Jaka będzie zima 2018? Prognoza długoterminowa na grudzień, styczeń i luty [POGODA]

W tym roku pogoda nie daje nam wytchnienia - po upałach niemal w mgnieniu oka przyszedł do Polski chłód, a w niektórych regionach nawet śnieg. Jaka będzie zima 2018?

Prognozy pogody pokazują, że zbliżający się październik będzie ładny i dość ciepły (gdzieniegdzie będzie jeszcze nawet 20 stopni), jednak już w listopadzie poczujemy pierwszy podmuch zimy. 

Jak pokazuje amerykański serwis pogodowy AccuWeather, w listopadzie będzie dużo deszczu, a temperatury nie będą przekraczać 12 stopni. W drugiej połowie miesiąca temperatury będą osiągać wartość od 3 do 7 stopni i to właśnie wtedy zobaczymy pierwsze opady śniegu.

Jaka będzie tegoroczna zima? Białe Święta nie wchodzą w rachubę

Kalendarzowa zima zaczyna się końcem grudnia, a dokładnie 21 dnia ostatniego miesiąca roku. Jaka będzie tegoroczna zima i czy Święta Bożego Narodzenia będą białe? O ile w pierwszej połowie grudnia będzie ok. 5-6 stopni i zdarzą się opady śniegu, w drugiej połowie grudnia temperatura spadnie poniżej zera, jednak śniegu prawdopodobnie nie będzie. Amerykańscy synoptycy przewidują, że ostatnie dni grudnia zimne (od 1 do -3 stopni), ale słoneczne.

Jaka będzie zima 2018? Styczeń i luty zapowiadają się mroźnie

A jak zapowiadają się kolejne zimowe miesiące? Prawdopodobnie najmroźniejszym czasem zbliżającej się zimy będzie styczeń - na termometrach nie zobaczymy więcej niż 3 stopnie Celsjusza, a zdarzy się także, że nasze termometry pokażą nawet minus kilkanaście stopni. Meteorolodzy przewidują, że w styczniu temperatury w Polsce mogą spaść nawet o 1-2 stopnie poniżej średniej wieloletniej, która wynosi -3,1 stopnia. Jaki będzie luty? Prawdopodobnie równie mroźny, co styczeń. Mrozy będą siarczyste, ale śniegu będzie niewiele.

Warto pamiętać, że pogoda długoterminowa może się zmienić. Do zimy jeszcze kilka miesięcy, dlatego narciarze i wszyscy miłośnicy sportów zimowych nie powinni się przedwcześnie martwić, że śniegu tej zimy nie będzie.

Gdy idzie zima, ryjówkom kurczą się mózgi. Pozwala to im przetrwać chłody

Więcej o:
Komentarze (54)
Pogoda. Jaka będzie zima 2018 ? Prognoza długoterminowa
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 56 razy 52

  No więc tak w listopadzie zrobi się zimniej, w grudniu i styczniu jeszcze zimniej, a w lutym nadal będzie zimno. Bez żadnych pieniędzy podam prognozę na wiosnę: w marcu zrobi się trochę cieplej w kwietniu temperatury wzrosną a w maju jeszcze bardziej. W czerwcu może być naprawdę ciepło. Ale nie musi.

 • nessuno

  Oceniono 30 razy 16

  A ..uj mnie obchodzą narciarze i inni miłośnicy sportów. Jak co roku człowiek będzie chodził w solance, niezależnie ile śniegu będzie, jak co roku człowiek bedzie marzł na przystanku, i jak co roku znów na ulicach będą tony soli i psich gowien.

 • tom-pek

  Oceniono 25 razy 13

  Te prognozy są bardzo asekuracyjne w lato będzie ciepło w zimę będzie chłodno taką prognozę mogę wam dać i ja w grudniu może będzie śnieg a może nie będzie ale będzie kilka stopni na plusie albo kilka na minusie

 • dr.hayd

  Oceniono 16 razy 10

  Najważniejsze, żeby był śnieg. Śnieg tworzy na polach czapę ochronną, a potem powoli się topiąc nawadnia glebę. Sprawa jest bardzo poważna, bo mamy już w Polsce suszę hydrologiczną i suszę rolniczą.

 • mcguirre

  Oceniono 6 razy 6

  Jasne, wróżenie z fusów jak co roku. Będzie zimno bo Indianie chrust zbierają na zimę.

 • vito14

  Oceniono 30 razy 6

  Przecież oni nie wiedzą jaka pogoda będzie z tydzień (sprawdzalność prognozy tygodniowej żadna) a oni wypowiadają się o pogodzie za 2-3 miesiące.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX