Pogoda w niedzielę. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Prędkość nawet do 100 km/h

Pogoda w niedzielę w wielu polskich regionach będzie bardzo wietrzna - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozy zagrożeń dla kilkunastu województw w związku z wiatrem i opadami deszczu.

Pogoda w niedzielę będzie jak najbardziej jesienna - IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i opadami deszczu, które mogą wystąpić tego dnia niemal w całej Polsce.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w województwach: pomorskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, dolnośląskim, śląskim opolskim, małopolskim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, wielkopolskim i podkarpackim.

W niektórych województwach prędkość wiatru może dochodzić nawet do 100 kilometrów na godzinę.

IMGW wydało również prognozę zagrożeń I stopnia w związku z opadami deszczu obowiązuje w województwach: mazowieckim, podlaskim, lubelskim, dolnośląskim, wielkopolskim i łódzkim.

IMGW zapowiada, że równie wietrzny może być poniedziałek.

Pogoda w niedzielę. Temperatura

Jak podaje portal Ventusky.com, temperatura w Polsce nie przekroczy w niedzielę 17 stopni Celsjusza. Najchłodniej na północy - ok. 13-14 stopni, podobnie na zachodzie - ok. 14-15 stopni.

Pogoda w niedzielęPogoda w niedzielę Ventusky.com

Nieco cieplej we wschodnich i południowych regionach - ok. 15-17 stopni.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Dramatyczne chwile podczas lądowania przy silnym wietrze. Pilot w ostatniej chwili odszedł na drugi krąg

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda w niedzielę. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Prędkość nawet do 100 km/h
Zaloguj się
 • adolfiutin11

  Oceniono 9 razy 1

  no i dobrze. niech pada :)

 • t.t

  Oceniono 3 razy -1

  Na chwilę obecną IMGW nie wydało żadnych ostrzeżeń. Są jedynie prognozy ostrzeżeń. Sugeruję redaktorom zapoznanie się z zasadami publikacji prognoz i ostrzeżeń IMGW, a po aktualne ostrzeżenia odsyłam do pogodynka.pl i do aplikacji Ostrzegator.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 4 razy -2

  Pogoda, pogoda... Ale gdzie jest UD/UZ ze stałym kącikiem: czy jutro będzie niedziela handlowa? Ostatni komunikat był dziś o 5 rano, ale zawsze był kolejny meldunek z frontu pod wieczór, a tu nic :-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX