Paraliż kolejowy na trasie Kraków-Warszawa. Pociągi miały prawie 8 godzin opóźnienia

Pociągi z Krakowa były w poniedziałek opóźnione z powodu wichur, które w nocy przeszły nad Małopolską. Ile wyniosły opóźnienia?

Poniedziałek nie był szczęśliwy dla pasażerów podróżujących z Krakowa. W wyniku awarii 18 pociągów zostało odwołanych, a 15 zmieniło trasę. Problemy dotknęły m.in. pociągów relacji Kraków - Poznań, Kraków - Warszawa, Wrocław - Kraków, Kraków - Szczecin oraz międzynarodowego IC Chopin relacji Wiedeń - Warszawa.

Ruch pociągów z Krakowa został co prawda wznowiony około godziny 12.30, jednak jeszcze po południu około 20 procent połączeń miało wielogodzinne opóźnienia. Pociąg do Wrocławia miał opóźnienie 288 minut, do Gdyni - aż 390 minut opóźnienia, a z Krakowa do Warszawy - nawet 468 minut opóźnienia.

Sprawdź opóźnienia z Krakowa

Aktualne opóźnienia pociągów z Krakowa można sprawdzić na portalu infopasazer.intercity.pl. W wyszukiwarkę wpisz nazwę stacji kolejowej, która cię interesuje. W tabeli obok numerów pociągów i ich trasy pojawi się opóźnienie - jak na screenie poniżej.

Opóźnione pociągi z Krakowa. Przyczyna

Bezpośrednią przyczyną paraliżu na trasie z Krakowa była awaria słupa energetycznego firmy Tauron na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa na odcinku Sprowa - Starzyny. - Kable przesyłowe Tauronu oparły się na sieci kolejowej. Ruch pociągów został wstrzymany - informował Mirosław Siemieniec z PKP PLK w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Opóźnione pociągi z KrakowaOpóźnione pociągi z Krakowa infopasazer.intercity.pl

Więcej o:
Komentarze (29)
Kraków-Warszawa - opóźnione pociągi. Sprawdź opóźnienie
Zaloguj się
 • iksis

  Oceniono 24 razy 18

  Taki mamy klimat.

 • hwat

  Oceniono 13 razy 11

  Nieaktualne dane. Właśnie opuściliśmy Włoszczowa. Planowany przyjazd na Zachodnia 17:10. Rozkładowo o 9:00. Pociąg Krakus z Krakowa. Taki klimat...

 • dziadekjam

  Oceniono 19 razy 7

  "Bezpośrednią przyczyną paraliżu była awaria słupa energetycznego firmy Tauron na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa na odcinku Sprowa - Starzyny. - Kable przesyłowe Tauronu oparły się na sieci kolejowej. Ruch pociągów został wstrzymany
  ===================================================================
  Po "dobrej zmianie" i pousadzaniu swojaków we władzach TAURON Polska Energia S.A.słupy z wrażenia padają...:-)
  "Zgodnie ze Statutem TAURONU Skarb Państwa Rzeczypospolitej Polskiej ma prawo do powoływania i odwoływania połowy członków rady nadzorczej "
  www.tauron.pl/tauron/relacje-inwestorskie/akcjonariat

 • kataryniarski

  Oceniono 26 razy 4

  Teoretyczne państwo PiS - pewnie nie było komu osuwać skutków awarii, bo wszyscy zostali spędzeni na jakiś wiec wyborczy bylejakiego czy resortowego dziecka, Wassermannowej!

 • laszczyny

  Oceniono 28 razy 4

  PISoBOLSZWIA u władzy, he he.

 • dziadwawelski

  Oceniono 5 razy 3

  Po co komu pociągi ? Bracia Kalkszteynowie nigdy z nich nie korzystali jeden był miłośnikiem samolotów a drugi mimo, że kulawy to "jest wożony" Skodą ;-))))

 • rad500

  Oceniono 3 razy 3

  hehe dlaczego mnie to nie dziwi?
  spojrzcie na "remont" trasy Warszawa-Lublin.

 • endriu641

  Oceniono 10 razy 2

  Łooooo, ale dowcipny jesteś platformersie .

 • fafarafafafa

  Oceniono 2 razy 2

  A w sobotę? Z okazji dnia bez samochodu na linii radomskiej w kierunku warszawy była siedmiogodzinna dziura w środku dnia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX