Na zgubionym telefonie był seks z 12-latką. Należał do Jacka P., skazanego za zabójstwo i gwałt

Telefon

Telefon (Agencja Gazeta)

Jacek P. w 1987 roku zgwałcił i zabił 17-letnią dziewczynę, która wieczorem wracała do bursy. Po 25 latach wyszedł z więzienia, ale - jak się okazuje - nie przeszedł resocjalizacji. Przypadkiem, przez zgubiony telefon, okazało się, że wykorzystywał 12-latkę.

Przypadkowy znalazca telefonu przejrzał jego zawartość i znalazł tam film, przedstawiający mężczyznę uprawiającego seks z dziewczynką. Telefon przekazał policjantom, którzy ustalili, że telefon należy do Jacka P. - podaje "Dziennik Wschodni"

52-latek z Hrubieszowa usłyszał szereg zarzutów, w tym obcowania płciowego z małoletnią, rejestrowania i przechowywania treści pedofilskich, gróźb i szantażowania dziewczynki oraz posiadania marihuany, którą miał częstować swoją ofiarę.

Funkcjonariusze zidentyfikowali też 12-letnią dziewczynkę. Ta ufała mężczyźnie i sama przychodziła do jego domu, gdzie była wykorzystywana. 12-latka przebywa w domu dziecka, gdzie trafiła jeszcze przed zatrzymaniem Jacka P.

52-latek jest recydywistą. 30 lat temu trafił do więzienia za gwałt i morderstwo 17-latki. Młoda dziewczyna wracała do bursy, gdy spotkał ją Jacek P., krótko po tym jak pokłócił się z matką. Zaciągnął Martę na boisko szkolne, a gdy się broniła - uderzał głową w betonowy blok, aż straciła przytomność. Następnie zgwałcił i rozebraną zostawił na mrozie. Jak relacjonuje "Kurier Lubelski" prokurator domagał się dla Jacka P. kary śmierci, ponieważ uważał, że w przypadku mężczyzny nie ma szans na resocjalizację. Ostatecznie trafił za kraty na 25 lat i wyszedł kilka lat temu.

Mężczyzna przyznał się do części zarzutów. Grozi mu 12 lat więzienia.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

15 słów w języku angielskim, które powinniście znać
1/15W tym quizie podajemy słowo po polsku, Twoim zadaniem jest wybrać angielskie tłumaczenie spośród podanych możliwości.
Zaczynamy: Cicho:
Zobacz także
 • Protest przeciwko pedofilii w Kościele Sąd przyznał milion ofierze księdza pedofila. Zapłacić ma Kościół. Zakonnicy protestują
 • Zbigniew Ziobro Ziobro o braku księży w rejestrze pedofilów: "Nikczemne pomówienie". Duchowni są, ale ukryci
 • W ramach pseudonaukowego eksperymentu dzieci oddawano pod opiekę pedofilów (zdjęcie ilustracyjne) Pedofil z Pomorza zatrzymany. Mówił chłopcu, że ma go dotykać. To znany animator kultury
Komentarze (149)
Na zgubionym telefonie był seks z 12-latką. Należał do Jacka P., skazanego za zabójstwo i gwałt
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 51 razy 41

  Po 25 latach więzienia NIE MA SZANS na powrót do społeczeństwa i normalne w nim funkcjonowanie - pod tym względem resocjalizacja to mrzonka. Zbyt wiele nawyków z więzienia, za mało ogólnożyciowej ogłady i zaradności (zgodnej z prawem), brak wsparcia bliskich i znajomych (innych niż kryminaliści).
  Gość w 1987 roku zasłużył na "czapę" i powinien był ją dostać - nie byłoby kolejnych ofiar. A tak będziemy go karmić przez kolejne 12 lat (bo myślę, że dostanie maksa i "odbębni" go do deski) - czyli w sumie 25 lat + 12 lat z 64 lat (tyle będzie miał jak wyjdzie) minus 18 = 37 z 46 dorosłych lat za kratami, 80%. Wrzód na ciele społeczeństwa, chwast (a chwasty się wyrywa).

 • Konrad Pirek

  Oceniono 32 razy 16

  Może zorganizować jakieś miejsce, gdzie nie obowiązywały by "prawa człowieka", jakąś platformę na środku morza.Tam można by prowadzić właściwą utylizacje takich osobników.

 • czternascie87plus1

  Oceniono 17 razy 13

  "okazalo sie ze nie przeszedl resocjalizacji" No sh*t Sherlock! A kto przeszedl? Ktory gwalciciel lub morderca wchodzi z wiezienia i jest normalnym elementem spoleczenstwa? Dajcie mi jeden przyklad.

 • tomasz0111

  Oceniono 18 razy 10

  Nawet, jak dostanie 12 lat, to kiedy zacznie wychodzić na przepustki? Po miesiącu? Polski system penitencjarny to kpina.

 • wiktor.janowycz

  Oceniono 9 razy 9

  Co z ustawą o bestiach? Dlaczego jej nie zastosowano w tym przypadku?

 • kolejne.lewackie.konto

  Oceniono 41 razy 9

  Pedofilia i seksualne drapieżnictwo nie podlegają resocjalizacji, tu musi być dożywocie albo śmierć. Oczywiście jeśli stoimy po stronie ofiar.

 • 45halszka

  Oceniono 26 razy 8

  wszystkim pedofilom obciąc penisy ... bo inaczej dalej beda ofiary i zabójstwa.

 • komentator-2014

  Oceniono 11 razy 7

  Widziałem zmasakrowane ciało tej 17 dziewczyny, którą ten bandzior zabił 30 lat temu.
  Choć w zakładzie pogrzebowym zrobili co mogli. Ale ta chwila przy otwarciu trumny dla rodziny zapadłą na zawsze w mojej pamięci. Tego widoku nie zapomnę do końca życia! Takie zwierzęta nie powinny chodzić po ziemi!

 • von-koza

  Oceniono 6 razy 6

  kara śmierci to dyskusyjna sprawa...
  z pewnoscią jednak tego kalibru przestępstwa powinny być karane dożywociem.
  Nie wierzę w resocjalizację zboczeńców-morderców. Dlatego jako podatnik oczekuję by ich w ten czy inny sposób eliminować z przestrzeni publicznej - dla dobra innych.
  Jesli obudzi sie w takim tzw. dobry człowiek (w co wątpię) - niech swoje robi i odpokutowuje winy w wiezieniu - bo ryzyko że jednak sie nie obudzi jest zbyt duże. A rola praw jest przede wszystkim chronić tych, którzy go przestrzegają - przed tymi którzy go łamią, a nie resocjalizacja.
  Rozumiem, przeciwników kary śmierci. OK - ale powołując sie na tą samą logikę "odbierania życia" - morderca stawia sie swym czynem poza pewna granicą, zza której powrót jest niemożliwy (albo zbyt mało prawdopodobny by ryzykować życiem innych).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje