Jaka będzie zima 2018? Prognoza długoterminowa na grudzień, styczeń i luty [POGODA]

Jaka będzie zima 2018? Będzie zimno, ale zabraknie śniegu

Jaka będzie zima 2018? Będzie zimno, ale zabraknie śniegu (Fot. Krzysztof Ćwik / Agencja Gazeta)

W tym roku pogoda nie daje nam wytchnienia - po upałach niemal w mgnieniu oka przyszedł do Polski chłód, a w niektórych regionach nawet śnieg. Jaka będzie zima 2018?

Prognozy pogody pokazują, że zbliżający się październik będzie ładny i dość ciepły (gdzieniegdzie będzie jeszcze nawet 20 stopni), jednak już w listopadzie poczujemy pierwszy podmuch zimy. 

Jak pokazuje amerykański serwis pogodowy AccuWeather, w listopadzie będzie dużo deszczu, a temperatury nie będą przekraczać 12 stopni. W drugiej połowie miesiąca temperatury będą osiągać wartość od 3 do 7 stopni i to właśnie wtedy zobaczymy pierwsze opady śniegu.

Jaka będzie tegoroczna zima? Białe Święta nie wchodzą w rachubę

Kalendarzowa zima zaczyna się końcem grudnia, a dokładnie 21 dnia ostatniego miesiąca roku. Jaka będzie tegoroczna zima i czy Święta Bożego Narodzenia będą białe? O ile w pierwszej połowie grudnia będzie ok. 5-6 stopni i zdarzą się opady śniegu, w drugiej połowie grudnia temperatura spadnie poniżej zera, jednak śniegu prawdopodobnie nie będzie. Amerykańscy synoptycy przewidują, że ostatnie dni grudnia zimne (od 1 do -3 stopni), ale słoneczne.

Jaka będzie zima 2018? Styczeń i luty zapowiadają się mroźnie

A jak zapowiadają się kolejne zimowe miesiące? Prawdopodobnie najmroźniejszym czasem zbliżającej się zimy będzie styczeń - na termometrach nie zobaczymy więcej niż 3 stopnie Celsjusza, a zdarzy się także, że nasze termometry pokażą nawet minus kilkanaście stopni. Meteorolodzy przewidują, że w styczniu temperatury w Polsce mogą spaść nawet o 1-2 stopnie poniżej średniej wieloletniej, która wynosi -3,1 stopnia. Jaki będzie luty? Prawdopodobnie równie mroźny, co styczeń. Mrozy będą siarczyste, ale śniegu będzie niewiele.

Warto pamiętać, że pogoda długoterminowa może się zmienić. Do zimy jeszcze kilka miesięcy, dlatego narciarze i wszyscy miłośnicy sportów zimowych nie powinni się przedwcześnie martwić, że śniegu tej zimy nie będzie.

Gdy idzie zima, ryjówkom kurczą się mózgi. Pozwala to im przetrwać chłody

Czy to zwierzę mieszka w Polsce? Jak się nazywa? Jak wygląda? Sprawdź swoją wiedzę!
1/15Jak nazywa się to zwierzę?
Zobacz także
 • Pogoda. Wiatr i deszcz Pogoda w piątek. Cieplej na południu Polski, możliwe deszcze na północnym wschodzie
 • Październik (2010) w Wolińskim Parku Narodowym Długoterminowa prognoza pogody. Jeszcze będzie ciepło. Maksymalne temperatury nawet 20 stopni
Komentarze (54)
Pogoda. Jaka będzie zima 2018 ? Prognoza długoterminowa
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 56 razy 52

  No więc tak w listopadzie zrobi się zimniej, w grudniu i styczniu jeszcze zimniej, a w lutym nadal będzie zimno. Bez żadnych pieniędzy podam prognozę na wiosnę: w marcu zrobi się trochę cieplej w kwietniu temperatury wzrosną a w maju jeszcze bardziej. W czerwcu może być naprawdę ciepło. Ale nie musi.

 • nessuno

  Oceniono 30 razy 16

  A ..uj mnie obchodzą narciarze i inni miłośnicy sportów. Jak co roku człowiek będzie chodził w solance, niezależnie ile śniegu będzie, jak co roku człowiek bedzie marzł na przystanku, i jak co roku znów na ulicach będą tony soli i psich gowien.

 • tom-pek

  Oceniono 25 razy 13

  Te prognozy są bardzo asekuracyjne w lato będzie ciepło w zimę będzie chłodno taką prognozę mogę wam dać i ja w grudniu może będzie śnieg a może nie będzie ale będzie kilka stopni na plusie albo kilka na minusie

 • dr.hayd

  Oceniono 16 razy 10

  Najważniejsze, żeby był śnieg. Śnieg tworzy na polach czapę ochronną, a potem powoli się topiąc nawadnia glebę. Sprawa jest bardzo poważna, bo mamy już w Polsce suszę hydrologiczną i suszę rolniczą.

 • mcguirre

  Oceniono 6 razy 6

  Jasne, wróżenie z fusów jak co roku. Będzie zimno bo Indianie chrust zbierają na zimę.

 • vito14

  Oceniono 30 razy 6

  Przecież oni nie wiedzą jaka pogoda będzie z tydzień (sprawdzalność prognozy tygodniowej żadna) a oni wypowiadają się o pogodzie za 2-3 miesiące.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje