Ukradł samochód Marty Kaczyńskiej i ... szybko odstawił na parking przed komisariatem

Złodziej ukradł audi Q7 z parkingu w Sopocie. Minęło kilka godzin, a auto nagle pojawiło się pod komendą policji w Gdańsku. Z dokumentów pojazdu wynika, że należało do Marty Kaczyńskiej - ustalił TVN24.

Do kradzieży auta z parkingu w Sopocie doszło 14 września. Jak poinformowało TVN 24 biuro prasowe gdańskiej policji, tego samego dnia skradzione audi Q7 zostało odzyskane na terenie Gdańska.

Kradzież samochodu w Sopocie. W środku dokumenty Marty Kaczyńskiej

Sprawca jednak nie został zatrzymany. -  Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili szczegółowe oględziny i zabezpieczyli wiele śladów. Po zakończeniu czynności samochód zwrócono pokrzywdzonej. Czynności dotyczące kradzieży cały czas trwają, między innymi ustalamy świadków, zabezpieczamy monitoringi i analizujemy ich zapisy - informuje stację policja. 

Dziennikarze TVN 24 ustalili, że w aucie znajdowały się dokumenty, z których wynika, że właścicielką auta jest Marta Kaczyńska. Jak się okazuje złodziej sam zadzwonił na policję, by "nie przeoczyli" auta. Skąd zmiana decyzji? Jeden z policjantów - specjalistów od kradzieży samochodów wyjaśnia w TVN 24, że raczej nie tknęło go nagle sumienie.

Przestraszył się "niestandardowego wysiłku"

Chodziło o coś zupełnie innego. - Musiał się on szybko zorientować, że koledzy z Sopotu włożą niestandardowo wiele wysiłku w ustalenie sprawcy. Bo przełożeni będą ich cisnąć na rozwiązanie sprawy, by móc błysnąć wśród polityków, jak szybko wykryli sprawcę. Dlatego złodziej uznał, że lepiej dla niego będzie oddać auto i liczyć, że to zaspokoi policjantów - mówi funkcjonariusz.

Więcej o:
Komentarze (167)
Sopot. Ukradł samochód Marcie Kaczyńskiej i szybko je oddał
Zaloguj się
 • boczny_obserwator

  Oceniono 131 razy 69

  Mafijnych samochodów nie rusza się nigdzie w świecie. Za duże ryzyko.

 • pvvkr

  Oceniono 53 razy 47

  Dodatkowo auto zostało dokładnie wypucowane w środku i na zewnątrz, wymieniono olej, klocki i uzupełniono płyny eksploatacyjne :)

 • arekz1972

  Oceniono 48 razy 38

  Szkoda tylko że "niestandardowo wiele wysiłku" nie wkłada się w sprawy kiedy pokrzywdzony jest Kowalski. A ponoć wszyscy jesteśmy równi wobec prawa.

 • wont2

  Oceniono 44 razy 36

  Złodziejska solidarność

 • pvvkr

  Oceniono 55 razy 35

  Widzicie, wystarczy, że PiS rządzi i złodzieje sami oddają skradzione auta na policję :)

 • 1mcjw1

  Oceniono 54 razy 24

  Kobieta mafii, co się dziwicie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX