Wrocław. Antyaborcyjne naklejki na przystankach. Zerwiesz i pokaleczysz się żyletką

Na przystankach we Wrocławiu pojawiły się antyaborcyjne naklejki. Obecność takich materiałów w przestrzeni publicznej nie jest czymś rzadkim, ale tym razem rozwieszający zadbał o zabezpieczenie przed zerwaniem. Pod warstwą papieru ukryte zostały ostrza do golenia.

Sprawę, jeden z czytelników "Gazety Wrocławskiej", opisał w liście opublikowanym przez dziennik. Według autora za antyaborcyjnymi naklejkami we Wrocławiu stoi ONR. "Naklejki te nie tylko odznaczają się obrzydliwymi treściami jak martwe, rozerwane na części płody, ale też stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla osób postronnych. Ktoś, kto rozkleja je w mieście zadbał, żeby nie było możliwe ich bezpieczne usunięcie z przestrzeni publicznej" - czytamy.

Wrocław. Naklejki antyaborcyjne, a pod spodem żyletka

Jakie to zabezpieczenie? Otóż autor listu po zerwaniu naklejki zobaczył przyklejone od spodu ostrze z maszynki do golenia. "Gdybym chwycił ją inaczej, bardzo możliwe, że spowodowałoby to poważne obrażenia, których mnie udało się uniknąć" - pisze czytelnik zwracając się do innych mieszkańców, by byli ostrożni. 

Sprawa trafiła na policję. - Do jednego z naszych komisariatów zgłosiła się osoba w tej sprawie. Weryfikujemy zgłoszenie, które wpłynęło, sprawdzamy, czy to rzeczywiście miało miejsce i kto ewentualnie jest za nie odpowiedzialny - mówi w Gazeta.pl asp. szt. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. 

Policja przyznaje, że sprawa jest świeża i nie podaje wielu informacji. Trudno więc też powiedzieć, co może grozić osobie, które naklejała materiały z żyletkami. Zależy to m.in. od tego, czy ktoś się zranił ostrzem.

Więcej o:
Komentarze (130)
Antyaborcyjne naklejki na przystankach we Wrocławiu. Pod spodem żyletka
Zaloguj się
 • dziecko.marca

  Oceniono 63 razy 31

  Podobna chrześcijańska metoda jak kiełbasa szpikowana gwoździami i rozrzuczna na trawnikach, żeby skrzywdzić pieski.

 • robertqq

  Oceniono 56 razy 30

  PISowskie zachety , przyzwolenie i wierni chrześcijanie tak traktuja innych , z miłoscią...do kleru
  zdePISować Polskę na 100 lecie NIepodległosci..do wyborów 21 października i 04 listopada i pogońic całe to PISactwo, ONRowactwo i reszte pedofilii

 • jac ben

  Oceniono 56 razy 28

  Kato-terroryści w natarciu. A kulsony protestują, albo wycinają konfetti...

 • facio60

  Oceniono 31 razy 27

  Te poprańce próbujące narzucić społeczeństwu "swoje jedynie słuszne racje", w życiu codziennym nie kierują się takimi wskazaniami. Rozwodzą się, zdradzają swoje żony, zostawiają dzieci. A wcześniej gęby pełne frazesów o rodzinie, Bogu. Chyba każdy zna życiorys byłego premiera, który z lubością udziela się na łamach TVN, kobiety mającej dzieci z 3 facetami, byłego wicepremiera, który zostawił żonę z kilkorgiem dzieci, kilku wysokich rangą funkcjonariuszy (byłych i obecnych, których podboje seksualne wziął na warsztat tygodnik "NIE".
  Pamiętajmy, im więcej ktoś krzyczy o moralności sam ma więcej za uszami.

 • daflippi

  Oceniono 19 razy 19

  Kodeks karny:
  Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 • adstr

  Oceniono 27 razy 17

  Naklejki umieścił chrześcijanin, który miłuje tylko bliźniego z bliznami.

 • sobieryba

  Oceniono 28 razy 16

  walczą o życie aż się leje krew..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX