Abp Stanisław Gądecki prosi o "zjednoczenie w pokucie". Dwie zalecane modlitwy za Kościół

Kościół prosi o modlitwę. Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, namawia wiernych do odmawiania po nabożeństwie różańcowym modlitw do św. Michała Archanioła i "Pod Twoją obronę". Czyni to w ślad za zaleceniami, jakie wystosował do wiernych papież Franciszek.

Papież Franciszek wzywa do odmawiania, wraz z różańcem, modlitwy za Kościół. Arcybiskup Stanisław Gądecki wystosował swój apel zgodnie z jego prośbą.

Papież Franciszek. Nowa modlitwa za Kościół

Papież Franciszek skierował prośbę do wiernych w konkretnym celu. – Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie, jako lud Boży, prosząc Matkę Bożą i Świętego Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i dzielić między nami – taki przekaz został zawarty w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, który zacytował portal "Gościa Niedzielnego", gosc.pl.

Arcybiskup Stanisław Gądecki apeluje

Arcybiskup Stanisław Gądecki namawia więc wiernych, aby w październiku, miesiącu, w którym odmawia się różaniec, odmawiali oni dwie zalecane przez papieża modlitwy. – Przewodniczący Konferencji Episkopatu, arcybiskup Stanisław Gądecki, zachęca, aby w kaplicach, kościołach i domach odmawiać także tę modlitwę jako odpowiedź na apel papieża Franciszka – tak powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski.

Episkopat na Twitterze publikuje też prawidłową wersję modlitwy do św. Michała Archanioła:

Więcej o:
Komentarze (254)
Abp Stanisław Gądecki prosi o "zjednoczenie w pokucie". Zaleca 2 modlitwy za Kościół
Zaloguj się
 • mederith

  Oceniono 54 razy 46

  Pamietajcie wierne owieczki-MODLICIE SIE ZA KOSCIOŁ, NIE DO BOGA.
  Wasz Bog juz dawno nie mieszka w kosciele katolickim, wiec sluszna i zbawienna jest modlitwa za Kosciol dla GŁOSICIELI JEGO SŁOWA, ktore to JEGO SŁOWO w dzisiejszych czasach ma trzeciorzedne znaczenie.
  Kasa.
  Kosciol.
  JEGO SŁOWO.

 • piotrus.zibi

  Oceniono 30 razy 24

  A ja modlę się za to aby kościół zniknął raz na zawsze z naszego kraju, a hierarchowie poszli siedzieć do końca życia.

 • tmk123

  Oceniono 26 razy 24

  Zamiast modlitwy proponuję 10% dochodu każdego księdza przeznaczyć na odszkodowania ofiar pedofilii, Albo ukaranie i ujawnienie winnych przestępstw w kościele. A hierarchowie powinni konkretnie zająć się takimi niezbyt zgodnymi z przykazaniami .Pych, buta, alkoholizm, kochanki/kochankowie, itp itd
  No ale lepeiej się modlić. Oni chyba wiedzą, że Boga nie ma więc żadna modlitwa (na szczęście dla nich) niczego nie zmieni.

 • dante_waw

  Oceniono 29 razy 21

  Wyskakiwac z kasy... a nie "zjednoczenie w pokucie".... :) czy naparwde ktos da sie na modlitwy nabrac??

 • edr66

  Oceniono 37 razy 19

  Kler nabroił a wierni mają pokutować i modlić się za kościół. Może Gądecki zdejmie z siebie purpurę i złoto, założy włosienicę i sam zacznie pokutować. Niestety pycha każe im tylko wzywać do modlitwy.

 • bas525

  Oceniono 39 razy 19

  pierdzoch gądecki to największy polski antysemita i nacjonalisata mały człowiek którego przerosła sytuacja

 • Jako Tako

  Oceniono 20 razy 16

  W zjednoczeniu to sa doskonali. Konkurowac z nimi moga tylko mafie , komunisci i faszysci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX