Stłuczka kolumny na sygnale z rozpędzoną osobówka. Uderzenie wyrzuciło auta za skrzyżowanie

Pierwsze auto policyjnej kolumny wjeżdża na skrzyżowanie i wtedy uderza w nie rozpędzone Renault. Kolumna jechała na sygnale. Ze wstępnych ustaleń unika, że winę ponosi kierujący samochodem osobowym.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na obwodnicy Opola, zostało nagrane przez rejestrator jazdy jednego z kierowców, którzy oczekiwali oo drugiej stronie na zmianę świateł. 

Na filmiku słychać policyjne syreny i po chwili pierwsze auto z kolumny wjeżdża na skrzyżowanie. Wtedy z impetem w radiowóz wjeżdża osobowe Renault. Od siły uderzenia oba samochody zaczynają się obracać i w końcu lądują za skrzyżowaniem, a renault dodatkowo uderza w barierki. 

Co wiadomo do tej pory? Niewiele. Według wstępnych ustaleń, winę ponosi 30-letni kierowca Renault. Obaj kierujący trafili do szpitala z obtłuczeniami. 

 

Więcej światła na sprawę rzucają komentarze pod nagraniem. Jedna z osób przekonuje, że Clio na pewno wjechało na czerwonym i jest to ewidentna wina 30-latka. Inne osoby piszą jednak, że kolumna, złożona z około 10 samochodów, zupełnie niepotrzebnie jechały na sygnale. "To był zwykły przejazd transportowy nowych aut z Warszawy do Opola. Ciekawe żadnej - interwencji żadnego zagrożenie życia a oni sobie jadą na bombach bo im się spieszy" - napisał jeden z użytkowników. 

Więcej o:
Komentarze (171)
Stłuczka kolumny na sygnale z rozpędzoną osobówka. Uderzenie wyrzuciło auta za skrzyżowanie
Zaloguj się
 • Joanna Krupieńczyk

  Oceniono 32 razy 22

  Niebieskie auto miało bezkolizyjną zieloną strzałkę w lewo, więc nie ma opcji, żeby miał zielone.
  A swoja drogą, to zastanawiam się, czyje życie pędziła ratować wczoraj rządowa komuna pędząca przez ceterum Szczecina ?

 • witek040

  Oceniono 21 razy 15

  wyraźnie widać że Clio wjechało na skrzyżowanie na czerwonych, bo kamerka pokazuje zielone światło dla skrętu w lewo, a rozpędzone Clio akurat przecinało pas ruchu skręcających. Co ciekawe, kolumna policyjna też wjechała na skrzyżowanie na czerwonym, bo też przecinała pas ruchu który miał zielone światło. Natomiast filmik pokazuje wyraźnie jak Clio wali w radiowóz więc koleś jest winien.

 • stoik_dn

  Oceniono 19 razy 13

  Clio wjechało na czerwonym bez dyskusji, nie wiem czy Policjant też nie miał czerwonego bo od strny filmującego było zielone w lewo dające pierwszeństwo (nie strzałka pod semaforem), także jeżeli tam były dwa pasy (od strony Policji) to ok każdy jedzie swoim jak nie to Policja też na czerwonym. Nasuwa się jeszcze jedno pytanie po co Policja jedzie w kolumnie i po co na sygnale? Transport samochodów w kolumnie to stwarzanie dodatkowego zagrożenia (każda kolumna takim jest) za to przejazd samochodów osobno puszczonych co kilka minut znacząco podniosłoby bezpieczeństwo na całej trasie (przy okazji). W lipcu spotkałem kolumnę Policji na A1 jadącą lewym pasem na mecz. Zadzwoniłem na Policję ale nie potrafiono mi wytłumaczyć dlaczego jedzie długa kolumna lewym pasem zmuszając wszystkich do wyprzedzania z prawej strony (kolumna posuwała się z v ~ 100km/h) tzn dostałem odp. widocznie taka jest potrzeba operacyjna! W mojej ocenie Policja często na drogach zachowuje się nieracjonalnie co oczywiście nie zmienia faktu że gość przeleciał na bardzo późnym żółtym prawie żółtozielonym ;-) i spowodował wypadek! Będzie ewidentnie winny bo powinien jeszcze zachować szczególną ostrożność a nie zauważył wyjącej kolumny Policji - baran

 • slon2002

  Oceniono 13 razy 9

  Młody, doskonały kierowca z ambicjami do Formuły I. Prawo Jazdy ma od 3 lat. Wiek od 25 do 39 = 35% wszystkich wypadków drogowych.
  Co tak dudni, co tak grzmi?
  Niebo huczy, ziemia drży.
  Czy wichura groźna dmie?
  Czy to burza idzie? Nie!

  To idzie młodość, młodość, młodość
  I śpiewa chórem piosenką jak wiatr
  I spadnie jak burza,
  Jak w maju ulewa
  Po której odradza się świat.
  Dla budowy młode dłonie,
  Dla budowy młoda myśl.
  Potrafimy jutro bronić
  Tego, co tworzymy dziś.
  To idzie młodość, młodość, młodość
  I śpiewa, bo ona odrodzi świat.

 • psubrat2000

  Oceniono 6 razy 6

  Jeżeli policja niepotrzebnie jechała na sygnale, to od tego jest postępowanie dyscyplinarne.
  Nie ma to natomiast znaczenia dla oceny sytuacji drogowej w tej sytuacji.

 • dido63

  Oceniono 8 razy 6

  Przynajmniej na policję nie musieli czekać.

 • ponury424

  Oceniono 12 razy 4

  Władował się tym swoim Clio na czerwonym, a pewnie będzie się tłumaczył że na żółtym i nie mógł wyhamować przed skrzyżowaniem. Tacy własnie powodują śmiertelne wypadki, i to nie ważne kogo ustrzelą. W tym wypadku "dobrze" trafił, od ręki go wycenią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX