Andrzej Duda odwiedził chłopca potrąconego w Oświęcimiu. Dał mu dużego pluszowego misia

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w domu 9-letniego chłopca, potrąconego w Oświęcimiu przez policyjny radiowóz, zabezpieczający prezydencką kolumnę. Dziecko ma niegroźne stłuczenia.

Do potrącenia doszło, gdy prezydent przyjechał na spotkanie z mieszkańcami Oświęcimia. Chłopca uderzył policyjny radiowóz, jadący kolumną. 9-latek trafił do szpitala, skąd odebrali go rodzice. W domu odwiedził go Andrzej Duda. Prezydent wręczył chłopcu dużego pluszowego misia.

Oświęcim. Radiowóz z kolumny Andrzeja Dudy potrącił dziecko

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zdarzenie miało miejsce w odległości około stu metrów przed Starostwem Powiatowym, gdy kolumna skręcała w prawo.

- Samochód policyjny, który prowadził kolumnę zatrzymał się na przejściu dla pieszych, ponieważ było tam dwóch chłopców dwóch chłopców. Jeden przebiegł przez to przejście dla pieszych, a drugi stanął. W momencie, kiedy wóz policyjny ruszył, chłopiec wbiegł i uderzył w samochód policyjny. Pan prezydent natychmiast zatrzymał kolumnę, wyszedł z samochodu. Podeszliśmy do chłopca i wezwaliśmy karetkę, która poruszała się w naszej kolumnie. Chłopiec został natychmiast opatrzony - powiedział Błażej Spychalski.  Rzecznik prezydenta zaraz po zdarzeniu skontaktował się z rodzicami chłopca.

Policja ustala przebieg wypadku

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że policjanci wciąż ustalają przebieg wypadku z udziałem prezydenckiej kolumny.

- Wiemy, że kolumna jechała na sygnałach uprzywilejowania, jechała dość powoli - powiedział rzecznik dodając, że gdy kolumna skręcała, chłopiec wbiegł na jezdnię, uderzył w radiowóz, odbił się od drzwi i upadł na ziemię. - Samochód zatrzymał się, policjanci wysiedli, udzielili pomocy, również osoby z kolumny prezydenckiej, również pan prezydent był na miejscu" - powiedział rzecznik małopolskiej policji.

Funkcjonariusz kierujący radiowozem był trzeźwy. W miejscu, w którym doszło do wypadku, nie ma kamer miejskiego monitoringu.

Więcej o:
Komentarze (283)
Andrzej Duda odwiedził chłopca potrąconego w Oświęcimiu. Dał mu misia
Zaloguj się
 • gajowy3

  Oceniono 61 razy 47

  ludzki pan. a dzieci w szkołach trzeba uczyć, że pierwszeństwo należy się właścicielom Rzeczypospolitej i by uważały na jaśniepanów z pisu.

 • 0roman0

  Oceniono 32 razy 32

  ... chłopiec wbiegł i uderzył w samochód policyjny"...
  Już wiem kto poniesie konsekwencje (oraz koszty).

 • apollo-nia

  Oceniono 51 razy 25

  Dobrze, że jednak misia, bo mógł grzechotkę. Się dziesięciolatek z radości nie posiadał.

 • szpigel

  Oceniono 42 razy 22

  No to zrzuciliśmy się i na pluszowego misia;-) Oby się temu misiu oczko nie odkleiło.

 • ania_l

  Oceniono 38 razy 22

  Ludzki pan.... a mógł zabić!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX