Komentarze (650)
Pedofilia w Kościele. Sąd przyznał milion ofierze księdza pedofila. Jest protest
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 3miastoorg

  Oceniono 41 razy 13

  Ten wyrok to jest wiadro zimnej wody na głowę polskiego Kościoła. Nic tak nie zadziała na tą cyniczną instytucję, nikt jej nie zmusi do działania, nic oprócz dotkliwych kar finansowych.
  Kościół kocha pieniądze.

 • Oceniono 12 razy 12

  I to wszystko Towarzystwo Chrystusowe? Nie wiem czy Chrystus chciałby mieć takie towarzystwo. Nie można po prostu rozwiązać pedofilskiego Zakonu Braci Pedofilów? Potęga Prus Książęcych zbudowana została na sekularyzacji zakonów i przejęciu ich dóbr. 100 lat później były potęgą która pokroiła w rozbiorach Rzeczpospolitą.

 • emeni

  Oceniono 12 razy 12

  A ten gruby Gil co z Dominikany dowoził dzieci zakonnikom, to nie podał nazwisk komu dostarczał towar do gwałtu? Coś ta sprawa ucichła. Czy on czasem nie należał do owych chrystusowców?

 • jack_flash

  Oceniono 40 razy 12

  To jest przyzwoita, zasadzona kwota. Zobaczymy, czy to poczatek pozwow na szersza skale. Jedynie wysokie kary finansowe zmusza Kosciol do brania odpowiedzialnosci za to zjawisko.

 • jurek4491

  Oceniono 38 razy 12

  No to sędzia który wydał taki wyrok ma przeje.ane u PiS dzieli , czarnych nie wolno ruszać bo oni są czyściteńy jak lilija .

 • defact

  Oceniono 21 razy 11

  Zachowanie kleru jest oburzające!!! Ciągną tylko do siebie, nie biorą żadnej odpowiedzialności i są - albo raczej chcieliby być - bezkarni. Nie mają za grosz honoru, powinni siedzieć cicho.

 • paastafarai

  Oceniono 10 razy 10

  Towarzystwo Chrystusowe zaskarżyło wyrok.
  Ksiądz nie tylko nie został wydalony ze zgromadzenia zakonnego, ale do dziś nie zakończono wobec niego postępowania kanonicznego

  Jedno co boli tych świętojebliwych to kasa.

 • Oceniono 10 razy 10

  Dobra kara, bo ma też moc odstraszającą ewentualnych przyszłych naśladowców-księży. Może wreszcie skończy się zamiatanie problemu pod dywan, chowanie winnych zakonników, księzy za murami kolejnych parafii, klasztorów. Mieszkam w Irlandii, i kościoły są tu puste, bo ludzie się odwróćili za to, co księża, siostry zakonne robiły dzieciom, kobietom samotnym w ciąży w latach 50, 60, 70... I co to za tłumaczenie, że nie można przenosić winy... Przepraszam, ale jak w Polsce pacjent wygra w sądzie, to odszkodowanie płaci szpital a nie pielęgniarka X czy lekarz Y.

 • kenijro

  Oceniono 12 razy 10

  Moim zdaniem kościół polski nie potępia, nie wstydzi się, nie bierze odpowiedzialności, ukrywa niemal jawnie przestępców, naraża kolejne dzieci na gwałty. Poza tym wielokrotnie polscy purpuraci usprawiedliwiali pedofilię w wykonaniu księży sugerując, że to dzieci są sprawcami i deprawują kler a oni niewinni. Mało tego purpuraci znani z takich wypowiedzi, że aż rzygać się chce na wspomnienie, nie zostali w żaden sposób zdyskredytowani, tylko do dzisiaj są cytowani jako głos rozsądku na przykład dlatego, że nie są fanami PiS. Stare dziady nad grobem pozdychają w poczuciu pełnej bezkarności i nawet dyskomfort związany z ostracyzmem społecznym im nie grozi, bo w Polsce takowego nie ma, jeśli chodzi o kler. Obrzydliwe i chore. Jesteśmy wyjątkiem na skalę światową.

 • joker1888

  Oceniono 10 razy 10

  Jak tolerowanie pedofili w kościele będzie bardzo drogie to kościół zacznie walczyć z pedofilią w swoich szeregach.
  Zakonnicy nie mają osobistego majątku, więc wygodnie można żyć, gwałcić dzieci i unikać odpowiedzialności majątkowej (i przeważnie też karnej), ale może pedofilskie eldorado się wreszcie skończy

 • iffa4

  Oceniono 16 razy 10

  Brawo Pani/Panie Sędzio.

 • progus

  Oceniono 11 razy 9

  Nic się w nastawieniu KK do pedofilii nie zmieni, jeżeli nie będą dostawać po kieszeni. Milion to pewnie dla nich niedużo, ale boją się precedensu.

 • Oceniono 13 razy 9

  Aby ten wyrok się uprawomocnił. Kościelna mafia pedofilska za poparcie polityczne dla PiSu ma zapewnioną bezkarność, przywileje i dotacje. Może ten wynik to początek końca rozpasania kleru.

 • cugierkoteczka

  Oceniono 13 razy 9

  Tylko surowe kary obudzą sumienia Kościoła.

  Jak przyjdzie sprzedać limuzyny, lasy, kamienice, to kiedyś zajmą się tym naprawdę.

 • wielkioprawca

  Oceniono 17 razy 9

  Rozumiem obiekcje księży:( Przecież oni nie są od płacenia. Płacić to co najwyżej powinno państwo. Czyli my owieczki zarejestrowane i też nie w kk.
  Jak w Biedronce najedzie ci pracownik paleciakiem na stopę to kto płaci?
  Tak firma, a nie pracownik. I tak jest wszędzie, że odpowiedzialność za zatrudnianie ciemniaków i pedofilów ponosi firma. KK może sobie z kolei założyć postępowanie regresywne wobec swojego podwładnego.
  No tak ale kościół KK nie jest od płacenia. Przecież to prawda objawiona od 2000 lat. To chyba było na jakimś soborze zresztą.
  Niedawno mi to tłumaczyli ortodoksi katoliccy: to szatan atakuje kościół.
  Nie tak miało być by kościół płacił. To dzieło Szatana.

 • Paweł Flak

  Oceniono 9 razy 9

  Na mszy to kościół jest wspólnotą. Księża mieszkają na plebaniach itd. Ale jak jest draka to nagle oni za niego nie odpowiadają....działał sam i nikt nie ma na to wpływu. Jeszcze gdyby nie mieli to bym może starał się zrozumieć a tak. Księża sami kręcą na siebie bicz. Serio jak spotykam księdza to zaraz widzę w nim jakiegoś zwyrola nawet mi się nie chce z takim witać....

 • Oceniono 19 razy 9

  Kościół zapłaci? Państwo polskie zapłaci - czyli my!
  PiS stworzy jakiś tajny fundusz i wszystko spłaci. W końcu jest dłużnikiem kościoła za wygrane wybory. A krzywdę molestowanych, wykorzystywanych i gwałtownych dzieci większosc ma gdzieś. Amen

 • spyderman2

  Oceniono 39 razy 9

  oddajcie pięniądze kościelne pedofile i przestańcie gwałcić dzieci, w tym chłopców

 • togo13

  Oceniono 8 razy 8

  Zero tolerancji dla pedofilów w kościele. W USA wypłacono 2 miliardy $ odszkodowań.Instrukcja " Crimen Solicitationis" - tajemnice w sprawie pedofilii.

 • zibbey

  Oceniono 12 razy 8

  Pedofile kryją pedofila! Ale wyrok BARDZO SŁUSZNY! Szkoda, że na tysiące przypadków tylko jeden.

 • wawa wawa

  Oceniono 8 razy 8

  Nie chcą zapłacić, to odciąć ich od państwowego wsparcia z naszych podatków.

 • blski

  Oceniono 8 razy 8

  Jezeli ten wyrok sie uprawomocni to moze to oznaczac poczatek konca Kosciola Katolickiego w naszym kraju.
  Po prostu takich przypadkow bylo wiele, ale na ogol poszkodowani sie tego wstydza, jak tez wola siedziec cicho bedac przekonani, ze nic poza szkoda dla nich samych z tego nie wyjdzie. Teraz sytuacja sie diametralnie zmienila, okazuje sie, ze mozna otrzymac pokazne odszkodowanie i napewno znajdzie sie wielu chetnych.

 • aaron_89

  Oceniono 8 razy 8

  Do teraz udawało im się znikać z czołówek gazet. Oby te wszystkie afery pedofilskie z tych budynków religijnych ujrzały światło dzienne. Mam dość, że ten kraj tak troszczy się o tych zabobonnych ludzi. Za daleko poszła religia w tym kraju.

 • pollako

  Oceniono 8 razy 8

  Biskup, ksiądz też człowiek dymać musi, natury nie oszukasz, pały nie upilnujesz.
  Podatnicy za zboczenia duchownych zapłacą, bo jak nie to do piekła pójdziecie.

 • men_53

  Oceniono 14 razy 8

  Odszkodowania to jedno, odpowiedzialność prawna to drugie. Gwałt to zbrodnia. Dopóki księża-zbrodniarze nie trafią za kratki nie uwierzę dobrą wolę KK.

 • anonim500

  Oceniono 8 razy 8

  Chciałbym przypomnieć tylko słowa Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).
  Bo pewnie zapomnieli.

 • grzels

  Oceniono 14 razy 8

  800 zł miesięcznie to są dla nich drobniaki. Boja się, ze po takim wyroku spadnie na nich lawina, czego im życzę z całego serca. :-)

 • hopsiupbec

  Oceniono 7 razy 7

  "Jego zgromadzenie, które miałoby zapłacić, zaskarżyło wyrok."

  Kogoś to dziwi?

 • matatjahu

  Oceniono 7 razy 7

  no tak. jak pedofil przysparza np. majątku to koledzy majątek asymilują na chwałę zgromadzenia. gdy trzeba płacić to oni za łobuza nie odpowiadają....i oni wszyscy się dziwią, że zaczynają mieć puste kościoły, myślą, że ludzie to nadal ciemnota, taka jak jeszcze w latach 80-tych XXw. a tu taka niespodzianka. jeszcze będą majątki zakonów i parafii licytować, aby mieli z czego spłacać ofiary pedofilii. tylko niech sie ludzi ruszą...

 • zgred151

  Oceniono 9 razy 7

  Przeciez rydzyk powiedzial ze polskie prawo ich nie dotyczy

 • rgosc7

  Oceniono 11 razy 7

  Gdyby kościół był prawdziwym kościołem Chrystusa to sam by zadośćuczynił takim krzywdom a nie potrzebny by był żaden sąd. Ale nasz kościół tylko się "modli" za tych pokrzywdzonych - bo to nic nie kosztuje!

 • jozinzpolski

  Oceniono 11 razy 7

  "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych - mnieście uczynili"

 • leming_13

  Oceniono 11 razy 7

  Bravo! Gonic tych psubratow darmozjadów yebanych do pracy w kopalni uranu.

 • wagadudu

  Oceniono 11 razy 7

  Brawo! Puścić ku...xh synów z torbami! Niech wpie...ją szarańczę i korzonki...

 • bylypisior

  Oceniono 11 razy 7

  kosciol w sposob SYSTEMOWY chronił pedofili,a prześladował ich ofiary.
  Niech więc kościół płaci.
  Bardzo dobry wyrok!

 • jxman

  Oceniono 9 razy 7

  „Sędzia w uzasadnieniu wyroku, do którego dotarła "Wyborcza", przekonywała, że ksiądz podlega zwierzchnikom....”
  Sędzia powinien wydać decyzje sądu, a nie kogoś przekonywać. Może się jeszcze musi wytłumaczyć ze swojej decyzji?!

 • magda_z_poznania

  Oceniono 9 razy 7

  "..nie można przenosić odpowiedzialności za te czyny ze sprawcy na kościelne osoby prawne"
  Ale jak buduje się ze składek wiernych kościół, szkołę itd to jakoś daje się przenieść odpowiedzialność z jednostek na "kościelne osoby prawne".

 • justsaying

  Oceniono 13 razy 7

  Gdyby księża odsunęli księdza od obowiązków i go poddali wobec dowodów czynnościami wyjaśniającymi to by nie byli odpowiedzialni. Ponieważ ten ksiądz pedofil reprezentował zgromadzenie i to zgromadzenie nic nie zrobiło w tej sprawie, jak najbardziej zakon jest za czyny tego księdza odpowiedzialny. Potrzeba więcej takich wyroków żeby w końcu księża zajęli się sobą i nie ukrywali jeden drugiego.

 • cocks

  Oceniono 11 razy 7

  BINGO!!! Brawo sędzia, tak trzymać!

 • gromek1

  Oceniono 13 razy 7

  Prezydent już kseruje druki ułaskawień

 • cmochall

  Oceniono 15 razy 7

  Stanowczo za malo !

 • kramka23

  Oceniono 6 razy 6

  Dopóki nie zapłacą, dalej będą bawić się w podróże z parafii do parafii i żyć w luksusie.

 • metanoja

  Oceniono 8 razy 6

  A może Katolicka Agencja Informacyjna, zamiast odmawiać gwałconemu dziecku należnych mu pieniędzy poinformuje rzetelnie o związkach Jana Pawła II z Groerem, Macielem i tym podobnymi typami. Może wyjaśni, dlaczego Jan Paweł II konsekrował pedofila Wesołowskiego i dlaczego konsekrowany przez JP II arcybiskup Michalik tak ochoczo i gorliwie bronił pedofila z Tylawy, mieszając z błotem tych, którzy się na niego skarżyli.
  Oby wreszcie przyszedł z tego nieba może nie od razu ogień, ale snop światła, który naświetli wszystkie ciemne sprawy Watykańczyków w Polsce.

 • kotprezesa

  Oceniono 14 razy 6

  Polski Kościół Pedofilski kwiczy i wyje.

 • janatol

  Oceniono 10 razy 6

  Jeżeli ktoś tak jak p. Komenda został skazany przez sędziego niesłusznie, to nie sędzia będzie płacił odszkodowanie, ale polskie państwa, a tu mamy do czynienia z państwem w państwie więc niech płacą. W Irlandii moi irlandzcy koledzy pokazywali budynki które należały do KK ale musieli je sprzedać, aby zapłacić takim ofiarom jakich w Polsce jest wiele. Czas walczyć z czarnymi bo pedofilami bo nas wykończą wraz z Pisem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX