"Zboczeńcy", "zezwierzęcenie człowieka" o ludziach LGBT w TVP Info. Stanowisko KRRIT

47 skarg, w tym dwie złożone przez posłów, dotyczyły treści homofobicznych w programie "Studio Polska" w TVP Info - podaje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jednak, jak przyznaje rzeczniczka Rady w rozmowie z Wirtualnymi Mediami, nie dopatrzono się nieprawidłowości w wątku dot. Parady Równości i osób LGBT.

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 47 skarg na wydanie programu "Studio Polska" w TVP Info z 9 czerwca. Goście audycji niejako przy okazji Parady Równości, która przeszła ulicami Warszawy, mówili, co sądzą o osobach o innej orientacji niż heteroseksualna. I to mówili dosadnie: "jest coś takiego jak wytworzenie pewnych zachowań w społeczeństwie, za przyzwoleniem społecznym, które może spowodować taką właśnie degradację czy degrengoladę społeczeństwa", to jest "wypaczenie modelu rodziny, nie wychodzi im z dziewczyną, więc próbują z chłopakiem". O ludziach LGBT mówili, że to "zezwierzęcenie człowieka". Jeden z gości programu w TVP Info związki partnerskie porównał do "ślubu mężczyzny z psem", ktoś inny rzucił "zboczeńcy".

Jak zachowali się prowadzący wobec tych obraźliwych stwierdzeń? Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nie zareagowali. Wtedy, po programie, posypały się skargi do KRRiT, wśród zawiadomień znalazły się także dwa od posłów.

KRRiT: Formuła "na żywo" ogranicza reagowanie  

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w stanowisku przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl stwierdza, że "przeprowadzane badania nie wykazały naruszenia przez TVP przepisów ustawy o radiofonii i telewizji". Według KRRiT, temat Marszu Równości był jedynie częścią programu, a dyskusja przy udziale publiczności zgromadzonej w studio prowadzona była w formule "na żywo", co znacznie ograniczało możliwość zapobiegania niektórym wypowiedziom przez prowadzących audycję dziennikarzy.

W ocenie Rady, prowadzący reagowali adekwatnie do sytuacji, a w audycji była możliwość zaprezentowania różnych opinii. 

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Krótka pamięć Magdaleny Ogórek. Twierdzi, że nigdy nie miała nic wspólnego z SLD

Więcej o:
Komentarze (189)
W TVP Info o ludziach na Paradzie Równości: "Zezwierzęcenie człowieka". Jest stanowisko KRRiT
Zaloguj się
 • malepifko

  Oceniono 35 razy 23

  "Zboczeńcy", "zezwierzęcenie człowieka"

  Moim zdaniem mówili o księżach.

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 9

  Korzystając z okazji, jak tam panie Krystianie Legierski, nadal będziesz głośno nawoływał do poparcia Dudy i PiS-u? Jak samopoczucie..

 • Andrzej Szulc

  Oceniono 8 razy 8

  Ogórek Lecki wolę patrzeć na paradę równości niż na złodzieja rydzyka i pedofilski KLER to DOPIERO WSTYD I HAŃBA

 • genia50

  Oceniono 10 razy 8

  Takie poniżanie ludzi i odbieranie im człowieczeństwa i godności, to sposób pewnych osób na zaistnienie. Nie mają jak się wyróżnić, bo nie są dość dobrzy w żadnej dziedzinie, to myślą, że przez poniżanie innych oni będą wyżej w hierarchii społecznej.Ale to działa odwrotnie.

 • quazir

  Oceniono 12 razy 6

  Prawica woli pedofilii e czarnych kieckach,nawet ich ukrywa.Na listach ich nie ma.Oto ciemnogród i zacofanie.

 • Marian Marek

  Oceniono 14 razy 6

  zezwierzęcenie i zboczenie to jest głosowanie na mafię hipokrytów

 • hunter4

  Oceniono 5 razy 5

  wkk a wlasciwie jego heirachowie chronia pedofili, wiec pis musi kogos innego oskarzyc o ten grzech zeby odwrocic uwage od swojego najwiekszego sprzymierzenca bez ktorego pis by juz nie bylo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX