Słowacja: polskim kierowcom grozi 20 lat więzienia. Śledczy tropią innych uczestników rajdu

Słowacka prokuratura chce dotrzeć do pozostałych kierowców z Polski, uczestniczących w wyprawie, która zakończyła się śmiercią 53-latka - donosi portal brd24.pl. Aresztowanym już polskim kierowcom zaostrzono zarzuty - ustalili dziennikarze.

Trzej Polacy osadzeni w słowackim areszcie, czyli Łukasz K., Marcin L. i Adam Sz., nie byli jedynymi, którzy brali udział w zorganizowanej wyprawie na Słowację. Oprócz nich luksusowymi autami po drogach naszego południowego sąsiada jeździło jeszcze co najmniej dwóch kierowców. Wskazują na to zdjęcia i nagrania, które znajdowały się na jednym z kont na Instagramie. Konto tuż po wypadku skasowano, ale mimo tego pozostały w sieci - ktoś je skopiował. Jak donosi portal brd24.pl, sprawą zainteresowała się słowacka prokuratura.

Na zachowanych materiałach, poza mercedesem, porsche i ferrari, znajdują się jeszcze niebieskie lamborghini i czarny ford mustang. Jak potwierdził w rozmowie z brd24.pl Matus Harkabus, rzecznik prokuratury w Żylinie, śledczy wiedzą o zdjęciach i "interesują się tym".

Wypadek na Słowacji. Aresztowani wszyscy kierowcy z Polski

W środę sąd w Żylinie zdecydował o areszcie dla kolejnego kierowcy z Polski - Adama Sz., który jechał żółtym ferrari. Wcześniej zdecydowano o areszcie 26-letniego Łukasza K., który organizował wyjazd luksusowymi autami na Słowację.

Jako pierwszy do aresztu trafił Marcin L., kierowca porsche, który uderzył w skodę w miejscowości Dolny Kubin. W wyniku zderzenia zginął 57-letni Słowak.

Słowacja. Co grozi polskim kierowcom?

Jak donosi Łukasz Zboralski z brd24.pl, Słowacy zmienili zarzuty polskim kierowcom: mają odpowiedzieć za umyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa i chcą dla nich do 20 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (338)
Słowacja: polskim kierowcom grozi 20 lat więzienia. Śledczy tropią innych uczestników rajdu
Zaloguj się
 • czternascie87plus1

  Oceniono 66 razy 58

  Smutne ale prawdziwe. Mysle ze nikt nie chcialby sie teraz znalesc w butach tej trojki. Gdyby to bylo moje dziecko bylbym zrozpaczony... ale fakt jest faktem ze zabili niewinna osobe. Cala trojka. I kara powinna byc surowa.

 • jarsza

  Oceniono 49 razy 47

  10 lat - koniecznie w słowackim pierdlu. I już na Słowację żaden "rajdowiec-morderca" nie pojedzie.

 • jakub13579

  Oceniono 48 razy 36

  20 lat pierdla ? Tak sobie średnio. W końcu zabili człowieka z premedytacją. Za to trzeba beknąć.

 • pani_libusza

  Oceniono 33 razy 31

  I dobrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX