Spowodował kolizję, z rozbitego auta wyciągnął dzieci. Sprawca uprowadzenia w Łazach zatrzymany

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy brali udział w porwaniu dwójki dzieci po upozorowanej kolizji w Łazach pod Warszawą - informuje TVN24. Wraz z zatrzymanymi były 4-latka i jej 1,5-roczna siostra, których poszukiwania trwały od kilku godzin.

Przy ulicy Łączności w Łazach w powiecie piaseczyńskim zderzyły się dwa pojazdy - skoda i seat. W jednym z nich podróżowała matka z dwójką dzieci. Chwilę po spowodowaniu kolizji  dzieci zostały wyciągnięte przez rozbite szyby samochodu, a sprawcy porwania odjechali. Matka dzieci trafiła do szpitala.

Łazy. Sprawca porwania dzieci zatrzymany

Jak informuje Tvn24, pod Grójcem zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy mieli uczestniczyć w porwaniu. To ojciec dzieci i mężczyzna, który miał z nim współpracować. Były z nimi odebrane matce czterolatka i jej półtoraroczna siostra. Dzieci są teraz badane przez lekarzy, wstępnie ustalono, że ich stan jest dobry. 

- Od początku wszystko wskazywało, że mamy do czynienia z więcej niż jednym sprawcą. Dochodzi do zderzenia, wybijane są szyby i przez nie wyciągane są dzieci. Okoliczności wskazywały, że doszło do poważnego zdarzenia - powiedział Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z Tvn24.

Jak dodał, teraz mężczyznom zostaną postawione zarzuty.  

- Ciężko będzie mówić o wypadku, ponieważ takie zdarzenie zakłada nieumyślność. A w tym przypadku z nieumyślnością nie mieliśmy do czynienia - tłumaczył Marczak.

Policja wciąż poszukuje trzeciej osoby, która miała być zaangażowana w porwanie.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (12)
Łazy. Upozorowana kolizja i porwanie dzieci. Zatrzymano dwie osoby
Zaloguj się
 • lottare21

  Oceniono 18 razy 12

  Oskarżyć o chęć zabójstwa. Bo równie dobrze ani dzieci ani matka by nie przeżyli.

 • ochujek

  Oceniono 2 razy 0

  Może ksiądz pedofil zgłosił zapotrzebowanie na świeży towar i bogobojny tatuś spełniał polecenie?

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 6 razy 0

  "Sprawca porwania w Łazach zatrzymany (fot. Google Street View)"
  Nie myślałam, że Google Street View jest takie szybkie i na bieżąco pokazuje ujęcie przestępcy. Tylko jakoś policjantów, ani zatrzymanych, nie widać... Ale samochód jest. I wypikselowana tablica rejestracyjna.

 • merlin75

  Oceniono 15 razy -5

  Jak rodzic może porwać własne dziecko? KOLEJNY przykład jak sądy głupimi wyrokami doprowadzają ojców do desperackich zachowań. To zdarzenie to wielka porażka sądów rodzinnych zdominowanycj przez stare baby uważając że tylko matka ma prawo do opieki a ojciec obowiązek płacenia.

 • proteusz33

  Oceniono 8 razy -6

  Facio,ręce precz od cudzych dzieci !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX