Próba blokady filmu "Kler" w Zakopanem. Związek Podhalan chce zakazać emisji w kinie Giewont

Mimo że w Zakopanem trudno dostać bilet na film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, bo te rozchodzą się jak świeże bułeczki, Związek Podhalan próbuje zablokować emisję.

Zakopiański oddział Związku Podhalan domaga się natychmiastowego wycofania filmu "Kler" z kina Giewont w Zakopanem. Jak informuje "Tygodnik Podhalański", bilety na najnowszy obraz Wojciecha Smarzowskiego wyprzedają się bardzo szybko i to na cały tydzień. "Wczoraj na trzech seansach były tłumy zakopiańczyków" - informują dziennikarze gazety.

Zakopane: Związek Podhalan chce zakazać filmu "Kler"

Kino Giewont mieści się w budynku, którego współwłaścicielem jest Związek Podhalan - oddział Zakopane. Mimo nacisków organizacji, film wciąż jest tam wyświetlany.

- Były wstępne rozmowy, żebym tego filmu nie wyświetlał - przyznał Janusz Bukowski, dzierżawca Kina Giewont w Zakopanem w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim". Dodał, że poinformowano go, że w przyszłości ma otrzymać nową umowę, która  sprawi, że nie będzie mógł wyświetlać filmów, które nie spodobają się właścicielom budynku.

Film "Kler" w kinie Giewont w dniach 28 września - 4 października jest wyświetlany o godzinach 12:40, 18:50, 21:15 oraz 23:40 (tylko 29 i 30 września). Dodatkowo 29 września odbył się seans o  godzinie 15:45. 

Prezes Związku Podhalan oddział Zakopane Andrzej Skupień uważa, że film nie powinien być wyświetlany w kinie Giewont, mimo że -  jak twierdzi Bukowski - sam go nie widział.

Poniżej możecie zobaczyć materiał "Tygodnika Podhalańskiego" o problemach "Kleru" w Zakopanem. - Zakopane jest miejscem ludzi religijnych. Myślę, że warto tu porozmawiać również na taki temat - podkreśliła jedna z kobiet w rozmowie z reporterem. 

 

Problemy filmu "Kler"

Film "Kler" ma problemy w niektórych miastach. Nie jest wyświetlany m.in. w jedynym miejskim kinie w Ostrołęce. W sobotę Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar poinformował, że przyjrzy się tej sprawie. RPO powołał się nawet na konstytucję. 

Więcej o:
Komentarze (428)
Próba blokady filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego w Zakopanem
Zaloguj się
 • nietyp

  Oceniono 95 razy 83

  A co ma do powiedzenia w tej sprawie ich protoplasta związek Goralenvolk? Pewnie ich popiera, bo to bratnie dusze przecież są...

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 86 razy 76

  Chciałem poczekać kilka miesięcy i obejrzeć ten film w TVP, ale wszyscy robią taką reklamę, że pójdę jednak do kina.

 • dziadekjam

  Oceniono 111 razy 69

  A blokady filmów z Alicją Bachledą-Curuś, która to ma nieślubne dziecko, blokady nie będzie?:"-)
  Ej ta góralsko - katolicka mentalność Goralenvolku...;

 • baramboo

  Oceniono 115 razy 61

  Wedlug Podhalańców Jezus był biały i pasał owieczki na hali.
  Głupota nie boli.

 • hens

  Oceniono 81 razy 59

  Górale, nie zapominajcie przypominać synom aby robili pałę proboszczowi i nie odmawiali mu zadu.

 • bellamoda

  Oceniono 88 razy 54

  Zwolennicy ciumkania nerwa dostali.

 • jac ben

  Oceniono 66 razy 48

  Dla Związku Podhalan pan kinooperator zrobi specjalny pokaz zamknięty. Będzie jadło i gorzałka, lokalni hierarchowie i po dwóch ministrantów dla każdego uczestnika. Amen.

 • student_zebrak

  Oceniono 53 razy 47

  juz wiecie, dlaczego kler moze bezkarnie dmuchac wasze dzieci
  ten kraj zginie z powodu poczynan kosciola katolickiego
  i nie tylko funkcjonariuszy, ale przede wszystkim - was "katolicy"
  Polacy wylacznie sa winni. Zwiazek psow podhalanskich niech sie zajmie jakoscia uslug i cenami w pipidowce Zakopane. Teren odgrodzic od parku narodowego, wazniejszych goroli pognac w PiS-du.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX