofila w sutannie.

 • wudeer

  Oceniono 56 razy 36

  dlaczego używacie słowa "narodowcy"? oni by tak chcieli, zawłaszczyć słowo naród. z narodem nie ma to wiele wspólnego, to NAZIOLE

 • bankrut.1

  Oceniono 51 razy 33

  ot wolskie patryjoty za pincet plus wrzeszczą bluzgami przeciw legalnej demonstracji bo sami nic nie potrafią i bardzo długo potrafić nie będą mogli, bo do tych zakutych łbów nic nie dociera

 • acoristis

  Oceniono 38 razy 28

  Jestem hetero i nawet chyba nie znam osobiście nikogo kto jest homoseksualistą, mimo, że żyję w wielkim mieście (a może po prostu o tym nie wiem?). NIGDY mnie nie interesowało kto z kim żyje i w jaki sposób uprawia seks, ważne jakim jest człowiekiem, kumplem, sąsiadem. Ludzie - co was to obchodzi kto z kim sypia? Nie mogę zrozumieć tego hejtu, nienawiści, prześladowania. CO WAM PRZESZKADZA, ŻE KTOŚ ŻYJE INACZEJ NIŻ WY?

 • labandera

  Oceniono 34 razy 28

  Już widzę rodziców z dziećmi wśród tego bydła ze stadionów i neonazistów. Aha.

 • ewa5.0

  Oceniono 36 razy 28

  Nie jestem entuzjastą lgbt,ale ich manifestacje sa zawsze pokojowe,radosne,w przeciwieństwie do tych z 11 listopada,gdzie wszelkiej maści narodowo faszystowskie bydło,idzie sie wyszumieć i szuka rozróby,na ta 11 listopada nigdy nie zabiorè swoich dzie i a na marsz rownosci owszem😊

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX