Potrącenie chłopca przez kolumnę Andrzeja Dudy. W radiowozie nie było wideorejestratora

W policyjnym radiowozie, który podczas przejazdu kolumny Andrzeja Dudy przez Oświęcim potrącił 9-letnie dziecko, nie było wideorejestratora. Poinformował o tym rzecznik krakowskiej policji w TVN 24.

Do potrącenia 10-letniego chłopca doszło w czwartek po południu na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Słowackiego w Oświęcimiu. Andrzej Duda przybył do miasta, by spotkać się z mieszkańcami. - Samochód policyjny, który poruszał się w kolumnie, którą jechaliśmy, potrącił bardzo delikatnie dziecko, które wybiegło przed ten samochód. Pan prezydent od razu zareagował, zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka, wezwano karetkę - relacjonował zdarzenie rzecznik Dudy Błażej Spychalski.

Potrącenie chłopca w Oświęcimiu. Radiowóz nie miał wideorejestratora

Chłopcu nic poważnego się nie stało. Zdarzenie bada prokuratura. Tymczasem okazuje się, że śledczy mogą nie mieć możliwości skorzystania z dowodu w postaci nagrania z samochodowej kamery. -  W samochodzie policyjnym z prezydenckiej kolumny, który potrącił dziewięciolatka na przejściu dla pieszych, nie było wideorejestratora - stwierdził na antenie TVN 24 Sebastian Gleń, rzecznik krakowskiej policji.

Więcej o:
Komentarze (201)
Potrącenie chłopca przez kolumnę Dudy. W radiowozie nie było kamery
Zaloguj się
 • aqua7x

  Oceniono 62 razy 24

  wypis z raportu....
  agresywne dziecko w koszulce z napisem "konstytucja" rzuciło się na przejeżdżającą kolumnę prezydenta w celu przegryzienia opon...

 • muflonex

  Oceniono 40 razy 22

  Można wręcz powiedzieć, że potrącił z niejaką czułością, niczym ksiądz koleżeńsko szturchający ministranta.

 • jxl82

  Oceniono 74 razy 22

  Taśmy z politykami Pis giną, rejestratory znikają. Duch Jarosława i jego różdżki?

 • mer-llink

  Oceniono 27 razy 17

  No przecież od poczatku mówiłam, ze okaże sie, że tem nie było niczego:
  - kamer monitoringu miejskiego
  - rejestratora w samochodzie
  - świadków
  - radiowozu
  - no nie było po prostu nic....
  I taki 9/10 letni malec mógł sobie zamachnąć się na kolumnę. Bezczelny! Oskarzyć. Do izby dziecka. A gdzie byli rodzice? Nie dopilnowali. Pociągnąc za współprzyczynienie. Niech płaca odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu. A co!
  Jedno było z pewnością: pasy, przejście dla pieszych.
  (Ale to ju drobiazg.
  Dzisiaj przybyła tam ekipa miesjska i skasowała pasy. Sa 50 metrów dalej.)

  P.S> Nie było także szefa ochrony. Bo to, że osoba ochraniana sobie wyłazi z samochodu, spaceruje po okolicy itd. to granda. Z tego wynika, że tam nic nie był chronione.

 • tomek_ef

  Oceniono 16 razy 16

  Ok, w takim razie pytanie brzmi: czy wideorejestratora nie było we wszystkich radiowozach (co zakrawałoby na kpinę z przepisów) czy tylko w tym jednym, który potrącił dzieciaka (co zakrawałoby na kpinę z opinii publicznej)?

 • dwusuw

  Oceniono 17 razy 13

  Nie plujcie na nich, oni wiedzą jak jeżdżą, więc nie wożą kamer po co się obciążać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX