Duma i Nowoczesność miała być zdelegalizowana. Cały czas dostaje pieniądze z odpisów podatkowych

Stowarzyszenie Duma i Nowoczesność, o którym zrobiło się głośno za sprawą reportażu "Superwizjera", cały czas jest organizacją pożytku publicznego. Oznacza to, że może otrzymywać pieniądze z odpisów podatkowych.

W głośnym reportażu dziennikarze "Superwizjera" przeniknęli do stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Jeden z członków tej organizacji fetował urodziny Adolfa Hitlera, a inny brał udział w happeningu, w ramach którego wieszano na szubienicach portrety europosłów PO. 

Duma i Nowoczesność dostaje pieniądze z odpisów

Choć politycy Prawa i Sprawiedliwości po emisji materiału w styczniu zapowiadali działania w celu delegalizacji stowarzyszenia, okazuje się, że DiN nie dość, że działa, to jeszcze dostaje pieniądze jako Organizacja pożytku publicznego.

Jak informuje "Rzeczpospolita", stowarzyszenie znajduje się w najnowszym wykazie OPP przedstawionym przez Ministerstwo Finansów. Jak podaje "Rz", Duma i Nowoczesność z odpisu jednego procenta podatku za 2017 r. otrzymało 1038,68 zł. 

Dziennik zwraca uwagę na fakt, że większość podatników PIT wypełniło dopiero w kwietniu, czyli ponad trzy miesięce po wyemitowaniu reportażu o stowarzyszeniu.

Urodziny Hitlera

Przypomnijmy, że reporterzy "Superwizjera" byli m.in. świadkami, jak polscy neonaziści obchodzili 128. rocznicę urodzin Adolfa Hitlera. Zaproszenie dostali od Polskich Narodowych Socjalistów. 

W uroczystości zorganizowanej w lesie koło Wodzisławia Śląskiego brał udział m.in. Mateusz S., pseudonim Sitas - ówczesny przewodniczący zarządu stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". Niektórzy uczestnicy "imprezy" mieli na sobie mundury Wehrmachtu czy SS, w tle można było usłyszeć nazistowskie marsze wojskowe. Nie zabrakło też flag III Rzeszy oraz "ołtarzyka" ku czci zbrodniarza z jego portretem.

Więcej o:
Komentarze (172)
Duma i Nowoczesność cały czas dostaje pieniądze z odpisów podatkowych
Zaloguj się
 • ercu

  Oceniono 40 razy 16

  Ludzie utrzymuja wariatów pośrednio, tych w szpitalach i bezposrednio za pomocą dotacji tych co lubia Hitlera i cała tą nacjonalistyczna chałastrę. Zmiany w prawie podatkowym mogą doprowadzić do tego, że 1% będzie rozdawany przez rząd, wtedy ci mali hitlerowcy wyjdą z lasu. Jeśli tego nie akceptujecie idźcie na wybory i głosujcie PRZECIWKO PiS. PiS to nacjonalizm w wydaniu hitlerowskim.

 • 99venus

  Oceniono 48 razy 12

  Co w tym dziwnego?PiS zawsze popierał nazioli.

 • sw.stefan

  Oceniono 49 razy 11

  Naszemu naszystowskiemu państwu nie zależy widocznie na walce z neonazistami,woli skazywać kobiety blokujące marsze brunatnej zarazy.

 • rts44

  Oceniono 57 razy 11

  pisowskie zaplecze otrzymuje kasę na dalszą działalność!Wstyd i hańba

 • jan_sobczak1

  Oceniono 66 razy 10

  Stowarzyszenie utworzone przez czterech dziennikarzy TVN lubiących Hitlera i wafelki w czekoladzie :-))))

 • pisus.syfilisus

  Oceniono 50 razy 10

  PiSbecy, Kukiści i nazjonaliści. Aha - no i kler.
  Komplet

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX