Pogoda na nadchodzący tydzień. Myśleliście, że to koniec lata? Temperatura przekroczy 30 st. C

Dużo powyżej 20 stopni Celsjusza, a miejscami nawet 30. Pogoda w najbliższym tygodniu da nam powody do radości. Na kilka dni wrócą prawdziwe upały.

W ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszczała. Temperatura poniżej 20 stopni dawała powody, by sądzić, że to już koniec lata i ciepło już nie będzie. Nic bardziej mylnego.

Pogoda. Prognoza na najbliższy tydzień

Już w najbliższy poniedziałek pogoda przyniesie ocieplenie. Jeszcze nie tak znaczne, ale zauważalne. Na zachodzie temperatura wyniesie od 24 stopni w województwie zachodniopomorskim do 26 w Lubuskiem. Niewiele chłodniej będzie w centrum, gdzie termometry wskażą ok. 23 st. Ok. 20-21 st. wyniesie temperatura na wschodzie.

Nawet 30 st. we wtorek

Prawdziwe uderzenie ciepła przyjdzie we wtorek. Tego dnia na zachodzie temperatura może wynieść nawet 29 st. (województwo lubuskie). Mieszkańcy centrum i wschodnich regionów kraju mogą liczyć na 24-26 st. Jeszcze cieplej będzie w środę - w Lubinie temperatura może podskoczyć do 31 st.. Pogoda z upałami utrzyma się do czwartku.

W piątek nadal ciepło, choć od zachodu zacznie iść ochłodzenie. W Wielkopolsce czy na Dolnym Śląsku w ciągu dnia termometry wskażą ok. 27 st. Ale już w województwie lubuskim jedynie 22. Poniżej 20 st. spadnie temperatura w Zachodniopomorskiem. Ciepło powinno być na wschodzie i w centrum (24-26 st.)

Pogoda na weekend. Przyjdzie ochłodzenie

Niestety ciepłe dni skończą się wraz z początkiem weekendu. W sobotę temperatura będzie wahała się między 14 st. na południu i północy kraju (Małopolska, Podkarpacie, Pomorze) do 17-18 w pozostałych częściach kraju. Ocieplenie może przyjść w niedzielę. Wówczas na zachodzie temperatura podskoczy do 23 stopni (woj. lubuskie i dolnośląskie).

Sprawdź pogodę na poniższej mapie:

Więcej o:
Komentarze (7)
Pogoda na nadchodzący tydzień. Na kilka dni wrócą upały
Zaloguj się
 • swiroslaw_klamczynski

  Oceniono 12 razy 4

  Czy dzisiejsza niedziela jest handlowa? Ostatnią informację o tym umieściliście o 04:00 i nie wiem, czy od tej pory coś się zmieniło!

 • yaspiman

  Oceniono 2 razy 2

  i tak do maja.

 • Władysław Hajduga

  Oceniono 8 razy 2

  Susza jest taka, że istnieje groźba braku wody. Ludzie i zwierzęta będą umierać z pragnienia. Na słoneczku.

 • izopropanol

  Oceniono 14 razy -2

  Qurde, jakie powody do radości ? 30 stopni to jest radość ? To wyleź pismaku z klimatyzowanego biura i popracuj 8 godzin na słoneczku.

 • hotin

  Oceniono 13 razy -3

  Wiemy już wiemy-El Nino!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX