Nie będzie Marszu Równości w Lublinie. Sąd podtrzymał zakaz. "Zapraszamy na spacer"

Sąd w Lublinie podtrzymał decyzję prezydenta Krzysztofa Żuka o zakazie Marszu Równości. Organizatorzy składają zażalenie na postanowienie sądu i "zapraszają na spacer".

Sąd Okręgowy w Lublinie postanowił nie uwzględnić odwołania organizatorów Marszu Równości od zakazu, który wydał prezydent miasta Krzysztof Żuk. Sąd podtrzymał też zakaz wydany dla kontrmanifestacji.

"To bardzo zły dzień dla wolności obywatelskich gwarantowanych Konstytucja RP. Składamy zażalenie od tej decyzji" - czytamy na facebookowej stronie Marszu Równości. Jednocześnie organizatorzy napisali, że "zapraszają na spacer", co może oznaczać, że w zaplanowanym terminie odbędzie się nielegalna manifestacja.

Prezydent Lublina zakazał marszu, twierdząc, że może dojść do konfrontacji jego uczestników z uczestnikami kontrmanifestacji środowisk prawicowych. Policja w opinii dla prezydenta przyznała, że może dojść do tarć, ale służby są gotowe do zapewnienia bezpieczeństwa w mieście.

W 2005 roku Lech Kaczyński, ówczesny prezydent Warszawy, zakazał Parady Równości. Sprawa znalazła swój finał w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, który orzekł, że władze Warszawy naruszyły Europejską Konwencję Praw Człowieka, dyskryminując mniejszość i ograniczając swobodę zgromadzeń.

Krzysztof Żuk jest członkiem PO i szefem jej struktur w regionie. W nadchodzących wyborach startuje ze swojego komitetu, z poparciem PO, Nowoczesnej, SLD i PSL.

Więcej o:
Komentarze (157)
Nie będzie Marszu Równości w Lublinie. Sąd podtrzymał zakaz. "Zapraszamy na spacer"
Zaloguj się
 • pisus.syfilisus

  Oceniono 38 razy 26

  PiS szantażuje Warszawiaków - "jak nie wybierzecie PiSu, to Warszawa nie dostanie pieniędzy". Zastanówmy się, co może być dalej - za pół roku czy rok PiS może powiedzieć, że jak Obywatele nie zrobią co chce kaczy reżim, to oni np. odetną miastu prąd, wodę albo wprowadzą stan wojenny. To są rzeczy nie do pomyślenia w cywilizowanym kraju. PiSowska ciemnota atakuje z każdej strony - antyszczepionkowe debaty w Sejmie, płaskoziemcy zakładają partię, jasnowidz Jackowski w kolorowej prasie prognozuje pogodę (zamiast meteorologów) ... PiS to prymitywne zło i ciemnota - niebawem wybory - wybierz mądrze!

 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 24

  W Augustowie policja spisała osoby, które na spotkanie z Morawieckim przyniosły ryż.
  Zaczyna być coraz weselej. "Wyspa Wolności" się rozwija.

 • fibius

  Oceniono 37 razy 19

  W tym tygodniu Rumuni pokazali więcej pro-europejskości unieważniając frekwencją referendum antyhomoseksualne. Nawet ortodoksyjna i wschodnioeuropejska Rumunia jest bardziej postępowa od Lublina.

 • adam Mikołajczyk

  Oceniono 20 razy 18

  Oj tam oj tam nie będą się szwendac po mieście homoseksualiści, lesbijki i inni. Za to w boże ciało z wielką pompą będą pomykali po mieście pedofile i inni dewiancji w czarnych kieckach razem z całym pisem :)

 • Piotr

  Oceniono 23 razy 15

  To w Lublinie nie ma policji? W Szczecinie we wrześniu odbył się Pierwszy Marsz Równości, pomimo zagrożenia ze strony kiboli oraz innych homofobów. Szczecińska policja stanęła na wysokości zadania, odpowiednio zabezpieczyła Marsz, zgarnęła najbardziej agresywnych przeciwników i nikomu nie stała się krzywda. Można? ;)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 27 razy 13

  Jak to jest że im większe katolstwo i prawicowość tym większe zadupie i bieda? Popatrzcie sobie na statystyki zamożności regionów - Lubelszczyzna to polski Bangladesz!

 • mcguirre

  Oceniono 10 razy 10

  Czyli sąd stwierdził, że państwo polskie nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa swoim obywatelom. Obywatelom, którzy płacą podatki i mają konstytucyjne prawo do wyrażania i demonstrowania swoich poglądów, takich czy innych. Przepraszam, ale to obywatele maja czuć sie bezpiecznie podczas oragnizowanych przez siebie demonstracji i jeśli są one zgodne z prawem nie ma podstaw do ich zakazywania. To istotnt precedens bo teraz każdy sąd może powołać się na t,o że dba o bezpieczeństwo obywateli i zakazuje manifestacji orgraniczając tym samym konstyucyjne prawo i tym samym demokrację. Od dbania o bezpieczeństo jest policja a nie sąd. Ciekawe czy z taka samą sytuacją bedziemy mięli do czynienia przed 11 listopada, bo jesli państwo nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa garstce demonstarntów w Lublinie to co z ogromną demonstarcją w Warszawie ? Czy sąd zakaże demonstarcji ?

 • marc.pl

  Oceniono 10 razy 10

  Prawda jest taka że pedofile nie biorą udziału w paradach równości a kryją się w sutannach duchownych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX