Kraków. Koń ciągnący białą dorożkę upadł pod Wawelem. Przechodnie ruszyli na pomoc

Pod Wawelem upadł koń ciągnący dorożkę. Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt złożyło doniesienie do prokuratury; mają podejrzenie, że zwierzę było źle traktowane. Swoją wersję przedstawiła też straż miejska.

Jak napisało na swoim Facebooku Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt, do upadku konia doszło na ul. Grodzkiej pod Wawelem. Na pomoc rzucili się przechodnie. - Z relacji świadków wiemy, że wprawdzie po pewnym czasie koń wstał z pomocą zebranych osób, ale jego stan wzbudzał poważne obawy - podało KSOZ. Z ich informacji wynika, że do konia nie wezwano weterynarza. 

Organizacja dodała, że to nie pierwszy taki przypadek w Krakowie. Chce zakazu wykorzystywania koni do ciągnięcia dorożek z turystami.

Obrońcy zwierząt zawiadomili prokuraturę o możliwości złamania ustawy o ochronie zwierząt. Powiadomili też krakowski magistrat. Świadków zdarzenia w Krakowie KSOZ poprosiło o zgłaszanie się pod numer telefonu: 501 801 553. - Gwarantujemy anonimowość - zapewnili.

"Gazeta Krakowska" opublikowała z kolei oświadczenie straży miejskiej, z którego wynika, że strażnicy interweniowali w wyżej opisanej sprawie. Marek Anioł, rzecznik prasowy straży w Krakowie, napisał, że funkcjonariusze rozmawiali z właścicielem dorożki. Tłumaczył on, że koń poślizgnął się w czasie ruszania. "Nie odniósł żadnych obrażeń, znajduje się w dobrej kondycji, nie kuleje" - przekazali strażnicy miejscy.

Więcej o:
Komentarze (31)
Kraków. Koń ciągnący białą dorożkę upadł pod Wawelem. Przechodnie ruszyli na pomoc
Zaloguj się
 • my_kroolik

  Oceniono 12 razy 10

  To, co jeździ po Krakowie, to nie są żadne dorożki. To są wielkie i niesłychanie ciężkie karety, kompletnie nie dopasowane zresztą do historii miejsca. Od dawna uważam, że wykorzystywanie czegoś takiego, jest nieporozumieniem. Gdyby zamiast takiej landary, była prawdziwa dorożka, konie raczej nie byłyby przeciążane. Rynek i Droga Królewska przebiegają po płaskim terenie, to nie jest droga do Morskiego Oka.

 • mp102

  Oceniono 8 razy 8

  czy naprawdę kolor dorożki ma takie znaczenie, że jest w temacie tego artykułu?

 • dziecko.marca

  Oceniono 17 razy 5

  😢 Mamy maszyny. Nie trzeba już dręczyć zwierząt.

 • acototak

  Oceniono 6 razy 4

  W Wiedniu też fiakry jeżdżą, ale może dbają o zwierzęta

 • lilo150

  Oceniono 6 razy 4

  oj dobrze, że nie czarna dorożka.

 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 2

  "Organizacja dodała, że to nie pierwszy taki przypadek w Krakowie. Chce zakazu wykorzystywania koni do ciągnięcia dorożek z turystami."
  =========================================
  Jestem za - turyści do dyszla, a koń na dorożkę...:-)

 • onduma

  Oceniono 2 razy 2

  Konie w Krakowie to moga zaslabnąc co najwyzej od braku ruchu. "znawcy" koni i fanatycy krytykuja nawet sporty konne chociaz konie sportowe zyja z reguly w dobrym zdrowiu i najdluzej. Tak jak trenujacy czlowiek jest zdrowszy od kanapowca tak trenujacy kon od zapasionego stojacego

 • sosna_pospolita

  Oceniono 1 raz 1

  "Koń ciągnący białą dorożkę upadł pod Wawelem. Przechodnie ruszyli na pomoc"

  I co ? Za konia pociągnęli dorożkę ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX