Oświęcim. Radiowóz z kolumny Andrzeja Dudy potrącił dziecko na pasach. "Delikatnie"

Policyjne auto, które jechało w kolumnie prezydenta Andrzeja Dudy potrąciło w Oświęcimiu dziecko na pasach. Rzecznik prezydenta tłumaczy, że uderzenie było delikatne. Jak poinformowała policja, chłopiec wyszedł już ze szpitala.

Do potrącenia 10-letniego chłopca doszło dzisiaj po południu na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Słowackiego w Oświęcimiu.

Wypadek kolumny prezydenckiej w Oświęcimiu. Radiowóz potrącił dziecko

- Samochód policyjny, który poruszał się w kolumnie, którą jechaliśmy, potrącił bardzo delikatnie dziecko, które wybiegło przed ten samochód. Pan prezydent od razu zareagował, zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka, wezwano karetkę - powiedział w rozmowie z TVN 24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta. - Jestem cały czas w kontakcie z rodzicami tego dziecka, byłem także w szpitalu. Wydaje mi się, że nic się nie stało - dodał.

Spychalski poinformował, że do wypadku doszło na przejściu dla pieszych. Z informacji przez niego przekazanych wynika, że samochód zatrzymał się przed przejściem. Wtedy też zatrzymało się dziecko. - Kiedy samochód ruszył, dziecko po prostu wpadło na ten samochód - mówi Spychalski.

SOP: Dziecko wbiegło i uderzyło w radiowóz

Sprawa będzie wyjaśniana przez policję. Spychalski zapewnił, że pan prezydent odwiedzi potrącone dziecko w szpitalu.Chłopiec ma stłuczone nogi i otarcia. Jak powiedziała w TVN 24 mł. chor. SOP Anna Gdula-Bomba, rzeczniczka Służby Ochrony Państwa "dziecko wbiegło na jezdnię i uderzyło w prawy przedni błotnik radiowozu". Auto, które potrąciło dziecko, było drugim samochodem w tej kolumnie. 

Andrzej Duda jechał na spotkanie z mieszkańcami Oświęcimia przy Oświęcimskim Centrum Kultury. W wyniku zdarzenia spóźnił się na nie ok. 30 minut. 

Wieczorem policja poinformowała, że rodzice odebrali chłopca ze szpitala.

Więcej o:
Komentarze (566)
Samochód policyjny z kolumny Andrzeja Dudy potrącił dziecko na pasach
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 223 razy 125

  Oby tylko dzieciak nie okazał się odpowiedzialnym za kolizję na przejściu dla pieszych...

 • blechtrommel

  Oceniono 137 razy 61

  Dlaczego za rządów PO nie dochodziło do takich wypadków, a odkąd rządzi PiS dochodzi do nich co chwila?

 • ogniesteoczy

  Oceniono 144 razy 58

  ale najważniejsze, że sądy są zreformowane i zawsze wina dziecka

 • jxl82

  Oceniono 120 razy 46

  "Pan prezydent od razu zareagował, zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka, " Brzmi jak wyjęte z Opowiadań o Leninie autorstwa Michaiła Zoszczenki

 • bigmaciek

  Oceniono 81 razy 35

  "...potrącił bardzo delikatnie dziecko...". Co za subtelność. A "bardzo delikatnie potrącone" dziecko wylądowało w szpitalu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX