Pierwsze reakcje widzów na "Kler" Smarzowskiego. "Taka jest polska rzeczywistość" [WIDEO]

W piątek odbyła się polska premiera "Kleru" Wojciecha Smarzowskiego, filmu, który ogromne emocje wywołał zanim jeszcze wszedł do kin. Rozmawialiśmy z widzami tuż po pokazie. - Ten film jest monumentalny - mówili.

Emocje, które pojawiły się przed premierą filmu Smarzowskiego, po jego premierze tylko urosły. Ludzie wychodzili z kina poruszeni, często również przytłoczeni tym, co zobaczyli na ekranie. - Czuję się po nim zmęczona - przyznała jedna z kobiet.

 - Ten film jest po prostu monumentalny - usłyszeliśmy. - Film jest trochę przerysowany, ale artysta ma prawo przerysować obraz - stwierdziła jedna z pań.

Znakomita część widzów zaznaczała w swoich wypowiedziach, że film jest o Kościele, nie o wierze. Nie obraził mnie ten film, ja nadal w Boga wierzę. Czy Kościół to zniesie? Nie wiem - powiedziała nam wychodząca z pokazu kobieta.

- "Kler" wywoła ogromną dyskusje i dobrze, bo ona jest potrzebna - mówili widzowie. - To jest film nie tylko o Kościele, ale o wszystkich, którzy doszli wysoko. Podobne zdanie mam o politykach, biznesmenach. Taka jest polska rzeczywistość - przyznała inna.

Więcej reakcji usłyszycie w naszym wideo.

Więcej o:
Komentarze (1057)
Pierwsze reakcje widzów na "Kler" Smarzowskiego. "Taka jest polska rzeczywistość" [WIDEO]
Zaloguj się
 • dejtrejder

  Oceniono 333 razy 197

  Mam nadzieję, że wkrótce nastąpi wielki upadek tej szkodliwej dla wszystkich ludzi instytucji. Czego sobie i państwu życzę. Pozdrawiam ludzi myślących.

 • piotrus.zibi

  Oceniono 163 razy 141

  Byłem i nie wiem gdzie jest film przerysowany. Wręcz przeciwnie. Przy Watykańkich orgiach i mafijnych działaniach ten film to niewinna igraszka opowiadająca rzeczywistość na zadupiu jakim jest Polska

 • mistermadmat

  Oceniono 139 razy 117

  Nie uczęszczać na ,,spotkania niedzielne,, , nie sponsorować , pilnować dzieci! , w szkole oponować dyrektora o zajęcia z religioznawstwa ,jeżeli będzie się stawiał żądać aby lekcje religii były pierwsze lub ostatnie w rozkładzie zajęć aby twoje dzieci nie musiały obcować z podejżanym osobnikiem ,dążyć do akcji obywatelskiej odnośnie likwidacji konkordatu....

 • synanki

  Oceniono 172 razy 94

  Biznes kościelny…kasa za życia , towar po śmierci !! Spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnością.

 • Moje konto

  Oceniono 110 razy 70

  A czym nagle wszyscy tak zaskoczeni ? Że księża mają partnerki, dzieci, kochanki, są pazerni na kasę, a także potrafią molestować dzieci, potrafią się wikłać w politykę albo używki, hazard... Ja to wiem od wielu lat i nie potrzebuję do tego filmu Smarzowskiego.

 • neko_gd

  Oceniono 77 razy 69

  Myślę ,że to jest podstawa ,żeby o tym filmie wypowiadali się Ci ,którzy mieli go okazję już widzieć lub zobaczą .Powinni się wypowiadać zwykli Polacy ."Urażone" ego-religijne polityków ,księży czy innych celebrytów głęboko mnie nie obchodzi .

 • jarekdonek

  Oceniono 79 razy 59

  Złodziejska Komisja Rabunkowa przyznawała watykańskim okupantom wszystko, co chcieli.
  Gdy wyszły na jaw jej oszustwa, dobry Tusek zamiótł sprawę pod dywan i już nie ujrzała światła dziennego. Co na to "niezależne" sądy i "niezależni" prokuratorzy ?
  A dokumenty tej Komisji już zaginęły, czy dopiero zaginą albo n.p. spłoną ? Przypadkowo oczywiście ?
  W kwestii rabunku Polski przez okupantów watykańskich POPiS zawsze razem !!!
  Co im tam Polska !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX