Dziewi耩 kobiet skazanych za blokowanie marszu narodowc闚. Usiad造 na trasie przemarszu

Kobiety, kt鏎e 11 listopada 2017 roku usiad造 na trasie przemarszu narodowc闚, zosta造 ukarane za "przeszkadzanie w przebiegu niezakazanego zgromadzenia". Musz zap豉ci po 200 z grzywny i pokry koszty s康owe.

Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście uznał dziewięć kobiet za winne „przeszkadzania w przebiegu niezakazanego zgromadzenia publicznego Marsz Niepodległości 2017, w ten sposób, że usiadły na trasie przemarszu, czym utrudniały przemieszczanie się jego uczestników". Każda z nich musi zapłacić 200 zł grzywny i pokryć koszty sądowe - po 100 zł od osoby.

Wyrok zapadł 27 września bez udziału stron.

Dziewięć kobiet skazanych za blokowanie marszu narodowców

Jedna ze skazanych kobiet w rozmowie z tvnwarszawa.tvn24.pl powiedziała, że jest zbulwersowana tą decyzją i zapowiedziała odwołanie.

- Kilka dni po tym, jak prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie poszarpania nas, pobicia, oplucia nas i znieważenia na moście, zostajemy ukarane za pokojowy protest. Bez wątpienia będziemy się odwoływać od tego wyroku. Już jesteśmy po konsultacjach z naszym mecenasem i pełnomocnikiem w tej sprawie - powiedziała Katarzyna Szumniak.

11 września warszawska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo ws. naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia kobiet, które usiadły na trasie marszu narodowców. 

11 listopada 2017 roku na trasie marszu narodowców Obywatele RP i Strajk Kobiet zorganizowali kontrmanifestację, w której wzięło łącznie 14 kobiet. Protestujące najpierw stały z transparentem "Faszyzm Stop", a następnie usiadły na jezdni i skandowały antyfaszystowskie hasła. Między uczestnikami marszu a uczestniczkami kontrmanifestacji doszło do szarpaniny, w efekcie której transparent został porwany. Ostatecznie kobiety otoczono kordonem, a następnie siłą wyniesiono. Jednej z nich udzielono pomocy medycznej, bo uderzyła głową o asfalt. Policja w tym czasie nie interweniowała, wedle relacji poszkodowanych kobiet, funkcjonariusze przyjechali na miejsce 30-40 minut później.

Wi璚ej o:
Komentarze (203)
Marsz narodowc闚. Usiad造 na trasie, zosta造 skazane za przeszkadzanie
Zaloguj si
 • witek040

  Oceniono 55 razy 23

  spisane b璠 s這wa i czyny, a kiedy przyjdzie czas na depislamizacj i redukcje emerytur funkcjonariuszy re磨mu

 • ponury424

  Oceniono 119 razy 21

  Utrudnia Marsz z okazji odzyskania przez Polsk niepodleg這軼i, kt鏎a to rocznica powinna by 鈍i皻em dla ka盥ego kto jest i czuje si Polakiem, w kt鏎ym bior udzia rodziny z dzie熤i, pod has貫m "faszyzm stop", mo瞠 jedynie kto, kto stoi po stronie trzech zaborc闚 Polski, lub okupant闚 niemieckich z lat 1939-1945. Chyba 瞠 mamy do czynienia z osobami niezr闚nowa穎nymi emocjonalnie.

 • smiki48

  Oceniono 89 razy 19

  a jak kar dosta造by te panie gdyby rozsiad造 si na przej軼iu dla pieszych w celu zablokowania ruchu? I ciekawe co powiedz gdy trasa ich legalnej demonstracji zostanie zablokowana przez przeciwnik闚.

 • qratoja

  Oceniono 45 razy 17

  Naziole sobie bezkarnie maszeruj, a antynaziole s karani. To 瘸rt jaki jest?

 • aaz1

  Oceniono 32 razy 16

  ''Ja bym chcia by emerytowanym zbawc narodu"
  a tymczasem zosta jego gwa販icielem

 • tijeras66

  Oceniono 34 razy 14

  I siludzie dziwi, 瞠 nikt Adolfa nie powstrzyma. Pewnie byli tacy (jak te panie) i zostali wyroki za blokowanie legalnej manifestacji...

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 32 razy 14

  Zgodnie z objawieniami pisslamist闚 to nie by 瘸den wyrok tylko opinia panow, kt鏎zy spotkali si przy herbatce na ciasteczko.
  Bolandia -pierwsi wi篥niowie polityczni? Nie powinny si zgadza na zap豉t i odwo造wa si, a je郵i to nie pomo瞠 odm闚i p豉cenia i i嗆 siedzie, a powinni to nag這郾i na ca造 鈍iat!

 • misiutoka

  Oceniono 25 razy 9

  Czy orzeka sk豉d zreformowany ju,czy jeszcze nie? Wyrok wskazuje na to pierwsze...

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX