Boże Ciało a koniec roku szkolnego 2018/2019. MEN wydaje oficjalny komunikat

Kiedy zakończy się rok szkolny 2018/2019? Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało oficjalny komunikat w tej sprawie.

Zamieszanie dotyczące dnia zakończenia trwającego roku szkolnego jest spowodowane świętem Bożego Ciała, które w 2019 roku wypada 20 czerwca, w czwartek.

Z reguły rok szkolny kończy się w piątek, jednak szkoły miały nadzieję, że ze względu na wypadające w czwartek święto będą mogły wydłużyć wakacje i rozdać uczniom świadectwa już w środę, 19 czerwca.

Kiedy zakończy się rok szkolny 2019? MEN odpowiada

Wątpliwości w tej sprawie rozwiało Ministerstwo Edukacji Narodowej, które na swojej stronie internetowej opublikowało oficjalny komunikat, w którym czytamy:

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 termin ten przypada w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Tak wynika z przepisów i data ta nie zostanie zmieniona.

MEN zaznacza także, że zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, data zakończenia roku szkolnego jest także datą rozdania świadectw uczniom, co oznacza, że dyrektor szkoły nie może ogłosić, że dzień ten jest dniem wolnym od szkoły.

Więcej o:
Komentarze (158)
Boże Ciało, a koniec roku szkolnego 2019. MEN wydaje komunikat
Zaloguj się
 • m_x_m

  Oceniono 45 razy 29

  Dzieci odbiorą świadectwa na początek nowego roku. Rodzice mają prawo zatrzymać dziecko w domu/wyjechać z pociechami na długi weekend. A MEN może zaklinać rzeczywistość.

 • japiota

  Oceniono 38 razy 16

  W Niemczech wakacje trwają połowę krócej niż w Polsce. Może to jest przyczyna nadwyżki budżetowej tego kraju.

 • barakuda62

  Oceniono 81 razy 15

  Prikaz z Kurii- dzieciaki mają demonstrować w procesji poparcie dla pedofilii kościelnej a nie jechać na wakacje!

 • krikrikrikri

  Oceniono 39 razy 13

  Kur..., po piątku będzie 10 tygodni!!! wakacji i wielkie halo o NIC, a piatek jest NORMALNYM dniem roboczym i problem bo w dzień roboczy trzeba pracować??? Tych pieniaczy to już całkiem porąbało.

 • ww

  Oceniono 18 razy 12

  Kurczę, a wystarczyłoby zarządzić odpracowanie tego dnia (tak jak np 02/11) i wszyscy byliby zadowoleni. A tak jak to zwykle będzie urzędnicza fikcja, czyli większości rodziców i dzieci nie będzie, a nauczyciele zdemotywowani bo długi weekend w plecy...

 • 31.februarius

  Oceniono 27 razy 11

  "Zamieszanie dotyczące dnia zakończenia trwającego roku szkolnego jest spowodowane świętem Bożego Ciała, które w 2019 roku wypada 20 czerwca, w czwartek."

  Z tym czwartkiem to zaskoczyli, nie ma co!

 • marcin.73

  Oceniono 12 razy 10

  Pewnie pierwszy raz w historii dojdzie do tego, że z połowa dzieci nie odbierze świadectwa przed wakacjami.

 • profes79

  Oceniono 9 razy 9

  W roku szkolnym 2010/11 była taka sama sytuacja - MEN zmienił rozporządzenie, żeby rok szkolny kończył się w środę. Wtedy się dało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX