Niedziele handlowe 2018. Czy 7 października sklepy będą czynne?

Czy ostatni dzień tego tygodnia to niedziela handlowa? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w ustawie o ograniczeniu handlu w niedzielę.

W treści ww. ustawy znajduje się zapis, który mówi o tym, która z niedziel to niedziela handlowa, a która nie.Wynika z niego, że 7 października to niedziela handlowa, a więc supermarkety i galerie handlowe będą otwarte.

Niedziele handlowe 2018. Czy wypada kolejna niedziela handlowa?

Zgodnie z przepisami niedziele handlowe w 2018 roku wypadają dwa razy w miesiącu i są to z reguły pierwsza i ostatnia niedziela danego miesiąca. Wynika z tego, że 7 października to niedziela handlowa, a kolejna niedziela, w trakcie której będziemy mogli zrobić zakupy, wypada 28 października.

Niedziele handlowe. W kolejnych latach coraz więcej niedziel wolnych od handlu

Ograniczenie handlu w niedziele będzie dotyczyć coraz większej ilości niedziel w roku. Do końca 2018 roku wypadną dwie niedziele handlowe w miesiącu, ale zmieni się to już z nadejściem stycznia. W 2019 roku niedziele handlowe będą wypadać raz w miesiącu (w ostatnią niedzielę każdego miesiąca), z kolei w 2020 roku tylko siedem razy w ciągu całego roku.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (11)
Niedziele handlowe 2018. Czy 7 października sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • dvla

  Oceniono 8 razy 6

  Czy będzie czynne? Czy przezyjemy do poniedziałku?!?!

  Czytelniku redaktorzy gazety Sprawdzili i Wyjaśniają!

  Tak tak może spokojnie kupić flaszkę w niedzielę!

 • c.t.k

  Oceniono 9 razy 1

  Czy do tych,niezwykle interesujących artykułów,można by wprowadzić jakiś niewinny wątek kryminalny i trochę seksu?.I tak z niecierpliwością czekam na nowy artykuł,ale gdyby to była zagadka kryminalna,kończąca się słowami:"komisarz UZ spojrzał na nagą kobietę leżącą w łóżku,na jej lekko rozchylone uda i od razu domyślił się ,że następna niedziela,będzie handlowa.",czekałbym jeszcze bardziej niecierpliwie

 • loneman

  Oceniono 3 razy 1

  Czy nasi tzw. "katolicy" (¿¿) moga kupowac w sobote kiedy chca tez wypoczywac choc to nie jest (ich) dzien "swiety" 😛😀😂😉???

 • remislanc

  Oceniono 12 razy 0

  MY wiemy, że już niebawem W KAŻDĄ NIEDZIELĘ żaden pracownik tesco, sresco, żabki, srabki, motylka czy innego owada nie będzie musiał Z-A-P-I-E-R-D-A-L-A-Ć do roboty

 • 45rtg

  Oceniono 4 razy -4

  Kampania przekonywania ludzi, że Polska w Ruinie trwa. Nie można odpuścić prania mózgów, trzeba uporczywie informować, że jest trudno, beznadziejnie, dzieci przez całą niedzielę kwilą z głodu, bez pomocnej dłoni Wyborczej i jej politycznego zaplecza Polacy zginęliby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX