Śledztwo ws. śmierci prezesa Fundacji Integracja. Mógł paść ofiarą błędu medycznego

Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja, mógł paść ofiarą błędu medycznego - informuje Radio ZET. Sprawą jego śmierci zajęła się prokuratura.

Piotr Pawłowski był założycielem i prezesem Fundacji Integracja, wieloletnim działaczem na rzecz osób niepełnosprawnych w Polsce. 52-latek zmarł w nocy z 7 na 8 października.

Jak informuje Radio ZET, śmiercią Pawłowskiego zajęła się prokuratura, wszczęto śledztwo. W czwartek ma odbyć się sekcja zwłok. Rodzina Pawłowskiego twierdzi, że został za późno zaintubowany. "Dopiero po 85 minutach od przyjazdu karetki udało się udrożnić jego drogi oddechowe" - wskazuje rozgłośnia.

Bezpośrednią przyczyną śmierci Pawłowskiego mogło być niedotlenienie mózgu, dlatego też prokuratura chce dowiedzieć się, jak przebiegała akcja ratowników.

"Prokuratorzy będą szukać odpowiedzi na pytania, dlaczego przez godzinę pacjent nie został skutecznie zaintubowany w domu przez wezwanych ratowników i dlaczego kolejne 21 minut czekał nieprzytomny na intubację na szpitalnym oddziale ratunkowym" - podaje Radio ZET.

Oni odeszli od nas w tym roku

Więcej o:
Komentarze (40)
Jest śledztwo ws. śmierci prezesa Fundacji Integracja Piotra Pawłowskiego
Zaloguj się
 • oelefante

  Oceniono 12 razy 10

  Przed 5 laty WHO odrzuciło polskie statystyki dot. przyczyn zgonów, bo uznało, że kilkadziesiąt procent polskiej dokumentacji medycznej i aktów zgonu nadaje się na papier toaletowy. To, co lekarze wypisują w dokumentach, to tak, jakby napisać, że "przyczyną zgonu była śmierć".

 • kac

  Oceniono 24 razy 10

  Jasne, bo zaintubowanie pacjenta, szczególnie niepełnosprawnego po urazie kręgosłupa szyjnego to takie ot - palcami pstryknąć. Naoglądali się ostrego dyżuru... i już wszystko jasne.

 • jerzytop

  Oceniono 16 razy 8

  Jeszcze ci znani ,na stanowiskach maja szansę na dochodzenie przyczyn . Każdy inny usłyszy .Umorzono ,nie dopatrzono się błędów ze strony lekarzy a jak już to wyrok tak jak w przypadku młodej lekarki która NIC nie zrobiła ,a wrecz poszła do domu gdy umierała 3 letnia dziewczynka urąga pojęciu sprawiedliwości / 6m w zawieszeniu na 2 lata /

 • lusjola

  Oceniono 7 razy 7

  Tato mój mówi tak "dziecko teraz żeby chorować to musisz mieć dużo pieniędzy , albo końskie zdrowie" i ma rację niestety!!!

 • porfiry3

  Oceniono 15 razy 7

  W serialu Chirurdzy zaintubowali pacjenta długopisem. Pewnie prokurator to oglądał...

 • wlodeek

  Oceniono 5 razy 5

  A PIS-iarnia obiecywała, że będzie tak pięknie i służba zdrowia wszystkich wyleczy. Tymczasem mamy drastyczne oszczędności i wygaszanie niektórych terapii, np. geriatrii, psychiatrii oraz dramatyczne obniżenie jakości usług medycznych w służbie zdrowia..

 • dziadekjam

  Oceniono 13 razy 3

  "Prokuratorzy będą szukać odpowiedzi na pytania, dlaczego przez godzinę pacjent nie został skutecznie zaintubowany w domu przez wezwanych ratowników i dlaczego kolejne 21 minut czekał nieprzytomny na intubację na szpitalnym oddziale ratunkowym"
  =======================================================
  Szukano medyka bez "klauzuli sumienia"...

 • anna.pcz

  Oceniono 2 razy 2

  Nie życzę mieć w rodzinie lekarza czy ratownika bo jak dowiecie się jak naprawdę wygląda ratownictwo to uciekniecie z każdego szpitala.
  Scena: babcia umiera na zawał, 30 metrów dalej pod blokiem ratownicy siedzą w kartce i trąbią bo jest brama i nie można dojechać. Wiedzą że jest zawał i liczą się sekundy ale znaleźli pretekst by nie wysiąść z samochodu! Przejście 30 metrów w pilnej sprawie ratowania życia to nie dla nich. Najwyżej jak mama umrze - wina bramy na nowym osiedlu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX