12-letni Wojtek hodował dynie, żeby pojechać na wycieczkę klasową. W nocy przyszli złodzieje

12-letni Wojtek marzył o tym, żeby pojechać na wycieczkę klasową. Opłacić ją chciał ze sprzedaży dyń, które sam zasadził i pielęgnował. Niestety w nocy ktoś ukradł największe okazy.

Sprawa kradzieży dyń z pola w miejscowości Mały Gaj (województwo wielkopolskie) została opisana na Facebooku przez ciocię chłopca.

Wielkopolska. Ktoś ukradł dynie 12-letniemu chłopcu

Jak wynika z jej opisu w nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś z pola ukradł 30 największych sztuk tych warzyw. "Dzisiejszej nocy mój siostrzeniec został okradziony z ponad 30 sztuk największych dyń, które sam zasadził i dbał o nie całe wakacje. Pieniądze ze sprzedaży chciał przeznaczyć na wycieczkę klasową. Teraz siedzi i płacze" - czytamy we wpisie.  Ciocia 12-latka prosi o informacje dotyczące zdarzenia.

"Podajcie numer konta"

Sprawa trafiła na policję. Tymczasem autorka wpisu zwraca uwagę, że kradzież dyń nie jest łatwą sprawą. Każda z nich waży ponad 30 kilogramów, sprawcami musieli być więc silni mężczyźni, którzy dysponowali sporym samochodem, na przykład busem.

Historia jest tym smutniejsza, że chłopiec planował pokazać swoją największą dynię na konkursie. 

Sprawa na tyle poruszyła użytkowników Facebooka, że wielu deklarowało chęć zrobienia przelewu. "Podajcie nr konta, zrobimy zbiórkę" - czytamy w komentarzach.  "Naprawdę jesteście wspaniali, dziękujemy za wszystkie dobre słowa. Nie chodziło nam o pieniądze poradzimy sobie" - napisała z kolei ciocia 12-latka.

Trzy słowa, jedna kategoria: literatura. Odgadniesz wszystkie hasła?
1/16Kapelusz, parasol, wiatr
Zobacz także
Komentarze (199)
Wielkopolska 12-latek zasadził dynie, żeby uzbierać na wycieczkę. Ktoś je ukradł
Zaloguj się
 • Rafał Heros

  Oceniono 104 razy 96

  chłopak dostał lekcje życia w Polsce. Ty zasuwasz i pracujesz na lepsze jutro a pewna grupa rodaków wpieprza owoce twojej pracy za frajer.

 • koenzymq10

  Oceniono 41 razy 29

  To musieli być na pewno jacyś masońscy degeneraci ateistyczni spod znaku lewactwa tęczowego i dżenderyzmu, bo katolicy narodowcy tak nie postępują. Koniec i kropka.

 • augenthaler

  Oceniono 70 razy 24

  Z Wojtka będą ludzie, a złodzieje zawsze pozostaną osobnikami bez honoru.

 • kaszlak79

  Oceniono 30 razy 22

  W tym kraju zawsze bardziej się opłacało coś ukraść, niż uczciwie zarobić.

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 33 razy 21

  Dynie zarekwirowali urzędnicy US na poczet nary za niezgłoszenie działalności gospodarczej. Mieli przykręcać śrubę oszustom podatkowym, no i przykręcają. Dynie do komornika, zysk na 500+

 • mkll95

  Oceniono 46 razy 18

  12-letni Wojtek zaczyna powoli odkrywac, dlaczego miliony wyjechaly z tego kraju malp i zlodziei.

 • Moje konto

  Oceniono 42 razy 18

  Suweren nie po to dostaje 500 plus aby sprzedawać dynie. To obraza dla wodza, dlatego nocą przybyły tajne bojówki Macierewicza i zabrały dynie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje