"Kler" zablokowany też w Ełku? Radny powołał się na Jana Pawła II: "Nie opluwa się własnej matki"

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego prawdopodobnie nie będzie wyświetlany w jednym z kin w Ełku. Radny, argumentując sprzeciw wobec "Kleru", powołał się na Jana Pawła II.

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego nie wszedł jeszcze do kin, a już wzbudza kontrowersje. Film nie będzie wyświetlany w Ostrołęce, gdzie miejskie kino podlega prezydentowi, który jednocześnie jest katechetą, a także w Grodzisku Mazowieckim, gdzie obraz będzie można zobaczyć najprawdopodobniej dopiero pod koniec października albo na początku listopada.

"Kler" nie będzie wyświetlany też w Ełku?

Teraz do tego grona może dołączyć Ełk. Radny Wojciech Kwiatkowski złożył wniosek, by w samorządowym kinie w ogóle nie wyświetlano "Kleru".

- Jest to krytyka duchowieństwa, a ja jestem członkiem Kościoła katolickiego i nie życzę sobie, żeby taki film pokazywano w samorządowym kinie -  argumentował wniosek Wojciech Kwiatkowski z Klubu Radnych Dobro Wspólne. - Jesteśmy miastem, które ma obywatela honorowego papieża Jana Pawła II, który nazywał Kościół Katolicki swoją matką. Jeśli jesteśmy tutaj katolikami (…) nie opluwa się własnej matki - dodał.

Film z posiedzenia rady miejskiej w Ełku opublikował na Facebooku portal Miasto-gazeta.pl.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz nie odpowiedział jeszcze na wniosek radnego. "Kler" będzie za to wyświetlany w drugim ełckim kinie. Premiera filmu odbędzie się w piątek 28 września.

Więcej o:
Komentarze (520)
"Kler" Wojciecha Smarzowskiego nie będzie wyświetlany w Ełku?
Zaloguj się
 • hikuj13

  Oceniono 172 razy 108

  słyszałem też słowa JP2
  "prawda was wyzwoli"

  radny boisz się prawdy ???

 • epik73

  Oceniono 53 razy 51

  Idioci w sutannach!!! Kto będzie chciał to pojedzie do najbliższego miasta gdzie grają i obejrzą bez strachu i napiętnowania z ambony przez watykańską mafię

 • jan.w2

  Oceniono 97 razy 45

  PiS dzielec Kwiatek nie pojmuje, ze kino jest wszystkich mieszkańców Ełku, a nie tylko takich jak on sługusów watykańczyków.

 • Kubek Kubek

  Oceniono 34 razy 32

  A ja się ciesze że ktoś nareszcie nie boi pokazywać prawdy na takie tematy może skończyć wyjdziemy z ciemno grodu i ten kraj zacznie się mentalnie nareszcie zmieniać. A ten film to prawda o tych co nazwali się nieomylnymi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX