Ostrów Wielkopolski. Sklepikarz ogłosił, że klientów z PiS nie obsługuje. Stanowcza reakcja Żabki

Właściciel jednej z Żabek w Ostrowie Wielkopolskim otworzył sklep w niedzielę niehandlową. Wywiesił też komunikat: "Członków i sympatyków PiS nie obsługuję". Sieć wydała komunikat w sprawie franczyzobiorcy.

Lokalny portal Tuba Ostrowa w niedzielę 16 września opublikował zdjęcia z jednej z Żabek przy ul. Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Franczyzobiorca otworzył sklep w niedzielę, a w środku można było zobaczyć następujący komunikat:

W związku z niedzielą niehandlową członków i sympatyków PiS nie obsługuje (pisownia oryginalna - red.), ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia.

Na zdjęciach widać, że za ladą stał mężczyzna w koszulce z napisem "Konstytucja". To prawdopodobnie właściciel - zgodnie z przepisami to on w niedzielę bez handlu może obsługiwać klientów Żabki.

Żabka chce podjąć kroki prawne

Sieć sklepów Żabka zabrała głos w sprawie i w oficjalnym komunikacie, który opublikował portal tvp.info, wskazała, że "niedopuszczalne jest sugerowanie dyskryminacji jakiejkolwiek grupy klientów".

Sieć Żabka poinformowała również, że analizuje z prawnikami "jakie kroki powinna podjąć w związku ze zdarzeniem".

Sieć podkreśla również, że sklepy Żabka są prowadzone przez ponad 3,5 tys. franczyzobiorców, którzy "niezależnie zarządzają swoimi placówkami". "Charakter naszej współpracy nie odnosi się do ich poglądów politycznych. Bez wątpienia sklep nie jest miejscem do organizowania happeningów politycznych, na co zwrócimy uwagę franczyzobiorcy" - zapowiada sieć Żabka.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (769)
Ostrów Wielkopolski: Klauzula Sumienia w Żabce "Klientów z PiS nie obsługuje"
Zaloguj się
 • nietyp

  Oceniono 244 razy 118

  Odważne!!! Nie jakieś tam koszulki na pomnikach... Ale tak centralnie, prosto w PiSowski łeb!!!

 • xx78

  Oceniono 185 razy 109

  Brawo ten pan! Apteka też nie jest miejscem do robienia manifestów w rodzaju klauzuli sumienia. Sklep jak każdy, tyle że część towaru jest na receptę.

 • patrycjafruz

  Oceniono 141 razy 109

  jeśli temu pana spadnie włos z głowy- nigdy więcej nie kupie nic w Żabce. Szacun dla Pana

 • nietyp

  Oceniono 198 razy 82

  Jak Żabka podejmie jakieś kroki represyjne, to trzeba będzie jakiś bojkocik zorganizować... To działa dosyć dobrze...

 • pe_ro

  Oceniono 71 razy 31

  Przypomniała mi się sprawa drukarza i jego klauzuli sumienia. Ale wg PiSSdzielców: Kali ukraś krowę to dobrze, Kalemu ukraść krowę to źle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX